Aile Planlaması Gynelle draje doğum kontrol ilacı kullanan var mı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kardelen3535

Nirvana
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2008
40
4
DOKTOR ADET DÜZENLEYİCİ OLARAK BU İLACI VERDİ

YAN ETKİLERİ VAR MI ACABA KİLO YAPAR MI ??

AYRICA KORUYUCULUĞUNA GÜVENİLİR Mİ MERAK EDİYORUM

KULLANAN VARSA YAZARSA SEVİNİRİM a.s.

Merhaba bnmde adet düzensizliği vardı doktora gittim banada aynı ilacı verdi yan etki olarak kişiden kişiye değişik olur ancak genel olarak ilk zamanlar mide bulantısı var birde kilo yapmıyor... Koruyuculuk olrakta hergün hiç aksatmadan kullanman lazım örnek birgün 13:00 yrn 16:00 almaman lazım yanii belirli saatten belli satte alman lazım inşallah seni aydınlatmışımdır ...

Son düzenleme:
Merhabalar
Ben bu hapı 2 ay kullandım. İlk başladığımda az çok bulantı yaptı. İlacı kullanmaya başladığımdan beri kilo aldım ama bunu ilaca bağlamıyorum çünkü oldukça da fazla yedim bu 2 ay boyunca:) Bende aşırı bir meme hassasiyeti ve ağrısı yaptı ve oldukça rahatsızlık verdi bu durum. Tabi hap herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Bir de beni depresif yaptı ilk ay sürekli herşeye ağlar olmuştum:)

yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. kilo yapmadı ama ilk 2 ay ateşlenme yaptı. geçti şuanda çok memnunum.
bugün ilacıma başlıcaktım eczanede gynelle yoktu eş değeri olarak diana 35 verdiler.

su an ben gynelle kullaniyorum
diane 35 ve yasmin kullanmistim onlar bende bulanti ve odem yapmisti sonra dr.um degistirdi gynellaya gectim memnunum odem ve bulanti yapmadi...

yaklaşık 2 aydır bende gynelle kullanıyorum. Polikistik over problemim var, doktor adetlerim düzene girsin diye en az 2 sene kullanmamı önerdi. Bendeki tek yan etkisi göğüslerimin büyümesi oldu :KK43: ve zayıf olduğum için de bu büyümeden pek hoşnut olmadım. Bıraktığım de geri küçülürler mi acaba :)

Ben gynelle kullanmaya geçen sene kistler yüzünden başladım. İlaçtan gerçekten cok memnunum. Adetim düzene girdi hic gecikmiyor suan. Fakat tek sıkıntım göğüslerimin büyümesi ve kilo almak oldu. Bu durumu doktoruma danistim. Yan etki olarak göğüs büyümesi yapabilecegini fakat kilo yapmayan bir ilac olduğunu söyledi ve polikistik overi olan hastaların insulinleri olması gerekenden daha yüksek olduğu icin kilo almaya meyilli oluyorlarmis.

gynelle ilacını uzun süre kullanan var mı kilo aldırıyor mu?adet düzensizliği için verdi bana da doktor.yan etkileri çok gibi

X