Aile Planlaması Gynefix Spiral

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ayse1234512

ailemiz 6 kisi oldu:)
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2014
312
186
38
Gynefix’i her kadının kullanabileceğini söyleyen Ünal, “Yıllardır kullanılan bakırlı T spirallerin aksine Gynefix, rahim içinde kaymaz veya yer değiştirmez.

Gynefix adet kanamalarını değiştirmez ve ilişki sırasında T spiralin oluşturduğu gibi kramp veya Ağrıyapmaz. Doğum yapmış veya yapmamış tüm kadınlara uygulanabilir.

Gynefix'in etkisi 5 yıldır ve çıkarıldıktan sonraki ay gebe kalınabilir” diyor.

Doktor Ebru Ünal, daha önce depoprovera denen sadece pogesteron içeren iğneleri kullanarak korunmuş olan kadınların rahim duvarı inceleceğinden Gynefix uygulaması için 6 ay beklemeleri gerektiğini söylüyor.

Ünal, Gynefix'in aktif olarak rahim enfeksiyonu olan kadınlara da enfeksiyon geçinceye kadar uygulanamadığı belirtiyor.

Merhabalar aranıza yeni katıldım.Sırf gynefix hakkında yorum yapabilmek için.Üç yıl önce sipral taktırmıştım ancak yerinden kayma yapmış doktorım bunu çıkarıp hormonlu sipral takalım kaysada koruması devam ediyor dedi.Bende eve gelince internetten hormonlu siprali araştırırken karşıma gynefix sipral çıktı.Biraz araştırdım ve kendileriyle görüştüm bana ürün hakkında bilgi verdiler ve bulunduğum şehirde bunun takımını yapan sertifikalı

Merhaba herkese, bende uzun zamandır kullanıyorum gynefix spirali ve çok memunun. Kanamam çoğalmadı, diğer spirallerde çok problem yaşamıştım. Kesinlikle tavsiye edebilirim.

X