hamile kalmakta sorun yasayanlar

serenay79

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2010
4
0
merhaba arkadaslar bende bu klubü uzun zaman takip ettim hamile kalamadigim icin.ama simdi sükürler olsun 24.haftalik hamileyim.ve yasadigim bazi seyleri anlatmak istedim belki baska arkadaslarima bir faydam olur maksadiyla.arkadaslar 1sene ugrastiktan sora bir türlü hamile kalamiyordum ve bende ve esimde bir sorun cikmamisti en son loroskopi önerdi doktorum yani kanallar acikmi deyilmi diye.ve ayni sirada kan vermistim herseyi inceletmek icin.guatir cikti az calisan türde ve hap tedavisine basladim 1 ay gecti ameliyatim yaklasmisti osirada doktorum istersen bu ameliyati erteliyelim belki guatirdan dolayi hamile kalamiyorsunuzdur dedi ve ben daha fazla beklemek istemediyim icin olmak istedim ve oldum.kanallarimin ikiside acik cikti ve aradan 1 ay gecti ben hamile kaldim.sanirim guatir tedavisi ise yaradi hamile kaldim.ben arastirdim bu guatir hamile kalmayi engelliyor.benim tavsiyem cocuk yapmaya karar verdiyiniz anda guatirinizi ölctürün.ben bir sene bosuna beklemis oldum hap tedevisinin 2.ayinda hamile kaldim.cocuk isteyen herkese allah nasip etsin yasayan biri olarak beklemenin ne demek oldugunu bilirim.umarim faydam olmustur anlattiklarimla herkese.

canım bende böyle bir sorun yokta şimdi yazdıklarını okuyunca bence guatrın gebe kalmaya engel olmadığını düşünüyorum çünkü benim alt komşumun 4 kızı var kendisi ve 4 kızıda hatta 2 oğluda ailece yani guatr hastası bunlar ve hepsinin 3 den aşağı çocuğu yok hatta gecenlerde kızı ameliyat olmuş guatrdan 5 tane de çocuğu var sigarada içiyorlar fosur fosur valla ben bilemiyorum aynı tip hastalık bi kişiyi etkilerden diğerini niye hiç etkilemiyor.
ama neyse önemli olan senin gebe kalman dilerimki sağ salim bebeğine kucağına alırsın canım.
ve inş birgün ben ve benim gibi bekleyenlerde bu duamıza kavuşuruz.

hayatım öncelikle seni tebrik ederim,Rabbim inşallah hayırlısıyla kucağına aldığınıda gösterir. darısı bizim başımıza inşallah
diğer arkadaşlar gibi bende guatrın bir engel olduğunu düşünmüyorum ama rahim filmi çektirmenin çok faydası oluğunu duymuştum.çünkü benim arkadaşlarımdan ve duyduğum tüm insanların rahim filminden sonra hamile kaldıklarını duydum.tahminim bu uygulama tüpleri falan iyice açıyor,buda hamileliği kolaylaştırıyor....hatta bizde 6 aydır düşünüyoruz ama olmuyor.banada diyorlar rahim filmi çektir hemen hamile kalırsın diye.ama çok ağrılı acılı bir işlem diye duydum çok korkuyorum.hem doktorlarda erken daha erken olduğu için yapmıyorlar..

valla canim sunu söylim benimde annemde kizkardesimde guatir var ve hicbir ilac
kullanmiyolardi ama bende kalp carpintisi el titremesi vardi yani ilerlemisti bu yyüzden ilaca baslamam gerekiyordu benimde aklimdan senin gibi gecti kizkardesimde sorunsuz hamile kaldi acaba insandan insana deyisirmi bilmiyom ama bence uzun süre beklemek yerine hamile kalmayi enazindan böyle bir sorun varsa tedavi olmali insan.belkidee herseyin bir zamani vardir allah umarim tüm isteyenlerin kucagini bos birakmaz darisi senin basina..

merhaba arkadaşlar uzun süredir siteyi takip ediyordum ama yeni üye oldum.ben 2 yıllık evliyim.ilk altı ay korundum fakat sonrasında hamile kalamadım.yaklaşık bir yıldır bebek için uğraşıyorum.hormon testleri yumurtlama testleri derken en son geçen ay hsg çekilecek dedi doktorum.hsg çektirdim ve normalde gün şaşmadan adet olurum ama bu ay adetim üç gün gecikti.test yaptım negatif...zaten çift çizgi çıksa şaşardım.bugün lekelenme var galiba adet oluyorum.hsg sonrası gebelik şansı artar demişti doktorum ve sitedekiler.bir sorun yok ama ben gebe kalamıyorum.hsg sonrası gebe kalamayan varmı?

slm canim bende hsg sonrasi ilk ayim gecikmeli olmustu sanirim hsg sonrasi biraz uzayan kanamadan dolayi ve 2.ayimda hamile kalmistim.umarim enkisa zamanda güzel haberi alirsin..

arkadaşlar bende yaklaşık 1 senedir deniyorum ama şimdilik bişey yok. hormonlarıma bakıldı,rahim filmi yapıldı,eşimin spermlerine bakıldı hepsi normal. görünürde bişey yok. yalnız bende cinsel ilişki sırasında baskı olunca kasık ağrısı oluyor. bazende büyük tuvalete çıkmadan önce ve karnımda gaz varsa oluyor. nedenini bulamadım. doktora gitmiştim nisana kadar deneyin öyle gelin demişti. bakalım olmazsa nisanda gideceğiz. belki laporoskopi der. olan arkadaşlar zor bişeymi? olduktan ne kadar sonra bebek denemelerine başlıyoruz?

merhaba arkadaşlar
bende 10 aydır bekliyorum bebek için.hsg hormon testi sperm testi bir sürü şey yaptırdık.çok şükür hiçbirşey çıkmadı.benim tiroid bezim biraz hızlı çalışıyormuş ama doktorum bu haliyle hamile kalmaya engel değil dedi.2 ay sonra tekrarlayalım bakalım nasıl çıkacak dedi.yarın gidicem kan testi yapacak tiroid için.ben şubat ayında hsg çektirdim doktorum daha erken olduğunu söylemsine rağmen ben sabredemedim.evet biraz ağrılı ama dayanılamayacak kadar değil.hsg çekildikten sonra yani geçen ay adetim 5 gün gecikti onla bir ilgisi varmı bilmiyorum.gecikmenin 2.günü idrarda pozitif kanda 3.12 çıktı kafam allak bullak oldu.düşünmeden edemiyorum acaba vardıda bebeğimi kaybettimmi diye yani tiroid sebep olmuş olabilirmi diyorum çünkü doktorum gebelilkte ilaç kullanmam gerekecek dedi.yarın gittiğimde bunu da anlatıcam bakalım.hayırlısı hepimiz için.umudumuzu kaybetmeyelim çevremde çok var uzun süre bekleyip hiçbirşeyi olmayan ve sonunda hamile kalan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…