Anket habersiz gelen misafirleri protesto ediyorum!

davetsiz misafirler konusunda sizin fikriniz nedir?

• olmaz efendim, ne haberi vereceğim ki!

OY: 0 0,0%
  • sorma kardeş bende nefret ederim habersiz gelmelerden

OY: 37 64,9%
  • yazdıklarına katılıyorum

OY: 14 24,6%
  • yazdıklarına katılmıyorum

OY: 6 10,5%

• Ankete Katılan
    57
E

EU1

Ziyaretçi
:kahve: gidilecek kişi: çalışsın, çalışmasın, yakın veya uzak olsun ne fark eder ki!

habersiz, çat kapı, zoraki misafirlikleri protesto ediyorum!!!

gidilen kişinin bir programı var mı? hazırlıksız yakalandığı için rahatsızlık duyar

mı? hasta mı? sağ mı? misafiri var mı? ne mühim... düşüncesizce davranan,

ev sahibine seçenek bırakmayan, zoraki (davetsiz) misafirlere kızıyorum! :kızgın:

Misafirin her daim başımın üstünde yeri vardır

bende habersiz gelinmesinden çok rahatsız oluyorum ben anneme gideceğim zaman bile haber verirken millet çat kapı gelme yetisini kendisinde nasıl görüyor hiç anlamış değilim.

misafirin başımın üstünde yeri var ancak yeni evli olmamıza ragmen haber vermeden demiyim de müsait misiniz diye sormadan gelenlere gıcık oluyorum...bi alo demek zor olmasa gerek...çünkü eşimin işinden dolayı zaten çok evde olnuyor bi de üstüne böyle program bozucu şeyler oldu mu rahatsız oluyorum artı bakalım hazırlıgı var mı mahçubiyet duyar mı hiç önemsenmiyor...

nihat hatioğlu'da bahsetmişti peygamber efendimiz de özellikle ögretirmiş böyle şeyleri...özel hayata saygıyı yani.

bende habersiz gelinmesinden çok rahatsız oluyorum ben anneme gideceğim zaman bile haber verirken millet çat kapı gelme yetisini kendisinde nasıl görüyor hiç anlamış değilim.

var mı nezaket gibisi? di mi ama. :hooray:

misafirin başımın üstünde yeri var ancak yeni evli olmamıza ragmen haber vermeden demiyim de müsait misiniz diye sormadan gelenlere gıcık oluyorum...bi alo demek zor olmasa gerek...çünkü eşimin işinden dolayı zaten çok evde olnuyor bi de üstüne böyle program bozucu şeyler oldu mu rahatsız oluyorum artı bakalım hazırlıgı var mı mahçubiyet duyar mı hiç önemsenmiyor...

nihat hatioğlu'da bahsetmişti peygamber efendimiz de özellikle ögretirmiş böyle şeyleri...özel hayata saygıyı yani.

ağzınıza sağlık valalahi a.s.

evet bende hoşlanmıyorum helede kk başında konu okuyo veya laf yetiştiriyorsam zıııır ben geldin ne yapıyon kız diye gelenlere sinir oluyom:eek:klava:

Kim olursa olsun bir müsaitmisiniz diye sorsa fenamı olur.Yeri geliyor eşofmanla uzanıyorsun yeri geliyor mutfağın bulaşık dolu habersiz gelince iki ayağın bir pabuçda ne gereği var dimi a.s

misafiri çok seven birisiyim ama habersiz gelinince bende sinir oluyorum..hadi hazırlık olayını geç ev hali dimi her zaman müsait olamıyosun..insan nezakettende olsa yolda bile arar dimi..

misafir canımdır ve her daim başımın üstünde yeri vardır. İster davetli olsun ister davetsiz farketmez

Bende misafiri cok severim,bayilirim misafirlere bi$eyler hazirlamaya,yedirmeye.Ama habersiz gelince hic iyi olmaz tabii.Ev her zaman son derece toplu olmayabiliyor.Yada ben Yorgun olunca uyurum da güdüz vakti.Komsum bile oturmaya gelecekse haber versin isterim .Ama söyleyemem tabii.

yazdıklarına katılıyorum haber verilmesi en doğrusu ama biraz yakınlığa göre değişir bu durum

bunu en çok kayınvlidem yapar
yemek,planı,programı geçtim artık
kılığım kıyafetim uygun mu onu bari düşün.diğer oğlunu bazende arkadaşalrını alıp geliyor )bi alo de be kadın gelme diyecek halimiz yok ya

ay sinir olurum bende aynen.. ya ınsan hıc yokdan 1 saat onceden haber verır dımı ama yerimseniben

misafir ağırlamaktan hoşlanırım ama habersiz çat kapı gelenler yabancı olursa hiç hoş değil görgüsüzlük diye düşünürüm

Bunu yapanlar zaten nezaketsiz,görgüsüz,düşüncesiz kaba insanlardır,biraz düşünceli olabilen bi açar sorar herkesin evi yol geçen hanı mı dingonun ahırı mı? elbette misafirin baş üstünde yeri var ama haberli gelen misafirin elbette,dierinin hiç bi yerde yeri yok kusura bakmasınlar! bize habersiz kimse gelmez,bazen burdan geçerken arkadaşlarım uğrar kapıdan o da aşağıdan sorarlar yada ararlar sizin evin ordayım müsaitsen bi göreyim seni die,düşünce budur...

herkasin kendine göre ayrı bir hayatı var sonuçta araamadan sormadan gelenlere bende çok sinirleniyorum resmen bu karşı tarafın hayatına saygısızlık oluyo

X