Hamıle kalmamaya sebeb olan faktörler!!!

kader_metin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2009
26
0

MRBLAR
Kadının hormonal dengesini bozan bazı hastalıklar vardır. Bunlardan en sık görülen hastalık polikistik over yani yumurtlayamama problemi denilen bir hastalık türüdür. Aşırı kilo, tüylenme ve diabet eğilimine giden bi sendromdur. Guatr gibi troid fonksiyon bozuklukları ve hormonal düzensizlikler hamile kalmayı olumsuz olarak etkiler. Vücutta kötü huylu hastalıklar da gebe kalmayı engelleyebilen hastalıklardır.Toplumumuzda en sık rastlanan hamileliği komplike edebilecek hastalıklar arasında anemi diyabet guatr, kalp romatizması ve doğuştan kalp kapak sorunları gelmektedir. Ayrıca enfeksiyon hastalıklarının bazıları da oluşacak hamilelik için çok ciddi riskler oluşturur. Bunların başlıcaları kızamıkçık, suçiçeği, kabakulak enfeksiyonlarıdır. onun disinda kullanilan depresyon ve antibiyotiksel ilaclar....
Yapılan araştırmalarda fazla kilolu veya şişman kadınların gebe kalmakta zorlandıkları tesbit edilmiştir. :CüvCüv:

tam 3.5 sene uğraş verdim..tam 3.5 sene deliler gibi ordan oraya ben neden hamile kalamıyorum diye araştırıp durdum.hastanelerden çıkamadım..beynim ordan oraya savruldu.şimdi hamileyim çok şükür.beni yazdıkların ilgilendirmiyor.çünkü beni ilgilendiren tek şey var 3.5 yıllık özlemi acıyı hasreti benim çekmiş olmam senin değil.biz onları geçeli çok oldu canım..yumurtlama bozukluğumu,sperm azlığımı,tüplerin tıkanıklığımı,vs..bunları google ben neden hamile kalamıyorum diye yazman yeterli..ama sadece yazmak değil,bunları yaşamakta önemli..lütfen daha açıklayıcı bilgiler ve daha yaşanmışlıklar göster bana ki o zaman isteyerek okuyayım yazdıklarını

Tarz insanın hayatında her alanda ve her anlamda çok önemlidir..

Niyet iyi bile olsa tarzınız çok ama çok yanlış...Buradaki insanların duygu durumlarını düşünmeden ezbere bilgi sanılan şeyleri vermek çok saçma..

Ayrıca diğer topicteydi sanırım hamilelere sıcak duş önermişsin şok oldum ve sizi uyarmıştım...
Böyle tehlikeki önerilerde nasıl bulunursunuz???bilmeyipte size inanan insanlar olabilirdi..

Sıcak duş gebelikte kanamaya bile sebep olabilir...Lütfen kendinize gelin..

Arkadaşlar karşılıklı tartışmayalım lütfen...
yanlışsa söyleme tarzı daha farklı olabilir...
lütfen yorum yazacaksanız daha seviyeli ve sakin yazalım...
sevgiler...

Songül hanım,

öncelikle emrivaki konuşmayınız asıl seviyesizlik burda başlıyor

Yazdıklarımızın neresi seviyesizce?tüm arkadaşlarımla aynı görüşlü paylaşıyoruz

Karşımızdaki insan yanlış bilgilerle insanları yanıltıyorsa nasıl sakin olabiliriz söyleyin?

Hamile bayanlara sıcak duşa girin deyip duran bir tip ne yapmaya çalışıyor sizce??

Pofpoflayamayacağım böylesini kusurabakmayın herkes bildiğinden emin konuşacak..Yok öyle iddialı topicler açıp insanlarla alay etmek

Son düzenleme:
Neyse daha fazla kendimi yormayacağım okumam olur biter banane yaa...Neyin kavgasını yapıyorum..Yorumlarım gayet seviyeli ve düzgündü okyan herkes görsün..

Ben okumuyorum bu hanımın topiclerini okuyanada engel olmuyorum...

Hoşçakalın

X