hamile kalmak için en uygun dönemler hakkında bilgi

forest

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
402
12
Merhaba,
Geçen gün doktorumdan hamile kalmayla ilgili edindiğim bilgileri sizinle paylaşmak istedim.
Hamile kalmak için en uygun dönem adetin başlangıç gününden sonraki 12. gün ve bunun 4-5 gün sonrası. Yumurtlama dönemi olarak geçiyor bu dönem ve bünyeye göre gün aralıkları farklılık gösterebiliyormuş. Kimisinde 12. gün kimisinde 16. gün gibi. Yumurtlama gerçekleştikten sonra yumurtanın ömrü 12-24 saat arası. Bu aralıkta döllenmesi gerek. Bu dönemde 12. günden başlayarak 1 er gün arayla ilişkiye girmek gerekiyormuş. 12. günün öncesinde erkek için 4-5 günlük cinsel perhiz öneriliyor. Sperm 72 saate kadar canlı kalabiliyormuş.

Önemli bir konuysa, yumurtlamanın ne zaman gerçekleştiğini anlayabilmek. Ultrasonda net olarak anlaşılabiliyormuş. Bir de, vücut ısısında değişiklik olurmuş . Mesela, normalde vücut ısısı 36.5 diyelim. Yumurtlamanın olduğu gün bu değer 37, hatta 37.5 olurmuş ve adet olana kadar devam edermiş.

Umarım faydalı olur bu bilgiler :) birkaç ay sonra biz de çalışmalara başlayacağız :)

Son düzenleme:
buradaki yorumları, soruları, sorunları okudukça hamile kalma ile ilgili panik olmaya başladım. istediğim zaman hamile kalamayacakmışım gibi hissetmeye başladım. halbuki ben hapı bıraktıktan bir süre sonra hamile kalırım diye düşünüyodum denemelere başladıktan sonra periyoda günler kala bende merak,panik başliycak galiba inşallah istediğim zaman hamile kalabilirim

öğrendiklerini bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim. hamile kalmak isteyen arkadaşlar mutlaka okumalı. :79: :79:

öğrendiklerini bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim. hamile kalmak isteyen arkadaşlar mutlaka okumalı. :79: :79:

rica ederim :))

vücut ısısı değişikliği çok ilginç gelmişti bana ilk duyduğumda. bu ay dikkat ettim, 12. günde hakikaten vücut ısımda artış oldu :)

rica ederim :))

vücut ısısı değişikliği çok ilginç gelmişti bana ilk duyduğumda. bu ay dikkat ettim, 12. günde hakikaten vücut ısımda artış oldu :)

aslinda vucut isisi degisikligi yumurtlamanin en buyuk belirtisi, bunun uzerine kurulu fertility friend diye bir websitesi var, her gun vucut isinizi olcup kaydediyorsunuz, site sizin icin grafik yapip yumurtlama zamaninizi isaretliyor. yani bu isin coook daha fazla detaylari var sizler de orda burda okudukca ogrenirsiniz. bir de tabi ki ha diyince cocuk olmuyor. ozellikle hap kullaniyorsaniz, once hapin tamamen vucuttan temizlenmesi gerek bu da 6 ay kadar surebiliyor. oyle iste.. haydi bakalim herkeslere kolay gelsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…