hamile kalamıyorum🥺🥺

gilmoregirl_

Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2023
41
21
merhabalar hanımlar.. 10 aylık evliyim 4 aydır bebek düşünüyoruz deniyoruz ama olmuyor. kadın doğuma muayene oldum bir sıkıntı olmadığını söyledi ama yine de korkuyorum. üstüne üstlük bitmeyen çevre baskısı canımı çok sıkıyor:KK43:

merhabalar hanımlar.. 10 aylık evliyim 4 aydır bebek düşünüyoruz deniyoruz ama olmuyor. kadın doğuma muayene oldum bir sıkıntı olmadığını söyledi ama yine de korkuyorum. üstüne üstlük bitmeyen çevre baskısı canımı çok sıkıyor:KK43:
İlk olarak çevre baskısını bence takmayın. Daha yeni evlisiniz. Bunun dışında çok istiyorsanız eşinizin de belli testleri vermesi gerek. Rahim filmi dahil tüm hormon testleriniz yapıldıysa bir sorun yok demek oluyor. Basit bir kadın doğum muayenesi -ultrasonu- yeterli değil.

İlk olarak çevre baskısını bence takmayın. Daha yeni evlisiniz. Bunun dışında çok istiyorsanız eşinizin de belli testleri vermesi gerek. Rahim filmi dahil tüm hormon testleriniz yapıldıysa bir sorun yok demek oluyor. Basit bir kadın doğum muayenesi -ultrasonu- yeterli değil.
haklısınız. doktorumuz da 1 seneden önce bunlara gerek yok dediği için yaptırmamıştık birkaç ay sonra tekrar gidebilirim

önemsemem bile can sıkıyor işte. sizden şu kadar sonra evlendiler bak hamile, kedi bile doğurdu sen doğurmadınlar neler neler
Bu neymiş ya tövbeler olsun. Keske en bastan yok biz henüz istemiyoruz falan deyip milleti savuştursaydınız. Herkes hemen hamile kalmak zorunda mı veya herkes cocuk istemek zorunda mı.. Siz deneyin tabii ki ama kimseye açıklama borçlu değilsiniz. Daha 1 yıllık evli değilsiniz ailelerdeki bu acele ne hiç anlamıyorum. Benim annem 3 yıla kadar cocuk yapma gezin tozun başbaşa keyfini cıkarın, evliliğinden emin olmadan aman kızım deyip durur 😄

yaaa çok sevindim tebrik ederimm Rabbim hayırlısıyla kucağınıza almayı nasip etsin 💐 ilişkinin başından beri mi korunmuyorudunuz peki
Evet evet , hiç korunmadım. 7. Ayda kimyasal gebelik geçti başımdan hatta ondan sonra hepten ben olmayacak herhalde dedim. 10. Ayda içime doğdu ben kurban bayramında hamile olucam dedim eşime , bayrama 6 gün kala test yaptım silik çizgiyle öğrendim

10 ay bişey değil benim iki yıldır olmuyor. Rahim filmi cektir hormon testi yaptır eşinde sperm testi yaptirsin bunlar normalse bekle olur inşallah.

Screenshot_2023-07-18-04-10-03-03_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

10 aylık evlilikte ne baskısı ya. Lütfen milleti takmayın kafanıza. 10 ay uzun bir zaman değil ki. Stres yapmayın o bile etkiler. Biraz rafat bırakın kendinizi. Doktorlarda zaten 1 yıl olmamasını normal görüyor. Ben korunmayı bıraktıktan 9 ay sonra hamile kaldim. İçinizi ferah tutun siz

Bizim kültürümüzde insanlar gittikleri evde yatak odasına bile girmez ayıp olur derler ama oturdukları yerden yatak odasındaki ilişkiye bile karışıyorlar bu ne mantık ya. Eşimin kuzeni var nişanlı kaynanası ilk geceden itibaren korunmayin hemen çocuğunuz olsun demiş kizi daha nişanlıyken baskı altına almışlar ben de toplu bir ortamda başkasına söylüyor gibi laf çarptım yazık ya kendinizi bu kadar ezdirmeyin üzmeyin. Onun dışında eşiniz de bakılsın. Onda da sorun olmazsa ovulasyon testi deneyin

X