Güzelliğinizle ilgili sorularınız

mrb benim yazın parlayan terleyenve sivilceye yatkın bir cildim var bronzlaşmak istemiyorum bulunduğum ilin güneşi çok etkili güneşe on dk çıktığımda bile hemen kararıyorum cildime uygun bronzlaştırmayan bi güneş kremi istiyorum aynı zamanda terletmeyen parlatmayan ve sivilce yapmayan ve kesinlikle bronzlaştırmayan bi güneş kremine ihtiyacım var(ayrıca leke tedevisi görüyorum)bana önerebileceğiniz bi güneş kremi varmı?(sebamed ve copertone kullandım fakat cildime çok yoğun geldi hem parlatıolardı hemde yağlı gelmişi ve doğal ten rengimi korumadılar) yardımcı olursanız seviniri

Merhabalar,, yağlı ve hassas bir cilt tipine sahibim,, normalde kükürtlü sabun haricinde birşey kullanmıyordum.. fakat sabun sonrası cildim çok sertleştiği için nemlendirice kullanmam gerektiği bilincine vardım.. tabi almaya gttiiğimde bana gözeneklerin çok açık ve siyah noktaların var tonik kullan dediler.. dermokilin yağlı ciltler için olan toniğini kullanıyorum.. fakat onu sürdükten 1 2 gün sonra yüzüm sivilcelenmeye başladı :S acaba hassas bir cilde sahip olduğum içinmi? su bazlı bir nemlendirici önereblrmisniz? doğal olursa daha ii olur :) ve ayrıcı sadece kükürtlü sabun ve nemlendirici kullanmam yeterli olurmu? tonik falan kullanıp yüzümü haşat etmek istemiorum da (((

henüz 18 yaşıdaym ama yanaklamda gözeneklerm açıkk yüzümdeki delikler çok kötü duruyoo yaşlı gibi hssediyorm kndimii gözeneklern kapanması cildmn pürüzsz olmasını istiyorm yaa

gözeneklerim açık cildim hassas ve yağlı sivilcem yok ama eskiden bebek gibi yüzüm vardı şimdi kırmızı pütürlükler ve siyah noktalarım var geçirmek için ne yapmam lazım

benimde gözeneklerim açık eskiden yoktu birde siyah nokta çıkartım delik olarak kaldı zamanla geçer mi çok morelimi bozuyor

benim de sorunum çiller. özelikle deniz kenarında güneş altında çok çabuk çoğalıp koyulaşıyor. bu yüzden tatile bile gidemiyorum gitmek istesem de. herkes güneşlenirken ben kaçıyorum hatta niye tatile gitmiyorsun dediklerinde cevap bile veremiyorum çok mutsuzum..

16 yaşındayım ama sivilcelerim ve sivilce lekelerim var.. saçlarım çok erken yağlanıyo.. kalçamda çatlaklar var.. lekelerimden kurtulmak istiyorum ve de çatlaklardan nefret ediyorum..

Yüzümde sivilceler geçtikten sonra krmızımsı bi leke kaldı acaba ona e vitaminli krem kullansam cildimi yenileyip,beyazlatır mı?

Bir de ciltteki deliklere ne sürmeliiyiz ki?

bende böyle bir sorun vardı göz altı morluğu aşırı yorgunluk ve uykusuzlukdan oluyor genelde mecitefendi at kestanesi özlü göz çevresi kremini kulan göz çevrene 25 gibi bir fiyatı var çok iyi gelir sabah aksam merçimek tanesi kadar kullanacan

Merhaba
Gunese hasas bir cildin oldugu icin sana yuksek faktorlu guneskremi oneriyorum.. Bilmiyorum bu soylicegim markalar bulundugun yerde varmi.. yoksa interneten siparis verebilirsin..

- Vichy Capital Soleil SPF 50+ ( cogu eczacilarda vardir) Ayrica Vichy'nin spray seklinde cikan guneskoruyucusu var, ozel yagli ciltler icin.. eger bulabilirsen onuda tavsiye ederim..

Diger tavsiye edicegim..
- Dermalogica Oil Free Matte Sunblock SPF 20 ( yagli ciltler icindir ve cildine matlik verir ve sivilce yapmaz. Fiati biraz yuksektir)

Son düzenleme:
Yüzümde sivilceler geçtikten sonra krmızımsı bi leke kaldı acaba ona e vitaminli krem kullansam cildimi yenileyip,beyazlatır mı?

Bir de ciltteki deliklere ne sürmeliiyiz ki?

Bence bir guzelik uzmanina gorunmeden herhangi bir sey surmeni tavsiye etmiyorum..
Ayrica cogu sivilce lekeleri lazerle yok olabiliyor.. yada buna ozel bir suru krem var.. oda izlerin ne tur olduguna bagli.. dedigim gibi bir uzmana gorunursen daha kolay cozum bulabilirsin.. bilmeden surucegin herhangi bir sey daha kotu yapabilir..

Deliklere gelince.. sivilceden sonra olusan delikler sivilcenin siddetine bagli.. onu ortadan tamamen yok edebilcegin bir kremi bugune kadar ne gordum nede duydum.. Sana tavsiyem onun icin lazer tedavisi. Lazer tedaviside ikiye ayrilir... cok derin izler ve cukurlar icin cilt soyma islemi..
Bu yontem sadece kis mevsiminde uygulanir..

Diger yontemse.. En yeni lazer yontemi. Bu yontemde cilt soyulmuyor sadece cukurlara lazerle isik atisi yapiliyor.. boylece cukurlarda duzlesme meydana geliyor..ama tabiki hic bir sey kesin sonuc vericek diye bir kural yok..

Eger lekeler ve cukurlar cok kucuk ve basitse.. Kimyasal peeling yada bitkisel peelinglede bu sorunu azaltabilirsin..

Umarim yardimci olabildim..

Son düzenleme:
merhaba benım cıldımde cok gözenek ve sıyah nokta var ne yapabilirm acaba yrdımcı olabılırmısınız

Güzellik ve bakım konularında merak ettiklerinizi estetisyen arkadaşlarımız cevaplıyor. a.s

ben de de sıvılce lekelerı var kırmızı kırmızı sınır oluyorum denemedıgım sey kalmadı alnımda ve cenemde var ozellıkle
lutfen kısa surede gecebılıcek bı kur ısıtoyurm
su anlık kullndıgım ıcıtıgım kurum su
maydonoz+bal+lımon
bu kuru sabah aksam ıcıyorum karacıgere temızlıyomus 21 gunluk bı kur bu da olmazsa artık offfffffff bılemıyorum yardımınıza ıhıtıyacım var bı de beyaz tenlıyım cok bellı oluyo bı sıvılce bıle cıksa

ya şey dicektim. acaba ten rengimizi beyazlatabilmenin bir yolu var mı? kansız olunca beyaz olunuyomuş. saçma bi yöntem ama güzelliğim uğruna yapamayacağım şey yok. demek istediğim o ki nasıl kansızlaşırım? :G

ben de de sıvılce lekelerı var kırmızı kırmızı sınır oluyorum denemedıgım sey kalmadı alnımda ve cenemde var ozellıkle
lutfen kısa surede gecebılıcek bı kur ısıtoyurm
su anlık kullndıgım ıcıtıgım kurum su
maydonoz+bal+lımon
bu kuru sabah aksam ıcıyorum karacıgere temızlıyomus 21 gunluk bı kur bu da olmazsa artık offfffffff bılemıyorum yardımınıza ıhıtıyacım var bı de beyaz tenlıyım cok bellı oluyo bı sıvılce bıle cıksa

keşke bende beyaz tenli olabilseydim

cnm ne alakası kansızlıkla hem kansız kalırsan gucten dusersın neden beyaz tenlıolmak ısıtoysun kı
zaten herkes kendınde ne eksıkse onu ıstermıs bende mesela dolgun dudaklarım olsun dıye cabalıyorum
cnm benım gıbı beyaz tenlılerın ısı zor vala bı kere bı tanecık bı sıvılce cıksa bıle kıpkırmızı gozukuyo sankı bı ordu sıvılce var gıbı duruyo
artı bı kırmızıız olsun yıne aynıkotu goruntu oluyo
bırde mesela ben guneste utandıgımda vs kırmızı oluyo yanaklarım bırazcık ona sınır oluyorum acayıp
artı bırde yanamıyosun yansan kıpkırmızı oluosun yıne
beyaz tenlıler genelde hassas olur cıltlerı benım oyle hersey olmuyo yuzume fondoten uygun renk bulamıyosun bulsan da yuzuun terlıyo .8benım ole ) hıc dogru durust fondoten allık far kapatıcı surdugumu bılmeme surerer surmez de sılerım dugunlerde falan acayıp daralırım
ben de sevıyorum avat beyaz tenlı olusumu acıkcası ama o kadar zor bı ten kı bence kendınle barısık ol
ya da denemeden bılemezsın burdakı paylasımlardan var cılt beyazlatmak ıcın neyapabılırım dıye merak edıp bakmıstım bı bak ıstersen sende ama ınana aklımda degıl onceden bakmıstım

21 yaşındayım karma bir cildim var beyaz tenliyim cildim hassas siyah noktam yok ama bazen az da olsa sivilce çıkabiliyor benim cildim için günlük yüz temizleme rutini ne olmalı mesela temizleme sütü mü jel mi kullanmalıyım,aksam yatmadan önce ne kullanmalıyım ve göz cevresi için herhangi bir bakım yapmalı mıyım? Ayrıca aylık peeling gibi şeyler yapmalı mıyım?

Benim sorunum sürekli ayni yerde cikan siyah nokta. Göbegimde sürekli bi siyah nokta var, kücük ama rahatsiz edici. Siktiktan sonra ufacik bi delik kaliyor hep. Ve o delik bi süre sonra yine siyah nokta oluyor. Cok tuhaf bisey, belki siyah nokta bile degil.:44:
Böyle ufak bisey yüzünden doktora gitmek de komik geldi. Nasil kurtulabilecegim hakkinda bilgi verebilecek olan varsa, cok sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…