Hacca giden babanemin fenalaşması, katıldığı tur şirketinin para kendilerinden çıkacak diye erken biletle dönmesini istememesi.

bayanlatte

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2024
95
74
27
Kızlar merhaba, babanem ve dedem hacca gitti. Babanem orda fenalaşıp yoğun bakıma kaldırıldı. Durumu şu anda daha iyi normal odaya aldılar ama oranın havasını kaldıramıyor, yeterli beslenemiyor. Şu an yattığı hastanedeki doktorlar onları ilk kafileyle göndereceklerini söylemiş Türkiye'ye göndereceklerini belirten raporda çıkmış.fakat katıldıkları tur şirketi erken giderlerse 7.000 euro ödemeleri gerektiğini söylemişler. TL bazında 150-200 bine tekabül ediyor. Sanırım bu parayı tur şirketi karşılamak zorunda bu yüzden dedemlerin erken biletle dönmelerini istemiyolar. Gözlerini korkutmuşlar eğer erken giderseniz bu parayı siz ödeyeceksiniz diye. Benzer bi durumla karşılaşan var mı? Nasıl bi yol izlememiz gerekiyor? Ne yapacağımızı şaşırdık.

Hiç böyle bir şey duymadım

Keyfî değil ki hastalıktan dolayı erken dönme ve zaten dönüşler başladı

Vefat etse babannen şirket size para versin o zaman ne saçma bir şey

Hiç böyle bir şey duymadım

Keyfî değil ki hastalıktan dolayı erken dönme ve zaten dönüşler başladı

Vefat etse babannen şirket size para versin o zaman ne saçma bir şey
Bende anlamadım. Babanem fenalaştığında şirketin kafile hocaları dedemin hastaneye gidiş gelişlerinde yardımda bulunmuşlar. Sonrasında bunun için bile para istemişler dedemden hocalarımız size yardımcı oldu sadaka adı altında talebe yurdumuza bağış yapın diye. Dertleri tamamen para yani

Kızlar merhaba, babanem ve dedem hacca gitti. Babanem orda fenalaşıp yoğun bakıma kaldırıldı. Durumu şu anda daha iyi normal odaya aldılar ama oranın havasını kaldıramıyor, yeterli beslenemiyor. Şu an yattığı hastanedeki doktorlar onları ilk kafileyle göndereceklerini söylemiş Türkiye'ye göndereceklerini belirten raporda çıkmış.fakat katıldıkları tur şirketi erken giderlerse 7.000 euro ödemeleri gerektiğini söylemişler. TL bazında 150-200 bine tekabül ediyor. Sanırım bu parayı tur şirketi karşılamak zorunda bu yüzden dedemlerin erken biletle dönmelerini istemiyolar. Gözlerini korkutmuşlar eğer erken giderseniz bu parayı siz ödeyeceksiniz diye. Benzer bi durumla karşılaşan var mı? Nasıl bi yol izlememiz gerekiyor? Ne yapacağımızı şaşırdık.

ülkeden çıkışta sigorta yaptırmadınız mı bankadan?

Geçmiş olsun ama tur neden ödesinki?
Tatile gitseler hastalansalar turla onudamı tur ödeyecek?
Sigortaları varsa o karşılar ama turun karşılaması saçma geldi.

Geçmiş olsun ama tur neden ödesinki?
Tatile gitseler hastalansalar turla onudamı tur ödeyecek?
Sigortaları varsa o karşılar ama turun karşılaması saçma geldi.
Şu anda diyanetin hastanesinde kalıyo babanem. Dedem başhekimle konuşmuş, başhekimde tur firması biraz tantana yapar ama göndermek zorundalar demiş. Bundan yola çıkarak öyle düşündük

Altı üstü bir uçağa bindirecekler anlayamadım neden 7000Euro masraf çııksın?? :110:
Yurtdışına çıkmadan önce seyahat sigortası yapılıyor, çoğu ülke zorunlu istiyor seyahat sigortası karşılar , sigorta aldını mı??
Bence elçilikle irtibat kurun bastırsınlar, siz de arayın turu mahkemeye vereceğinizi söyleyin o insanları orda rehin tutamazlar asla. Gerekirse bir avukat tutun hakkınızı arayın.

Normalde ne zaman döneceklerdi? Diyaneti arayıp sorabilirsiniz ne yapacaginizi? Özel turla da gitmiş olsa onların bilgisi vardir. Sizin imzaladığını sözleşmede de yazıyordur aslında.

Normalde ne zaman döneceklerdi? Diyaneti arayıp sorabilirsiniz ne yapacaginizi? Özel turla da gitmiş olsa onların bilgisi vardir. Sizin imzaladığını sözleşmede de yazıyordur aslında.
Diyanet tur şirketiyle gidilmesini yasakladı galiba. Yakın zamanda böyle bir şey okumuştum. Mesele onlarla ilgili değil. Bir avukatla görüşseler daha iyi olur.

Şu anda diyanetin hastanesinde kalıyo babanem. Dedem başhekimle konuşmuş, başhekimde tur firması biraz tantana yapar ama göndermek zorundalar demiş. Bundan yola çıkarak öyle düşündük
Tur firması sigorta şirketiyle anlaşmalı, muhtmelen sigorta şirketide onlara ait bu yüzden istemiyorlar

Diyanet tur şirketiyle gidilmesini yasakladı galiba. Yakın zamanda böyle bir şey okumuştum. Mesele onlarla ilgili değil. Bir avukatla görüşseler daha iyi olur.
O farklı bir durum. Turkiyeye ayrılan kotanin bit kısmı diyanet ile bir kısmı ise özel şirketler ile gidiyor yine kura ile gidiyorlar. Tek farkı otelleri ayrı, aile ile birlikte kalıyorlar ve daha çok para ödüyorlar annem ve babama bu sene öyle.cikti. Yasaklanan turist vizesi ile gidişler.

Tur sirketinin arayıp hakkınız avukatla arayacağınızi dava açacağınızı,üstelik onları ifşa edecegiinizi söyleyin,bu konuda bastırın,seyahat sigortası için zaten tur şirketleri ödeme yapıyor.Sesinizi çıkarırsanız kabul etmek zorundalar olmadı varsa birinizin avukatı filan o arasin

Dönüş bileti 7bin Euro mu tutuyormuş? Bu neyin ücreti tam olarak?

Bana da yalan dolan geldi, sacmalik. Alti ustu tek yon ve max 4-5 saatlik bir ucus, Medine oyle uzak bir yer degil ve hac mevisiminde cok sayida ucus var. Tur sirketi yalan dolan peainde, ben olsam Eksisozlukten tanidik bulur rezlate basligi acardim ve de sosyal medyada ifsalardim.

İki kişinin uçak parası 7k euro mu ediyor? Her durumda ister avrupaya ister mekkeye vize için yapılması gereken bir sağlık sigortası var. Sigortanın basamakları var. Kimi ayaktan tedavi, kimi daha kapsamlı kimi de allah korusun sadece cenaze gönderimi gibi bişeyi kapsıyor. Yaşı büyük aileden kişiler gelirken illa kapsamlı sigorta yaptırıyorum 70+ lara, burada fransada ameliyat bile olurlar allah korusun gerekirse. Hacca giderken hangi sigortayı yaptılar? Bu para da sigortadan çıkar ne turdan ne ülkeden ne müşteriden. Erken dönüşün maliyetli olmasının bir nedeni mi var? Atıyorum ambulans ucaklamı dönecekler? Ama parayı tur neden ödesin ben onu anlamadım? Ya sigorta öder, sigorta yoksa hasta öder yani. sigorta aslında turdan bağımsız, o para turun cebine girmez, o direk siogrtaya gider, vize evrağınız olur. konuda birşeyler garip. erken bilet alınması gerekiyrosa da bunu tur mu alır, o da sağlık kaynaklı sigortada mı olur bilmiyorum. ama tur almak zorunda da olmayabilr. bence durum sigorta kapsamıyla alakalı. sigorta tur ile aynı kişiyse o zaman anlarım ama turun topu sigortaya atması mantıklı olan. sağlık kaynaklı sigorta gideri çıkıyor çünkü direk. turu bağlayan bi durum değil gibi geldi bana.

Bana da yalan dolan geldi, sacmalik. Alti ustu tek yon ve max 4-5 saatlik bir ucus, Medine oyle uzak bir yer degil ve hac mevisiminde cok sayida ucus var. Tur sirketi yalan dolan peainde, ben olsam Eksisozlukten tanidik bulur rezlate basligi acardim ve de sosyal medyada ifsalardim.

Bence de ya ne alaka anlamadım zaten tatili yanmış adamların ücret iadesi bile yapabilir ki yaşadım ben yurtdışında 5yıldızlı otelde kalırken oğlum hastalandı. Dönmemiz gerekti. Doktora gidip kâğıt getirin ücret iadesi yapılır diye kendileri yönlendirdi hallettik.

X