Hadi çocukluğumuza dönelim biraz da...

Ü

üvercinka1981

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi üvercinka1981
Çocukluğumu cok özlüyorum bazen arkadaslar...her sey cok güzeldi bu devir de coook değişti geçmişte söyleseler inanmazdım...hadi herkes en cok neyi özledigini yazsın.ben mesela sunları özledim :bayramlarda kapı kapı dolaşıp şeker toplamayı,harçlık almayı..sabah arkadaslarımla buluşup okula yürümeyi...bi de en cok sek sek oynamayı...evet belki eve dönünce bizi bekleyen pc ler yoktu:çok üzgünüm:ama bizi kapıda karşılayan arkadaslarımız vardı...cep tel.numuz yoktu ama kapımızı calanlar vardı...sms yoktu ama tebrik kartlarımızı getiren postacımız vardı..:a015:RÜYAMDA KENDİMİ YONCA BAHCESİNDE KOŞARKEN GÖRDÜM,ÇOCUKLUĞUMA DÖNMEK İSTEDİM SACIMI ÖRDÜM..NE AKDAR GÜZELDİ COCUKLUĞUM ASLINDA COCUKTUM HÜRDÜM..BÜYÜDÜKÇE KENDİME DUVARLAR ÖRDÜM..

bende mektup yazmayı bayramlarda yılbaslarında akrabalara kart yollamayı
sokakta kumlara belene belene evcilik oynamayı
camurdan köfte yapmayı,yerden buldugum gazoz kapaklarını parmagıma takıp dansözcülük oynamayı özledim :)

cok güzel ifade etmissin kendini..
kim özlemiyorki cocuklugunu
bizde aksama kadar disarda oyunlar oynardik..
eve gelmek zor olurdu :)
ayrilamazdik.. eglenirdik..
bestas, saklambac, yakartop, sek sek, ortada sican, danse davet..
ve daha bir sürü oyunlar..
simdi ise cocuklar teknolojiyle cocuklugunu geciriyorlar, onlar icin üzülüyorum aslinda..
böyle güzel bir cocukluk gecirmediler cünkü..
keske onlarada birileri ögretse diyecegim, internet basindan kalkmazlarki..

bende bazen düşünüyorum şimdi çocuk olsam diye gerçekten ne kadar güzeldi sokaklarda koşuşumu bağırışlarımı arkadaşlarımızla evlerin zillerine basıp kaçmamızı :roflol: ( en çok buna gülerim acaba ne zevk alıyorduk ) oyuncaklarımla evcilik oynamayı ip atlamamızı ( isveç norveç danimarka ... :roflol: ) en çok da benim en iyi çocukluk arkadaşım olan anneannemi çok özlüyorum ...

akşama kadar sokakta oynardık..
etrafımızdaki papatyalı tarlalara binalar dikilirken biz yolumuza döktükleri kumlarla oynar gerisini düşünmezdik.şimdi hiç boş alan yok ne papatyalar ne de tarlalar var alabildigine binalar var...
inşaatlardan getirdigimiz tahtalardan tahteravalli yapardık.kiremitleri kırıp üstüne tükürüp kına yakardık ellerimize ıyy ne de iğrençti :)) çocukluk işte
platonik_aşk ın da dedigi gibi biz geleneksel oyunlarımızla büyüdük internet cep tlf hak getire..
ama iyiki de öleymiş.şimdiki çocuklar gerçekten acınacak halde

En cok barbie bebeklerimle oynamayi özledim:CüvCüv:
Cok severdim barbie bebeklerini, simdi bile dayimin kiziyla onlara gittigimde oynuyorum barbieleriylekaydirigubbakcemile3
Sonra arkadaslarimla disarda yakan top oynamayi özledim. Bazen kiz arkadaslarimin isi oldugunda kardesimin erkek arkadaslariyla birlikte futbol maci yapardim:lepi:
En sevdigim 22 yillik bir arkadasim var, onlarin bize gelecekleri gün pencere önünde saat tutmayi, ve aksam bizde yatiliya kalabilmesi icin yaptigimiz planlari, ailesi bizde kalmasina izin versin diye yalandan yaptigimiz uyku numaralarini özledim:1hug:
Canim arkadasim simdi evlendi Türkiye'ye tasindi, onu cok özledim:çok üzgünüm:
Her sabah komsumuzun kizinin bize gelip, abla disari cikalim mi demesini, ve birlikte kahvalti yaptiktan sonra disarda aksama kadar oynamalarimizi özledim(kendisi benden 3 yas kücüktü ama cok iyi anlasirdik, ve halada görüsüyoruz:1hug:

Ahhh eski günler ahhh... Simdi bilgisayar basinda, tv karsisinda cocuklugunu bosa geciren cocuklara yaniyorum:1closedeyes:

gamyoncuiremsucidden boş alanlarmız coktu ya şimdiki çocuklar dışarı bile çıkamıyor okula servisle servisten tekrar evine veya dersheneye ,etüte,sonra sbs ye ay yazık ya iyi ki şimdi çocuk değilim..

kaydirigubbakcemile o barbi bebek olayını hiç sorma ben decok severdim bi de cok pahalıydı aglar aldırıdım .şimdi ucuzladı ama şimdi barbiden cok bilgisayar aldırıyor kızlar.kaydirigubbakcemile5

Neden cocuklugmuzu özlüyoruz sizce???

Cünkü sadece bir Cocuk hayatindaki tüm insanlarin iy niyetli oldugna inanir

Büyüyoruz ve anliyoruzki aslinda hicte öyle degilmis insanlarin gercek yüzleri ile taktiklari maskeler ne kadar farkli bunlari gördükce cocuklugmuzu özlememek elde degilki

Kardeşimle oynadığımız oyunları, birlikte izlediğimiz çizgi filmleri özlüyorum, erkek kardeşim şimdi 22 yaşında bir üniversite öğrencisi.. Kuzenlerimin bana bisiklete binmeyi ve yüzmeyi öğretmelerini özlüyorum.. Dünyaya duyduğum güveni özlüyorum.. Annemin Bruce Willis in oynadığı "Mavi Ay" dizisini izlerken benim de anlamam için, (tahminen 4 yaş civarındayım o zamanlar), "bunlar iyi adam, bunlar kötü adam" diye anlatmasını özlüyorum. O zamanki çocukların da saf olmalarını, küfür etmiyor olmalarını özlüyorum..

resimden bebekler yapıp o bebeklere sanki insan gibi baglanırdık ,kardesim ve ben gece saat 3lere hatta bazen sabahlara kadar evcilik oynardık, hala konusuruz onları aydın, hakan, tulin figen, bisuruydu ve hepsinin ismi aklımızda ve hepsi sanki gercek insanmıs gibi hatrımızda ikimizde o gunleri çok özluyoruz o kadar çok zevk alırdıkki anlatamam o zevki verse şimdi bile oynarım valla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…