Hamile iken temizlik işlerini nasıl hallediyorsunuz?

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.815
30
Kızlar, ben çalıştığım için cumartesi günleri sabahtan akşama kadar hiç durmuyorum temizlik yapıyorumi malum yaz geliyor daha fazla ağırlaşmadan dip bcak ufak ufak yapayım diyorum, sizce bunun bir sakıncası varmı?
Bu hafta mutfağın camlarını sildim, oturma odasınınkinide silecektim eşim izin vermiyor, ne balkon yıkatıyor ne cam sildiriyor, ben yapmasam kimse yapmıycak biliyorum, birde 3 ay sonra doğum olacak iyice ağırlaşıcam, bebekde olduktan sonra hiç yapamam diye dip köşe temizliyim diyorum, sizler nasıl hallediyorsunuz bu işleri. Cam falan silen varmı aranızda?
-tatlicadiarzu- -tatlicadiarzu-

canım üstün körü temizlikleri ben de evde yapıyorum eşim de yardımcı oluyor saolsun. ama kendimi zorlamadan, ağır kaldırmadan, bir yerlere uzanmadan ki bu gerçekten bebek için tehlikeli olabilir. dip köşe temizlik için imkanın varsa kadın tut. yine başında dur hafif işleri yap. çamaşır suyu ve o tarz keskin kokulu kimyasallarla temas etme, soluma kesinlikle. Kaçıncı ayda olursan ol ağır iş yapma hiçbirşey yapamazsan bırak pis kalsın ya sağlığından değerli mi?

valla canım dikkat et bencede öle cama fi,lan çıkma eşin haklı .bende 28haftalık hamişim benim işlerimi eşim hallediyo sagolsun camlara kadar siliyo sende eşine söyle yapsın yada bir kadaın tut .başka çare yok dikkat et kendine ve bebişe.

Eşim cam silmez, kadında bulamamki burda hem maddi durum o kadar iyi değil. Kendimi zorlamadan ufak şeyleri yapayım bari.

Wcleri mecburen çamaşır suyu ile yıkayıp siliyorum, ne kadar koklamamaya çalışsamda soluduğum havada var, çok büyük zararı olurmu çamaşır suyunun.

çamasır suyu kullanma yada eşin yardım etsin ben çamaşır suyu kullanmıyorum.sakıncalı olduğunu duymuştum.hamileliğimden bu yana camlarımıda silemiyorum. camlarım cok büyük uzanmam gerekiyor zaten doktorların en çok dikkat etmemizi söyledikleri şey bu.eşimde hayatta cıkıp camlarımı silmez.:CüvCüv:

iyide kadın tutsan çok fazla para istemiyorlar ki taş çatlasa 80 alıyorlar sehirden şehire farediyor benim bildigim...bütün işleri yaptırma sadece cam kapı falan sildirirsin olmadı ayda bir kere diger işlerinde eşin yardımcı olsun sana...bak güzelim ne olursa olsun sakın sen yapma uzanma agır kaldırma yorma kendini lütfen yazıp moralini bozmak istemem ama sırf bu işleri yapmak için içeride bebişinin kordonu kopan gebeler var ve anne anlamadıgı içinde bebek içeride ölüyor..lütfen hiç birşey sizden bebeklerinizden önemli degil... nelere para bulmuyoruz çü beş kuruş köşeye bile koyup biriktirseniz hemencik tutuversiniz kadını ben kadın tutmak için havaların iyice ısınmasını bekliyorum...

Hamileliğimin son ayında birini bulmam lazım o zaman. Bu erkekler neden bu kadar rahatlar temizlik konusunda şaşıyorum, 1 ay süpürme ortalığı niye süpürmüyorsun demez, anlamıyorum ki nasıl rahatsız olmuyorlar.
Eşime kalsan temizlik için kadın tutmak lüks bir ihtiyaç, hiç gerek yok olduğu kadar olsunmuş. Temiz yapmaz hem diyor savunma olarak da.
Mavi deniz ne yalan söyliyim söylediklerinden korktum, mutfak camlarını silmiştim hafta sonu yukarlara uzandım, bebişimi düşündüm de bir cam için değermiydi diye.

Çamaşır suyu yerine lavabolara ne kullanabilirim ki, eşime desem üstüne başına bulaştırı sonra onun kıyafetiyle uğraş dur. Cifi çok kullanıyorum onun bir zararı varmıdır acaba?

canım bende aşırı temizlik maddelri ile uğrasıyorum buna yağ çözücü kireç çözücü de dahil ( çamasır suyunu zaten hergün kullanıyorum dikkat etmeye calısıyorum ama onlarsız da temizlik olmuyo ki

zor bir durum kadında gelse ben kendi evimin düzenini temziliğini kendim yapmayı severim normalde ama hamile kalır kalmaz eşim saolsun bişey yaptırmıyo bana,çamaşırları yıkama ,serme,balkonları yıkar camları siler,yemek biley yapar ben yorgunken.. vallahi bu hamilelik durumunda gerçekten eşlere büyük iş düşüyo ve çok faydaları oluyo.. ben eşimin bu davranışları karşısında inanınki mahçup oluyorum ama istemiyoda değilim napim korkuyorum iş yaparken ufak tefek işleri yapıyorum ,bir süre katlanıcak eşlerimizde ne yapalım

Çamaşır suyu yerine lavabolara ne kullanabilirim ki, eşime desem üstüne başına bulaştırı sonra onun kıyafetiyle uğraş dur. Cifi çok kullanıyorum onun bir zararı varmıdır acaba?

ben cifin çamaşır suyu katkılısını kullanıyorum ama çamaşır suyu kokmadığından zararlı olacağını sanmıyorum.hem de temizleme konusunda işe yarıyor. bir de camlarımı görsen içler acısı. ama bebeğimden sağlığımdan kıymetli değil canım.

aman kızlar yüzüp yüzüp kuyruguna geldık derken sıkıntı almayın basınıza.bu son aylar asılm kritık zamnlar hareketlerımız bebegın kordonunu boyunlarına dolayabılırmıs..egılmek uzanmak bunlar cok sakıncalı.bana dr um dedı erken dogum tehlıkem var zaten. kendınıze dıkkta edın pislikten kımse ölmemiş ama bebişlerımıze bısey olsa onun vicdan azabı daha kötü.benım görümcem yapıyor sagolsun ama dip köse doguma yakın alacam bende bırını.

Bende cif kullanıyorum tabiki sonucunda çamaşır suyu kadar temiz olmuyor gibi geliyor ama başka carem yok lavaboya tuvalete banyoya cif kullanıyorum bir kaç ay çok temiz olmasakta olur doğumdan sonra camasır suyu satışlarınıdza patlama yaratırız:sm_cool:
havalar biraz daha ısınsın bir kadın alacağım bende birseylerden fedakarlıkm yapacağım artık

cnm hiç bir sakıncası yok.yüksekten hoplayıp zıplamadıktan sonra.
ben doğuma gidene kadar normal hamile değilken nasıl yapıyorsam öyle yaptım.
gerçi ben hiç ağırlaşmadım.hamişmiydim değilmiydim hiç farketmiyordum.sadece koca bi göbiş vardı önümde..dr bi sakıncası yok hoplayıp zıplamadıkça dedi...

yasakkelimeaman ben enson camımı inanın kurban bayramında silmiştim o zaman bi dip köşe temizlik yaptım mutfak dolapları falan sonrada birkere annem siliverdi o zaman 4 ayıma yeni girmiştim inanın şimdi camımdan dışarısı görünmüyor perdelerde nasıl beyazlar bilmiyorum aman napıyım bebeğimden benden kıymetlimi varsın pis desinler zaten daha yapamıyorum öyle ağır temizlik 34 haftadayım çarşamba 35 olucam nisanda annem gelicek eşimle yapıcaklar badana boya falanda olması lazım sakın bişey yapma kordonu çıkarda bebişini kaybettiğin neyse bide canından olursun allah korusun anneyi zehirliyormuş bayada ağırlaşmışsın boşşşverrryasakkelime

canım bizde temizlik yapıyoruz ama cam silmeden perde asmadan hoş benim perdelerim çok yukarıda eşimden başka kimse indiremiyor tuvalet banyo içinde çamaşır suyu yerine cifde kullanabilirsiniz yinede temiz oluyor.

kızlar o kadar dert etmeyin ya ciflede baya temiz oluyor evet biraz daha yorucu oluyor çamaşır suyunu döküyosun ovalamadan temizlilyor cif öyle değil ama ne yapalım ben hamile kalmadan öncede kullanamıyordum çamaşır yıkarken kapıyı kapatıyorum çamaşırları eşim asıyor cifin sadesini kullanabiliyorum vernel vs kullanamıyorum evi silmek için bile deterjan kullanamıyorum çünkü alerjim var hepsine birde bahar geliyor erken doğurmazsam iyi

aman dikkat edin kızlar.bırakın pis kalsın hiç bir şey bebeklerinizi tehlikeye atmaya değmez.hamilelikte kimyasal maddeleri solumak tehlikeli kullanmayın.en azından maske takın.
çok dikkat etmeme rağmen erken doğum yaptım allahtan bir sorun olmadı.birde temizlik yüzünden daha erken doğum yapsam kendimi hiç affetmezdim.

boşuna mı kendime pasaklı kraliçe adını koydum...

21 haftamdayım ama temızlığimi sadece üstün körü yapıyorum.. cam sadece balkonun kını sılıyorum..

elektrık supurgesı ve mobla işlem tamam....

çokta gerekte olmuyor i..

evin dagınıklığı oluyor sadece..

onuda toplayınca ve zaten tertemız..

ama tuvalet ve bany için aynı seyı söyleyemem.. gun aşırı çamasır suyu(ki domestos olmasa sankı temız olmuyor) ile fırcalarım.. lavabolarımıda.. c.tesıde dedıgım gıbı elektrık supurgesi ve süper mobum..

valla çiççek gibi evimmm

walla benimde eşim saolsun rica ettiğimde elinden geldiği kadar yapıyor herşeyi elektrikli süpürgeyide yapıyor hem erkek gücü daha iyi oluyo :) bende başında duruyorum orayıda yap burayıda yap gibi o süpürürken ben toz alıyoruım toparlıyorum bi de paspas tamam işte dün akşam ewe gelince balkonları yıkadık o su taşıdı ben birini yıkadım 2sini o yıkadı mesela bu akşamda camları silcez nasipse :) bu arada 32 haftalığım bende

rica edin kızlar sonuçda tek başınıza yapmıyosunuz bebeği ve o ew ikinizin de ewi öpüyorum hepinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…