Haftada 5 kilo verdiren yeşil elma detoksu

Belgisel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2009
1.235
36
Dr. Gönül Ateşsaçan'ın verdiği tarifi aşağıda veriyorum. Ben henüz denemedim ama deneyen var mı veya siz ne dersiniz bu detoks için?

Çok Kolay Yeşil Elma Detoksu için Gerekli Malzemeler

• 3 adet Yumurta
  • 2 ya da 3 Elmanın Kabuğu
  • 7-8 adet Saplarıyla Maydanoz
  • 1 Adet dilimlenmiş limon (Kabuklu)
  • 3-4 adet çekilmemiş karabiber
  • 4 adet taze yaseminli yeşil çay
  • 1 adet Kabuklu Tarçın (Küflenmemiş)
  • 2-3 adet (Küçük dilimlenmiş Zencefil)
1 haftada 5-6 Kilo Verdiren Yeşil Elma Detoksu Tarifi
Kesinlikle yeşil elma ile yapacağımız kür ile belirtilmelidir ki bu formülle aç kalmadan zayıflayacaksınız. Bu tarifin temelini yumurta oluşturmaktadır. Sadece bütün gün 3 adet haşlanmış yumurta yenilmelidir. Sabah 1, öğlen 1 ve akşam 1 olmak üzere toplam 3 yumurta yenilmektedir. Bu detoksun tek katı maddesi yumurta ama asıl kilo verdiren yeşil elma karışımıdır. Gün içerisinde içeceğimiz Yeşil Elma Detoksu bir gece önceden kaynatıp hazır edilmesi gerekmektedir. Bunun üzerine bolca bitki çayı içilebilmektedir. Bir tencerenin içerisine 2 ya da 3 yeşil elmanın kabuğu konulur. Daha sonra içerisine maydanoz ve limon atılır. Çok acı olmaması için belirtilen miktarda karabiber ve mutlaka taze yaseminle yeşil çay atılır. Bilindik bir aktardan küflü olmayan ve tok tutma özelliği sahip çubuk tarçını atıyoruz. Daha sonra üzerini kaplayacak kadar yaklaşık 1,5 lt su katılır ve kaynatılır. Soğuyan bu karşım günde en az 1,5 litre tüketilmelidir. Yeşil Elma Kürü, karaciğerden toksin atmamızı yağ atmamızı sağlarken çok kolay gün içerisinde toksin atmamızı sağlayacaktır.

Yeşil Elma Detoksu Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır?
Haftada bir ya da iki defa yapılması durumunda çok kolay kilo vermek mümkün olacaktır. Ayda 4-6-8 kez yapılabilir. Ama üst üste yapılmaması tavsiye edilmektedir. Yani arada bir gün ara vermekte fayda vardır.

Meyvesiz Kesinlikle Yaşayamam Diyenler
Dr. Gönül Ateşsaçan, ben gün içerisinde yumurtayı yersem ve bu suyu içebilirim ancak çok acıkırım diyenler olursa bunun yanında şekersiz meyve tüketmelerini tavsiye etmektedir. Mevsimine göre şekersiz meyveler şeftali, nektarin ve kayısının sertleri gün içerisinde 4-5 porsiyon tüketebilirler.

Alıntıdır

Video için:

X