Hamile kalmak neden bu kadar zor ?

Derin20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2020
82
30
Mrb kızlar artık çok yoruldum ovülasyon testi takibinden de, gebelik testi yapıp negatif sonuç almaktan da,cevreden gelen 2.çocuk düşünüyor musunuz sorularindan da,her sene geçen yaştan da..
Aranızda benim gibiler var mı bilmiyorum ama ilk cocugumda miyom kist ameliyati oldum.2 aşılama yaptirdim olmadi. Tup bebege baslayacagimiz ay hamile oldugumu ogrendim. Cok sukur 1 cocugum var,rabbim saglik ve uzun omur versin.cocugum 7 aylikken 2.cocuk icin denemeye basladik . Cocugum 3 yasina geldi. Hala gebeligim olmuyor. Dr.yaş itibari ile artik tup bebege yonlendiriyor.38 yasindayim. Ilk gebelik 35 yasinda olmustu. Herhangi bir sorun yokmus bizde ama olmuyor. Dua ediyorum surekli. Ne yapmam gerekiyor dogal yolla hamile kalabilmek icin bilemiyorum.

Benim teyzemin 3 çocuğu vardı sonradan çocuk istediler tekrar 39 yaşında bu yıl bebeğini doğurdu şuan 5 aylık galiba elhamdülillah kendiliğinden oldu yani .sıkmayın canınızı

İnanın gerçekten ben de anlamıyorum çok kompleks bir durum sanırım. Bende 3 yildir sebepsiz infertilite ile uğraşıyorum son çare tüp bebek. Şuan ders çalışıyorum gibi infertiliteyi azaltan yöntemlere çalışıyorum. 3 aylik tüp bebek öncesi hazırlığı topigi açtım bilmiyorum nasil olacak

Sizce tüp bebeğe başlamak mı gerekir yoksa hayırlisi diyip olursa olur modunda mi olmak gerekir? Eşim de artik tüp bebege sıcak bakmiyor. Koridorlarda bekle ,ugras , umutlan. Ben de yasim 40 olmadan ,yumurta rezervim azalmadan cocuguma kardes olsun istiyorum,yanlış mi dusunuyorum o kadar kararsizim ki ..

Canım birazda nasip kısmet meselesi bak ne güzel bir evladın varmış. İnsanlar o bir evlada kavuşmak için seneleri veriyor yine olmuyor. Evladının kıymetini bil sonra nasibinde 2. Çocukta varsa günü gelince olacaktır

Sebepsiz infertilite.Son zamanlarda o kadar cok duyuyorum ki bunu. Elbette bir sebebi vardir ama ne bilinmiyor.Tibbi olarak baktigimizda her iki sistem de calisiyorsa kadin erkek ve dogru zamanlamaysa nasil olmuyor,olusmuyor embriyo gercekten de akıl almaz. Kafaya takma,psikolojik falan diyen de oluyor çok ama o da mantikli degil gibi tecavuzden dogan bir suru cocuk var yani psikoloji olarak cok isteyip de olmamasi ne bileyim artik yani insan caresiz kaliyor

Cok sukur Rabbime 1 tane var cok sukur. Onu da 4 sene gitmedigim doktor kalmadi denir ya o sekilde bir surecten sonra elde ettim. Yanlis doktorlara denk gelmek ,sureclerin uzamasi vs..Su an nasip demekle yetinecegim sanirim.Kararsizligimi korumakla beraber nasibe birakmak biraz daha agır basiyor sanirim

Evet sezaryen olmustum. Kordon dolanması vardi. Dr zaten istenen beklenen bebek normal yapmayalim,riske atmayalim sezaryen yapalim demisti. Sonrasinda muayeneye de gittim gebelik icin olusan kist ya da miyom vs var mi diye yokmus cok sukur ama 2.5 senedir gebelik olusmuyor. Yumurtlama tarihlerini takip etmeme ragmen

Bende aynı sizin durumunuzdayım. Sezeryan mi oldunuz?
Evet sezaryen olmustum. Kordon dolanması vardi. Dr zaten istenen beklenen bebek normal yapmayalim,riske atmayalim sezaryen yapalim demisti. Sonrasinda muayeneye de gittim gebelik icin olusan kist ya da miyom vs var mi diye yokmus cok sukur ama 2.5 senedir gebelik olusmuyor. Yumurtlama tarihlerini takip etmeme ragmen

Demek ki bu sezaryen olanlarda genel bir sorun....ilk hamileliğim sorunsuz kendi kendine oldu hiçbir tedavi almadan.. ben ikinci bebeği istemiyorum ama atılan kesiden ve verdiği hasardan mi bilinmez sanki vücut bebek yapmayı reddediyor.. ben doğum kontrolü tamamen bıraktım kondom bile kullanmıyoruz yine de hamilelik falan yok.

Kızlar merhaba 7 aydır bizde çocuk deniyoruz yumurtalama testleri yapıyorum öncesinde doktorada gitmiştim bi sıkıntının olmadığını söyledi ama 7 aydır bi sonuç alamadık ister istemez üzülüyorum korkuyorum

Ben de ayni durum 3 senedir hiç bu problemimiz olmamasına rağmen olmuyor 33 yaşındayım sebepsiz infertilite dendien kötüsü de bu işte her şey yolundaysa neden olmuyor, neden hiç bi zaman hamile kalamadım?!İnsAllah eylülde aşılama yapicaz da, ama sebepsiz infertilitede çok ise yaramadığını duydum ama yine de deniycez bakalım hayırlısıyla olur bu defa çok yoruldum

Bende üzülüyorum bir sorun yok iken neden olmuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…