Hafta içi düğün, sizce?

Ben olsam 8bin liranın hatrına pazartesi yapardım. Az buz bir para değil, düşünün kaç ayda biriktirebilirsiniz bunu eşinizle? Haftasonu olsa ne olur, gelemeyen yine gelemez, gelmek istemeyen yine gelmez. Ayrıca dediğiniz gibi ekim ayı hem de havuz başı ve büyük ihtimal gece, herkes üşür, yağmur da yapabilir. Ne gerek var? Beni seven, yanımda olmak isteyen her şekilde düğünüme gelir. Bir de tekrar söylüyorum, 8bin. İnanın değmez iki saatlik düğün için. Ben oyumu haftaiçinden yana kullanıyorum :KK76:
Bencede çok doğru söylüyorsun. Ayrıca o 8 bin liraya bir yaranı kapatırsın. Bir düğün kolay yapılmıyor biraz da kesenin düşünmelisin.O arkadaşın da gerçek dostsa ne yapar ne eder gelir. Benim en yakın arkadaşım riskli gebelikle 2 saatlik yolu otobüsle geldi çocuklarimin sünnetine.Yani gelmek isteyen her türlü gelir. Değiştirme artık düğünün hafta içisi hafta sonusu kalmadı.

benim de 2014 yılında pazartesi oldu düğünüm, haftasonu ile arasında 7500 tl fiyat farkı vardı.şehirdışında oturan çok yakın akrabalarımız yoktu,kınamız cumartesiydi herkes rahat rahat geldi,tavuk alma baklava alma derken sabaha kadar eğlenildi.pazar günü dinlendik,pazartesi akşamı da düğünümüz oldu gayette kalabalıktı.

benim de 2014 yılında pazartesi oldu düğünüm, haftasonu ile arasında 7500 tl fiyat farkı vardı.şehirdışında oturan çok yakın akrabalarımız yoktu,kınamız cumartesiydi herkes rahat rahat geldi,tavuk alma baklava alma derken sabaha kadar eğlenildi.pazar günü dinlendik,pazartesi akşamı da düğünümüz oldu gayette kalabalıktı.
İnşallah benim de öyle olur, sağolun

8 bin tl fark çokmuş. başka yerde h.sonu yapsanız düğünü? pazartesi günü yapılan bir düğüne gitmek için elli kere düşünürdüm ben şahsen.

bu arada ekim başında istanbulda evlendim yazdan kalma bir hava vardı. ama ertesi hafta sel götürdü. bu da şans işi.

kusura bakmayın adam size yüzük parasini bile almamış miydi
siz daha 8 bin için cekinin
ayrıca ben size o 8 binlik yer için izin vereceklerini bile sanmıyorum sadece göstermelik seçenek
Zaten kayınvalidemin yaptıkları boyunu aştı, o yüzden memleketlerinde yapmak istediği düğünü Ankara'ya aldırdım. Memleketlerinde hiç bir şey olmayacak. O kadının yaptıklarını da nişanlıma ödetmek istemiyorum. Her konuda beni destekliyor, el öpmeye bile götürmedi beni üzerler diye nişandan sonra..

8 bin azdegil pazarteside yapilabilir ama havaya aldanma haziranda evlendim egede yaşıyorum açık havadaydı düğün başladı ilk dansla bir yağmur bastırdı ki sorma kış günü yağmaz burda öyle yağmur 5 yıl oldu hala düğüne gelen biriyle karşılaşsam neydi o sizin düğün derler bana

ben olsam başka yer bakarım, Ankarada bir tek o salon yok ya, illa size uyan bir yer bulursunuz. Bir yere takılı kalmaya gerek yok. Ekimde soğuk olur diye düşünüyorum ben de, ama haftaiçi düğün de çok zor olmaz mı?
sonuçta düğün tamam akşam başlayacak da, o gün ve ertesi gün tüm yakın akrabaların izin alması gerekecek neredeyse.

benimki perşembe günüydü.. daha az kişi geldi gelmesi gerekenden ama bence sorun değil

ben olsam başka yer bakarım, Ankarada bir tek o salon yok ya, illa size uyan bir yer bulursunuz. Bir yere takılı kalmaya gerek yok. Ekimde soğuk olur diye düşünüyorum ben de, ama haftaiçi düğün de çok zor olmaz mı?
sonuçta düğün tamam akşam başlayacak da, o gün ve ertesi gün tüm yakın akrabaların izin alması gerekecek neredeyse.

Katıldım

Sabah 7 de kalkıp işe gidilecek akşam 6 da çıkılıp hazırlanıp düğüne gidilip

Gece gelip duş Alıp
Yatılıp Sabah 7 de işe Nasıl gidilecek

Katıldım

Sabah 7 de kalkıp işe gidilecek akşam 6 da çıkılıp hazırlanıp düğüne gidilip

Gece gelip duş Alıp
Yatılıp Sabah 7 de işe Nasıl gidilecek

ya en yakın akrabalar bile olsa özelde düğünümüz var diyip izin almak çok zor.
ben kendi kuzenimin düğününe geç katılmıştım sırf bu sebepten ki cuma günüydü.

kesınlıkle farklı mekan bakardım..ptesi degilde cuma olsa neyse..
acıkcası hem fıyattan tasarruf edip hemde mısafırlerın gelme oranını cogaltmak için farklı mekan ve cuma akşamı dıyorum:)

Ben olsam başka mekan bakardım. Haftaiçi düğün, hele ki nişanlınızın ailesi başka bir şehirden gelecekse bir çok kişiyi zor durumda bırakacaktır.
İsteyen gelir deniyor da, kendi dükkanın olsa ister kapatır gidersin, bir başkasının yanında çalışan her daim izin alamaz. Bir çok insanı zor durumda bırakabilirsiniz.
He gelmeyenleri kafama takmam, bana gelenler yeter diyorsanız istediğiniz gün yapabilirsiniz tabi ki düğünü.

ben ptesi kına - salı düğün yapmıştım. tek sıkıntımız salı günü kuaförler kapalıymış :KK70: hanım misafirler isyan etti hep.

kesinlikle pzt yapardım ben olsam.
Arada 8bin fark var, evet bazıları gelemeyecek yada gelenler için işten çıkıp gelecekler yorgun olacaklar ama 8binde sizden çıkıyor
gerçekten yanınızda olmak isteyenlerin gözü o yorgunluğu görmeyecektir diye düşünüyorum.

Kızlar merhaba, düğün salonu tutmakta bazı sebeplerden dolayı geç kaldık. Çok beğendiğim bir düğün salonunda Eylül de bir pazartesi boş. Eğer hafta sonu yapmak istersem Ekim ayına sarkacak. Sarkması mesele değil, ekim ayında havuz bölümündeki nikah soğuk mu olur onu da bilemedim :KK43: Gerçi nikahtan sonra düğün içeride olacak..Bir de hafta içi ve haftasonu arasında 8 bin lira oynuyor. Düğünü karşı taraf yapacak ve tek düğünüm olacak.

Şehir dışından gelemeyecek (en yakın arkadaşım dahil) bir kaç kişi olacak haliyle. Çalıştıkları için. Bütün gece uyuyamadım düşünmekten. Siz olsanız ne yaparsınız?? Lütfen yardım :KK43:((

başka bir düğün salonu tutun. bu kadar gerilmeye gerek yok. ekim ayında havuz bölümü kesinlikle soğuk olur ayrıca..

dügün 1 kere olur ekim olsun pazartesi kimse gelmez dügünü yapma amacımız biz cumartesi bile yapmayız ki calısanlar var diye hep pazartesi yaparız sen ekimi tut

Kızlar merhaba, düğün salonu tutmakta bazı sebeplerden dolayı geç kaldık. Çok beğendiğim bir düğün salonunda Eylül de bir pazartesi boş. Eğer hafta sonu yapmak istersem Ekim ayına sarkacak. Sarkması mesele değil, ekim ayında havuz bölümündeki nikah soğuk mu olur onu da bilemedim :KK43: Gerçi nikahtan sonra düğün içeride olacak..Bir de hafta içi ve haftasonu arasında 8 bin lira oynuyor. Düğünü karşı taraf yapacak ve tek düğünüm olacak.

Şehir dışından gelemeyecek (en yakın arkadaşım dahil) bir kaç kişi olacak haliyle. Çalıştıkları için. Bütün gece uyuyamadım düşünmekten. Siz olsanız ne yaparsınız?? Lütfen yardım :KK43:((
cuma olsa bır nebze ama pazartesı asla , en ıdealı cumartesıdır dugun ıcın...

Pazartesi günü gelenler için zor olur.Hadi diyelim işten izin aldı kişi.O boş olan tarihte okullar açılmış oluyor mu?Eğer açıksa okul sorunu da var.Hafta sonu olması daha makul bence.Hava işi şans işi.Mart ayındayız 2 gün önce bahar havası vardı.Bugün çok soğuk.Gelemeyenler pazartesi olduğunu bahane edebilirler ,izin alamadık zorlandık diyebilirler ama hava soğuktu üşürüz diye gelemedik demezler.

X