Hamile kalmak istiyorum ama..

lavantademeti

Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2023
22
3
Merhaba arkadaşlar..
Hamile kalmak istiyorum ama eşim istemiyor.. 6 aylık evliyim erken biliyorum ama yaşım geldi ve benimle yaşıt arkadaşlarımın hepsinin çocuğu oldu.. Korunarak ilişkiye giriyoruz farklı şeyler denedim ama olmadı.. Sarhoşken denedim onda bile hala aklında prezervatif vardı. Komik biliyorum ama prezervatifin içini kendi içime sıktım bir kaç defa yine olmadı.. daha napıcam ben.. dkh dedim ona da yanaşmadı..

Bence eşinizin de kendisini hazır hissedip çocuk istemesi lazım. Hazır olmadan, istemediği bir dönemde çocuk olursa ne kadar babalık yapacak. Yani bilemedim değişik bir durum.

daha sevgililik döneminden beri oyunla hamile kalmaya çalışıyorsunuz. çocuk isteğini anlıyorum ama hazır hissetmeyen bir adam da böyle oyunla zorla baba yapılmaz

6 ay cidden erken değil mi,biraz evliliğin tadını çıkarın birbirinizi iyice tanıyın.çoçuk iki taraf da tam isteyince düşünülmeli zaten.kaç yasındasınız

Ay saçmalama istersen adamdan habersiz hamile kalmak için ne bu çaba ? Hukuken bile bir yaptırımı olmalı bu yaptığın saçmalığın. Madem eşin çocuk istemiyor baştan konuşup öğrenseydin ya ? Hem istemeden baba olan adamdan iyi bir babalık eşlik görmeyi mi bekliyorsun cidden bu bas baya cahillik. Daha doğru düzgün evliliği anlamadan bebe de bebe diye tutturmakta çok avam. Kaç yaşındasın da yaşıtlarımın çocuğu var diye ağlıyorsun ?

Edit; Eski konulara göre sevgiliyken de kandırmaya çalışmışsın valla psikolojik desteğe ihtiyacın var bence. Hiç kimse istemediği bir çocuğu yapmak ve büyütmek zorunda değil. Şimdi sadece bana çocuk ver tek başıma büyütürüm dediğin adamlar on yıl sonra bu senin çocuğundu bakacaksın diye başına atmayacağından da emin olamaz. Sen kimsin ki insanları çocuğa zorluyorsun ?

Benim eşimde istemedi hep isteyen taraf bendim. 2 yıl geçti ondan sonra kendi istedi. Çok zorlama bence eşinin istemesi hazır olması gerekiyor. Geçen sene doğum yaptım 33 yaşında anne oldum. Zamanı gelince olur inşallah

Merhaba arkadaşlar..
Hamile kalmak istiyorum ama eşim istemiyor.. 6 aylık evliyim erken biliyorum ama yaşım geldi ve benimle yaşıt arkadaşlarımın hepsinin çocuğu oldu.. Korunarak ilişkiye giriyoruz farklı şeyler denedim ama olmadı.. Sarhoşken denedim onda bile hala aklında prezervatif vardı. Komik biliyorum ama prezervatifin içini kendi içime sıktım bir kaç defa yine olmadı.. daha napıcam ben.. dkh dedim ona da yanaşmadı..
Bir şekilde kıvama getireceksiniz. İkna edeceksiniz, ama bu yıllarda sürebilir hazır olun. Yaşınız 30 üstü değilse sabırla bekleyin. Bu iki kişinin vermesi gereken bir karar. Bende uzun yıllar çocuk istemedim, eşim de öyle. Sonra ben istedim o daha hazır değildi. Tam hazır oldu, onda da 1 senedir olmuyor muhtemelen sürecimiz tüp bebek olacak. Dediğim gibi rutin kontrollerden geçin herhangi bir problem yoksa, eşinizin hazır hissetmesi için çabalayın.

Merhaba arkadaşlar..
Cocuk tek tarafın istemesiyle olmaz. Doğumdan sonra sizi psikolojik olarak yalnız birakirsa naneyi yersiniz. Ya da çocuğu benimsemezse o çocuğa bunu yaşatmaya hakkınız yok.

Bir şekilde kıvama getireceksiniz. İkna edeceksiniz, ama bu yıllarda sürebilir hazır olun. Yaşınız 30 üstü değilse sabırla bekleyin. Bu iki kişinin vermesi gereken bir karar. Bende uzun yıllar çocuk istemedim, eşim de öyle. Sonra ben istedim o daha hazır değildi. Tam hazır oldu, onda da 1 senedir olmuyor muhtemelen sürecimiz tüp bebek olacak. Dediğim gibi rutin kontrollerden geçin herhangi bir problem yoksa, eşinizin hazır hissetmesi için çabalayın.
Bende mi sorun var acaba diye düşünmeye başladım zaten

Bence eşinizin de kendisini hazır hissedip çocuk istemesi lazım. Hazır olmadan, istemediği bir dönemde çocuk olursa ne kadar babalık yapacak. Yani bilemedim değişik bir durum.
Merhaba eskiden bende hazır olalım olalım diyordum ama hiç bir zaman kendimizi hazır hissedeceğimiz bir zaman gelmeyecek olmayacak bence. Belki istediğin bir an olabilir ama hazır olamayız herşeyin bir ilk tecrübesi var sonuçta :) ama istemeden bir çocuk yapılırsa evet babalık yapmayabilir bu konuda katılıyorum 👍

X