Hadi biraz gülelim İTİRAFLAR

Tr_lelli harikasın canım ya müthiş müthişti fıkralar bu saatten gülmek çok iyi geldi canım saol emeğine sağlık):):devamını bekliyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzz

:90::118:

egekuzusu, Kadın, 29, İstanbul

Uyanış

Abimin iki ay evli kaldığı yengem için yorumu: "Ne içirdi lan bu kadın bana, iki ayda ancak ayıldım!"

*Ayakkabı dükkanlarında parmak arası terlik isteyeceğine, 'bacak' arası terlik isteyen ablam neden bulamadığını düşünüyor hala. Biz de söylemedik neden olduğunu...

*Babam 3-4 yaşlarındaki ufaklığa kollarındaki pazularını gösterip, "Bak, senin böyle yumurtaların var mı bakalım? diyerek takılıyor, ufaklık pası alıp pantalonunu indiriyor ve "Benimkiler burada!" diyerek bir sürü insanın içinde babama hayatının golünü atıyor.

Herkese merhabalar amacım bulup derleyip biraz olsun sizleri güldürmekti başarmışım ne mutlu bana umarım hayatınızın her döneminde bolca gülersiniz hep mutlu olursunuz tekrar yeni paylaşımlarla devam ediyorum=)

Yaramazlığının tavan yaptığı noktada dört yaşındaki azman yeğenim oda cezası alıyor...
Büyük bir öfkeyle odasına gidiyor. Uzunca bir zaman sesi çıkmyor, uyuduğunu düşünüp
sohbete dalmışken sesleniyor ''Gardiyaaannn, sütümün saati geldi. Sıcak olsun, kakao da koy içineee... ''

Ailece amcamlara bayram ziyaretine gittik. Konu yaştan açıldı. Yengem de
geçen hafta kırk yaşını doldurduğunu söyledi. Amcamın beni krize sokan
bomba önerisini aynen aktarıyorum. "Hanım, seni bozdursak da iki yirmilik
yapsak nasıl olur?"

Aile dostlarımızla beraber gittiğimiz sinemada, verilen 15 dakikalık arada
kalabalığa yakalanmamak ve sigarasını içmek için hızlıca karısının elini
tutarak dışarı çıkan, arkasını döndüğünde elini tutuğu kişinin karısı
değil de başka bir kadın olduğunu görünce "Eyvah s..tık." diyen, bu lafa
karşılık elini tuttuğu kadından "Dur daha s..madık kocam gelsin beraber
s..arız." cevabını alan benim sevgili ortağımdır. Savunması da hazır
beyfendinin "E karanlıktı ama!

buda benden=)
Anneme geçen gün "aşkın gözü körmüdür dedim" ben mutfak masasındayım annem mutfak dolabından bişiler alıyoo bana dönüp neeeeeeee Ayşe kör mü olmuşş? dedi..
anne Aşk dedim yahuu Aşk =)

Kocam kadar çirkin ve kaba bir odundan; oğlum kadar yakışıklı, hassas ve
muhteşem bir çocuk doğurduğuma göre çok iyi bir marangozum.

Bankamatik sırasındaydım. O sırada bir trafik polis otosu geldi. Banka önündeki park etmiş arabanın plakasını anons etti. Önümdeki şahıs para çektiğini, arabayı hemen çekeceğini işaretlerle polise anlatmaya çalıştı. Bir polis anonsu daha: "Yüz milyon fazla çek, ceza yazdık!"

Dün bir arkadaşıma şaka olsun diye mail gönderdim. Ajdar´ı döven Alihan´ı protesto için Taksim'de buluşup, ´Hepimiz Ajdar'ız, Hepimiz Nane´ diye slogan atmaya davet ettim kendisini. Bizimki, az önce mail'e cevap göndermiş; "Abi seni kandırmışlar, dün gittim kimse yoktu meydanda" diyor. Saflığın sınırı yokmuş ey ahali!!

ay gülmekten karnıma ağrılar girdi iş yerinde okumak hiç iyi fikir değilmiş müşteriye sırıtmaya başladım

birtanede ben anlatayım lisede arkadaşlarımla hızlı hızlı merdivenlerden inmeye çalışırken arkamdan geldini sandığım arkadaşımı çekiştireyim derken meğerse bir çocuğun zorlan elini tutup bahçeye kadar çıktım arkamı dönüüp gerçeği görünce sınıfa çantamı alıp eve kaçmam bir oldu tabi ondan sonra arkadaşlarımın maskarası oldum halen hatırlayınca güleriz :)))

çok teşekkürler arkadaşlar devamı elbette gelicek..

bakın aklıma gelen bi tane daha:))) ahh başıma gelenler:))

Hava baya soğuktu yolda bi arkadaşımla yürüyoduk topuklu vardı ayağımda hiç giymeyi beceremem tangır tungur yürürken ayağım burkuldu yada kaldırım düz değildi bildiğiniz uçtum düşmim diyede önümde yürüyen kadının yağmurluğuna asıldım baya sıyırdım üzerinden döndü Allah belanı versin dedi..
Amin hepberaber inş dedim :))

Son düzenleme:
Bebeklerini oturma odasında bırakan kızıma biraz da çıkışarak:
- Şu çocuklarını toplar mısın,dedim.
3,5 yaşındaki kızımdan cevap gecikmedi:
- onlay senin toyunun!!
Ben mi?
Cevap bile veremedim

.................................................

Bir haftadır günlük tutuyorum. Şunu anladım ki boşa yazıyorum. Her günüm aynı geçiyor. İlk günü yazıp gerisini fotokopi çeksem de olurmuş. Ne kadar monoton bir hayatım varmış
......................................................

Facebook'tan eski arkadaşlara ulaşıldığını duyan babam asker arkadaşını bulmak için yanıma geliyor. Birkaç kez başımdan savdıktan sonra dayanamıyorum ve, "Hadi gel bulalım arkadaşını" diyorum. Koşarak odaya gidip elinde bir fotoğrafla geliyor ve; "Adını soyadını hatırlamıyorum, fotoğrafla bulsak olur mu?" diyor. Olur baba olur, aklından geçir o bile olur.
.........................................................

ciwciw82, kadın , 20
annemle babam tartışıyor. tartışma esnasında annemin kafası o kadar çok karışıyor ki, kendisini aldatmakla suçladığı babama "o çocuklar benden mi??" diyor!
zaten tartışma o anda bitiyor, gülmekten tabii.

Ailem beni aldırmak istemiş. Doktor,
"Burada alamayız, daha iyi şartları olan
bir hastaneye gitmelisiniz" demiş. 100 km.
uzaktaki üniversite hastanesine gitmek
bizimkilere zor gelmiş ve ben doğmuşum

............................................................
Eşimle ölüm üzerine konuşuyorduk.
"Sana vasiyetim olsun, ölürsem beni
memleketime göm" dedim.
Duygusal bir yanıt beklerken, "Cenaze
nakletmek kolay değildir
ve masraflıdır, kusura bakma nerede
ölürsen oraya gömerim" dedi

.......................................................................................
Geçen akşam kendisini kızdıran kardeşime
annemin cevabını aynen aktarıyorum; "Sus
yoksa, seni tehdit ederim!" Siz hiç tehdit
edilmekle tehdit edilmediyseniz henüz
annemle tanışmamışınız demektir, buyrun
sizi magmaya alalım
................................................................................................................

İşten yorgun geldiğim bir akşam televizyon
seyrederken kızımın dizlerine yattım.
Kedi okşar gibi saçlarımla oynayan kızıma
“Hadi bana güzel bir şey söyle” dedim.
“Anne saçlarındaki kepekler azalmış” dedi.
Pes diyorum yani pes.

=)

benhalaoldum, Kadın , 35 , Ankara
Oynadığımız oyunda bile kadın karakter olmamı "Bunun göğüsleri çok açık kapatalım" diye eleştiren ve sonunda kıskançlığından erkek karakter ile değiştiren bir sevgilim var. Pes diyorum başka bir şey demiyorum kendisine.

yandanhalimemyandan, Kadın , 23 , İstanbul
Erkek arkadaşımdan ayrıldıktan bir hafta sonra, sınıftan bir kız gelip, barışmayı düşünmüyorsam sevgilimi teselli etmek istediğini ve ondan hoşlandığını anlattı. Amerikan filmlerindeki gibi anlayış mı bekliyordu bilmiyorum ama yediği tokattan sonra en büyük teselli kendisine gerekiyor!

lenovot60, Erkek , 47 , İstanbul
Kuzenimin 20 yaşındaki oğlu, sevgilisinin sokak tabelasını söküp odasının kapısına monte etmiş. Geceleri onun sokağında yattığını farzediyormuş...

naif., Kadın , 34 , İstanbul
O kadar doğur, büyüt, her zaman yanında ol, o kalksın ateşlendiği bir gece topu topu iki haftadır yanında kaldığı anneannesinin ismini sayıklasın! Oğluma pek bir gücendim ya...

birumuzalsam, Kadın , 28 , İzmir
mixray 'a atfen, aynı şarkıyı dinlerken eski sevgilim "Ben kimsenin göz rengini bilmem" dedi. O an gözlerimi sımsıkı kapatıp "Benimkini bil!" dedim. Düşünüyorum da, hırslanıp parmaklarıyla göz kapaklarımı açmaya çalışmak yerine bir tahmin yürütseydi şu an eski sevgilim olmayabilirdi

autolu, Erkek , 34 , Antalya
Kum gibi insan kaynayan plajda, denizin içinde yanında getirdiği tasla başından aşağı sürekli su döküp bizi rezil eden şahıs maalesef amcam olur.

deryadiyar, Kadın , 32 , İstanbul
1.85'lik minik yavru
Kardeşim annemden, biriktirdiği 1 liralarla altın almasını istiyor, annem kuyumcu kuyumcu dolaşıyor kimse bu kadar bozuk parayı kabul etmiyor. En son gittiği kuyumcu paraları biriktireni anneme sorunca ''Ahh be yavrucak, aferin ona. Parasının nasıl da kıymetini biliyor, getir ablacım ben alırım'' diyor. Evet annem çok genç görünüyor ve tabii ki bozuntuya vermiyor. Takdirleri toplayan yavrucak mı? Tam 29 yaşında...
sesli güldüm

kartanesi28, Kadın , 24 , İstanbul
Akşam salonda otururken sürekli babamın boynuna boğazına atlayıp ısırmaya çalışan anneme babamın verdiği ölümcül tepkidir: "Kızım üzerime Detan, Raid ne bulursan sık!"

arkadaşım emegine saglık sen beni güldürdün allahta seni güldürsün inan hasta yatıyordumbunları okuyunca kendime geldim hele kuzeninin ne bakıyorsunuz eşekmi var lafına

arkadaşım emegine saglık sen beni güldürdün allahta seni güldürsün inan hasta yatıyordumbunları okuyunca kendime geldim hele kuzeninin ne bakıyorsunuz eşekmi var lafına

Amin cnm hepimiz hep gülelim Rabbim dert vermesinn

Yine benim kuzenden bi anı patlatim ben..

9-10 sene evveli bekarız..
Bize gelmişti kalmaya napalım napalım (evimizmahalle aradında herkes birbirini tanır yaşlılar felan) fehime teyzeyi işletelim dedi
Dedim kızım uğraşma kadınla arayıp ne dicen bi sus dedi rehberi aldı aradı(fehime teyze karşı evimizin yanındaki binada çaprazımızda)(3 gelin kovalamış bi kadın yalnız jandarma gibi kadın derler kendisi için mahallede şimdi yaşlandı o ayrı)

aradı çıktı kadın telefona bende dinliyorum ahizeye dayadım kulağımı..

kuzen- iyi günler teyzecim ben iskiden arıyorum
-FEHİMe TEYZE: buyrun
kuzen- teyzecim o bölgede su kesintimiz var sıkıntı yok dimi
FEHİME TeYZE:bilmem ki kızım sular mı kesik ki
kuzen-evet teyzecim biz bilgilendirmek için arıyoruz su kesintiniz devam edicek akşama kadar
FEHİME TEYZE:ee biz susuz napıcaz niye kesiyosunuz
kuzen- teyze bi kalkıp baksana kesik mi var mı su
FEHİME TEYZE: bekle bi bakim
gider bakar gelirr
FEHİMe TEYZE: ee ben baktım su kesil değil akıyo
kuzen- ee ne duruyosun teyze kocanla banyo yapsana sular da akıyomuş iski para kazansın çok ayıp valla akıt suları azıcık dedi ve kapattı..

Ya kız bildiğiniz şeytan aklındaki tilkilere mukayet ol diyorum her seferinde:)

çok güldüm hepsine harikasın ya
bi tane de benden olsun o zaman yaklaşık bi hafta önce yemek masasında ki konuşmamızdır
zavallı babacımın aklı nasıl karıştıysa artık - yahu bu yılbaşı niye hiç yaza denk gelmiyo ki dedi ve masadaki herkes kısa bi sessizlikten sonra gülme krizine girdi sanırım bayramla yılbaşını karıştırdı bitanecik babacım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…