Hamile Kalmak Için Ufak Ayrintilar :)

_ASLI_

Nirvana
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2007
597
10
Hamile Kalmak İçin Ufak Ayrıntılar :)

1- Eğer 6 aylık düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebelik oluşmamışsa dr gidip ve bir sorun var mı yokmu öğreninki içiniz rahatlasın.
2- Bir aylık dönemde bir kez yumurtlama olduğu için, bu yumurtayı kaçırmamaya dikkat edin:)
Peki bu nasıl olacak ?
Yumurlama gününüzü tespit edin, düzenli adet olan bir bayanın 30 günlük bir periyodu var diyelim, 30 günlük periyoddan 14 çıkartarak yumurtlama gününüzü tespit edebilirsiniz. 30-14 = 16 muhtemelen 16. gün yumurtama olmuştur. Bu yüzden 12. 14. 16. günleri mümkün mertebe boş geçirmeyin. süslenen püslenin anladınız siz onu :) neden 14 çıkarttık çünkü yumurtlama olduktan sonra rahimin kalınlaşıp adet kanamasına neden olması 14 günde gerçekleşiyor. bu sayı standarttır ve çok ististani durumlar dışında herkesde aynıdır. sperm maksimum 72 saate kadar canlı kalabilirken, yumurta maksimum 48 saat canlı kalabiliyor. eğer yumurta ile seperm buluşamamışlarsa, yumurta çatlayarak 14 gün sonra vücuttan atılmak için rahime gidiyor ve adet kanamasıyla birlikte elimizden uçuuup gidiyor. alçak yumurta :)
Peki ya adetlerimiz düzensizse ?
Isı ölçümü yöntemi yapılabilir, düzenli olarak sabah yataktan kalkar kalkmaz hiç bir şey yeyip içmeden dijital ısı ölçücülerle dil altından ısınınızı ölçelibirsiniz. eğer rahatsız değilseniz ısınız hep aynı seyirde olacaktır mesela
10, gün 36.2
11.gün 36,2
12. gün 36.3
13. gün 36.1
14. gün 36,2
15. gün 36,8..... ama birden 0,5 veya daha fazla bir ısı artışı olmuşsa muhtemelen yumurtadınız.Çalışmalar başlasın:)
Buda bende işe yaramıyor ısımı düzenli takip edemiyorum diyorsanız akıntınızdan yumurtladığınızı anlayabilirsiniz. Eğer böyle yumurta akına benzer baş parmak ve işaret parmağınızın ortasında sünen şefaf bir akıntınız varsa yumurtaldınız demektir. Bu ısı yöntemine göre daha kesin bir yöntemdir. Kontrol etmek biraz tiskindirici olsada bebeklerimiz için herşeye değer, denemekte fayda var.

3. Yumurtayı tespit ettiiiiiiiiik. İlişkide uygun pozisyonu seçmekte önemli (ayrıntıya girmeyeceğim) olduğu için bunada dikkat etmek gerekiyor.
4. İlişkiden sonra hemen duş almamak ve en az 1 saat kadar belimizin altına bir yastık koyarak beklemek. ne kadar uzun süre beklerseniz o kadar iyi .. isteyenler amuda kalkıp da bekleyibir :) hehe ama boyunlarınız kırmadan tabiiii :)
5. Duş alırken vajinal temizliği çok ayrıntılı yapmamak (ayrıntaya girmeyeceğim)
6. Her ne kadar tıp da yumurtalamanın periyodunuzun -14 gününde olduğu söylensede yinede istisnalar olabilir ve yumurtlama zamanınızı kaçırabilirsiniz. Bu yüzden mümkünse haftada en az 2 kez düzenli cinsel ilişkiye girerek hamile kalma şansınızı artırabilirsiniz.
7. vee bence en önemli madde. Kesinlikle kafanızda bu olayı çok büyütmemek ve olayları akışına bırakmak. Çünkü insan idaresinin dışında kalan durumlar var sen elinden geleni yap gerisini Allah a bırak mantığı yani. Stres yapmayın, sakin olun....
Şimdi siz bana haklı olarak bunları biliyordun da sen neden hamile kalamadın diyeceksiniz:)
Neden hamile kalamadım çünkü tedavi edilmesi geren bir hastalığım var.O yüzden bende sizin gibi hala hamile kalmaya çalışıyorum. Hepinizi öptmmm.

canımm çok tşkler bilgiler çok net hemde eğlendirici saolasın

bilgilerin için çok sağol canım dilerim sende tedavini olur en kısa zamanda bebişine kavuşursun

ben teşekkür ederim arkadaşlar, en kısa zamanda koca göbekli olmak dileğiyleee :)

kızlar ben bişiy sorucam eğer bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim
bende ilişki sırasında kayganlık olmuyor ne yapacağımı şaşırdım bebiş istediğimiz için. bana tavsiye edebileceğiniz kayganlık sağlayıcı bişiyler varmı??

Paylaşımların için sağol canım inşallah dediğin gibi koca göbekli oluruzz:roflol::roflol:

yumurtlama tarihine kadar günde 2 bardak adaçayı
tarçın bal ve çörek otu karışımınıda tavsiye ederimm

bende ilişki sırasında kayganlık olmuyor ne yapacağımı şaşırdım bebiş istediğimiz için. bana tavsiye edebileceğiniz kayganlık sağlayıcı bişiyler varmı??

Canım bence bunu bi dr. sorsan o sana yardımcı olur yada eczanelere de sorabilirsin. belkide senin bişey kullanman gerekmez eşin için verebilirler.

yumurtlama tarihine kadar günde 2 bardak adaçayı
tarçın bal ve çörek otu karışımınıda tavsiye ederimm

gözek ada çayını bende duymuştum. sende işe yaradımı? ben pkos hastasıyım yumurta gelişmiyor.inş. bende de işe yarar.

gözek ada çayını bende duymuştum. sende işe yaradımı? ben pkos hastasıyım yumurta gelişmiyor.inş. bende de işe yarar.

canım ben adetimii bekliyom yeni duydum bendee yumurtayı geliştirici etkiye sahip adetin ilk günümü yoksa 3. günmüydü neydii başlıyon yumurtlama tarihine kadarr

aslıcım merrhaba benim gerçek adım aslı bu arada bu önerdiğin çayın ne gibi bir etkisi oluyormuş ki?CADIARZU

canım bend kadınlar kulübündeki arkadaşlardan duydum. yumurta oluşumuna yardımcı oluyor ve adetleri düzenliyor dediler. internette araştırdım yine benzer şeyler okudum. denemekte fayda var diye düşünüyorum.

Canım benim arkadasımdada aynı problem vardı.Birazda stresten oluyo.Arkadasım prno cd seyretmiş 1 saat işe yaramış.

canım cokk güsel ve caıklayıcı anlatmıssın paylasımın icin cok mersiiii ins en kısa zamanda hepimis hamis kalırısss

X