Hamile miyim ; Beta hcg değerim çok mu düşük???

luckyincident

Allahım miniğimi koru...
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2010
3.422
2
Merhabakızlar benim son adet tarihim 2 temmuz...ortalama 26 günde 1 regl oluyorum..üç gündür yaşadığım aşırı kasık ağrıları ve hafif mide bulantısı,mide yanması gibi sebeplerle kan testi yaptırdım dün.Beklediğim yeni adet tarihim 27 temmuzdu. Yaptırdığım kan sonucuna göre b-hcg değerim 70.2 çıktı. sonucumu telefonla aldım ve labaratuardaki kişi değeriniz 70.2 gebesiniz fakat değeriniz düşük mutlaka doktorla görüşün dedi...Kendi doktoruma gitmek istiyorum ve ondan da cuma günü ancak randevu bulabildim kafama da çok takıldı.gerçekten çok mu düşük değerim, düşük riskim mi var?? Yoksa hamile mi değilim??? Lütfen bana akıl verirseniz sevinirim teşekkürler.

Son düzenleme:
hayırlı olsun hamilesin ve değerin gayet iyi 3 gün önceden 70 çıkmış
2 günde bir 2 ye katlaması gerekiyor değerin
1500 den sonra da keseyi görebilirsiniz

Son düzenleme:
çok ama çok çok çok teşekkür ederim düşünmek öyle zor ki labaratuvar görevlisi kafamı karman çorman etmişti inan tam anlamıyla sevinememiştim bile.yarın tekrar kan testi yaptırmayı planlıyorum katlanıp katlanmadığını görmek için Allah izin verirse de cuma doktora gideceğim regl tarihim çarşamba ve geçsin diye bekleyim dedim..

rica ederim canım
hiç moralini bozma
inşaallah yarın değerlerin çok güzel artar
sadece dua et stres yapma

rica ederim canım
hiç moralini bozma
inşaallah yarın değerlerin çok güzel artar
sadece dua et stres yapma

amin canım çok teşekkürler :)) Bir de aynı yere yaptırayım demi testi farklı yerlerin hassasiyeti farklı olabiliyor diye okumuştum da. bir de doktora görünmeden kendim yaptırmama sorun çıkarmazlar değil mi sonuçta özel hastahane parası ile yapılıyo.

Son düzenleme:
evet canım aynı yere yaptır
sorun çıkarmazlar hatta mümkünse acilden bile giriş yaptırabilirsin sonuçlar daha çabuk çıkar

önemli değil canım inşallah yardımcı olabilmişimdir
yarın sonucunu öğrenince yazarsın güzel haberler alman dileğiyle...

selam canım testi ne zaman yaptırdın sen?eğer bugün yaptırdıysan 3gün önce yaptırmış oluyorsun ve sonucun gayet iyi bundan sonrası önemli canım bence yarın bi test daha yaptır katlandığını göreceksin.uzmanlar sonradan üzülmeyelim diye net konuşmuyorlar.inşallah yarın çok güzel katlanmış halini görürsün.

cnm topic arkadaşım stres yapma hamilesin bencede değerin gayet iyi daha hastalığına 3 gün varken bide:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: bebişin seninle:KK49: sen git cnm kendi dr.na belki arasan bu durumu söylersen randevuyu daha erkene fln alabilirler rica edersin

selam canım testi ne zaman yaptırdın sen?eğer bugün yaptırdıysan 3gün önce yaptırmış oluyorsun ve sonucun gayet iyi bundan sonrası önemli canım bence yarın bi test daha yaptır katlandığını göreceksin.uzmanlar sonradan üzülmeyelim diye net konuşmuyorlar.inşallah yarın çok güzel katlanmış halini görürsün.

dün yaptırdım canım testi ve telefonla öğrendim sonucu ilk kez gittiğim bir hastahane.labaratuvarı arayıp sonucumu sordum 70.2 gebesiniz fakat değeriniz düşük doktorumuzla bi görüşün randevu alın dedi canım sıkıldı o yüzden cnm.çok düzenli regl olmuyorum 1 2 gün oynuyo yani ama en erken çarşamba regl olacaktım

cnm topic arkadaşım stres yapma hamilesin bencede değerin gayet iyi daha hastalığına 3 gün varken bide:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: bebişin seninle:KK49: sen git cnm kendi dr.na belki arasan bu durumu söylersen randevuyu daha erkene fln alabilirler rica edersin

canım benimmmmmmmmm desteğin için çok ama çok çok teşekkür ederim :KK70: aslında kendi doktorum yok çok iyi diye duyduğum bir doktor var ondan aldım randevuyu cumaya almamın sebebi de hem kuaföre gitmek malum şey için hem de reglimin kesin geçmesini beklemek için...dualarını eksik etme bitanem Allah razı olsun herkesten

dün yaptırdım canım testi ve telefonla öğrendim sonucu ilk kez gittiğim bir hastahane.labaratuvarı arayıp sonucumu sordum 70.2 gebesiniz fakat değeriniz düşük doktorumuzla bi görüşün randevu alın dedi canım sıkıldı o yüzden cnm.çok düzenli regl olmuyorum 1 2 gün oynuyo yani ama en erken çarşamba regl olacaktım

çok iyi canım öyleyse hiç tasalanma.stres yapıp kendini kasma sakın sonucu olumsuz etkilersin.yarın bi daha yaptır ve rahatla canım.

cnm daha haberini okurken dua ettim inş.sende rahat rahat sevineceksin neler yaşadığını tahmin edebiliyorum ama lütfen stres yapma lütfennnnn:KK9::KK9::KK9::KK49::KK49:sen gibeyyyyyysinnn arkadaşım

cnm daha haberini okurken dua ettim inş.sende rahat rahat sevineceksin neler yaşadığını tahmin edebiliyorum ama lütfen stres yapma lütfennnnn:KK9::KK9::KK9::KK49::KK49:sen gibeyyyyyysinnn arkadaşım

Allahım binlerce kez razı olsun hepinizden benim de dualarım sizlerle inan canım hemen rabbim herkese nasip et dedim zaten sonucu alınca...ayyy canım benimmm canım teyzemizzzzzzzz :KK70: :KK70: inan sizlr sayesinde rahatladım

Kızlar kan verdim sonucum 3ten sonra ne olur dua edin 2ye katlasın değerim..

kızlar bir şey diyeceğim cumartesi günü labaratuar görevlisi değeriniz düşük doktorumuzla bi görüşün demişti bakın sonucu yazıyorum şimdi..bence düşükten kastı bebeğin küçük olması siz ne düşünüyorsunuz???

beta-hcg
0-7 gün 70,2* 5-50 mIU/ml
1-2 hafta 50 - 100 mIU/ml
3-4 hafta 196-3537 mIU/ml
5 hafta 1026 - 30964 mIU/ml
6 hafta 4250-81172 mIU/ml
7-8 hafta 6002-114430 mIU/ml
9-10 hafta 18344-98807 mIU/ml
11-14 hafta 21874 - 120766 mIU/ml
15-22hafta 4106- 57393 mIU/ml
23- 40 hafta 2468-36142 mIU/ml

70 olan değerimi neden ilke yazmış 1-2 haftaya değil ve neden düşük dedi anlamadım sanırım küçük olduğunu kastetti..dilerim bugün değerim 2ye katlar

X