Aile Planlaması Hamile kalmaktan korkuyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

encokkendimiseverim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2012
371
4
Arkadaşlar ben bi hata yaparak yumurtlama günüme denk gelen bir günde korunmasız ilişki yaşadım. şimdi de paranoyak oldum bişey olur diye. 4 gün var reglime normalde. test yapsam belli olur mu?

bundan önce 3 ay yazz 24+4 kullanıyordum. bu ay bırakmıştım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben bi hata yaparak yumurtlama günüme denk gelen bir günde korunmasız ilişki yaşadım. şimdi de paranoyak oldum bişey olur diye. 4 gün var reglime normalde. test yapsam belli olur mu?

bundan önce 3 ay yazz 24+4 kullanıyordum. bu ay bırakmıştım.

doğum kontrol hapı kullanırken ilk ay hamile kalan kişi sayısı çok azdır.ama kanda gebelik testi (bhcg) baktırısan kesin öğrenirsin.

en son adet tarihinden sonraki 10 gün üzerine koy ve test yap..ozaman kesin sonuç belli olur..
rabbim kalbine göre versin..

benimde bu ay gecikti adetim,2 kere test yaptım negatif hala regl olmadım.yarın kan testi yaptırcam,inş hamile değilimdir iki ccğum var küçüğü 2.5 yasında istemiyorum off allahım düşündükçe deli olcam.

pardon yazmayı unutmuşum. :)
reglim 3 gün gecikince idrar testi yaptım negatif. kan testi yaptırmaya gidecektim ki adet oldum 6 gün gecikmeli olarak. çok şükür yarabbim :)

eşim bu duruma üzüldü biraz.

X