Halime kalır mıyım?

Edelesen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2018
23
5
26
Merhaba yazz doğum kontrol hapı kullanıyorum 7 aydır. Fakat bu ay beyaz hapları kullanırken 3.hapta hala regl olmadım ve korumasız cinsellik yaşadım. Normalde çok dikkat ederim ama unuttum. Korkuyorum. Hamile kalır mıyım?

Beyaz hapları kullanırken korunmanıza gerek yok ki zaten. Pembe haplar bittikten Max 1 hafta sonra yine yeni paketle pembe haplara yeniden başladığınız sürede %99 koruma sağlıyor.

Beyaz hapları kullanırken korunmanıza gerek yok ki zaten. Pembe haplar bittikten Max 1 hafta sonra yine yeni paketle pembe haplara yeniden başladığınız sürede %99 koruma sağlıyor.
Evet bende öyle düşündüm uzun vadeli koruma sağlıyor. Fakat beyaz haplar da hormon olmadığı için korumada olmaz diye düşünmüştüm

Evet bende öyle düşündüm uzun vadeli koruma sağlıyor. Fakat beyaz haplar da hormon olmadığı için korumada olmaz diye düşünmüştüm
Hayır beyaz hapları kullandığınız dönem doğurgan olduğunuz zaman değil. Hatta ben onları Placebo olduğunu için kullanmadım hiç. 3 buçuk sene yazz kullandım. Aktif cinsel hayatım vardı. Hiç gebelik olmadı. Kitapçığını okuyup doğru kullanırsanız sorun yaşamazsınız.

Evet hap alışkanlığı kaybolmasın aynı zamanda regl olunsun diye hormonsuz plesebo haplar. Bende bu yüzde korktum. Çünkü bir hap içmeyi unutunca bile hamile kalma ihtimali varken beyaz hapta da olur diye düşündüm.

Yok olmuyor. O bir tane bile unutsanız korumaması pembe olanlar için geçerli. Hatta sadece döngünüzün ilk iki haftası için geçerli. Diğer günler hapı bırakırsanız korumaya devam eder sadece adet tarihini öne çeker. Yumurta o ilk haftada oluşmamış oluyor zaten sonraki adet döngüsüne kadar gebe kalınmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…