Güzelliğinizle ilgili sorularınız

cüvcüv çok sağol canım uazını okuduktan sonra kesin yaptırmaya karar verdim.şimdi tek iş güvenebileceğim yer bulmaya kaldı.aslında belli olmasada biraz siyah noktalarım var burnumda ve burnumun kenarlarında.umarım bu bakım sayesinde onlardan kurtulabilirim.çok sağol ilgilendiğin için.a.s.a.s.

cüvcüv ben de antalyadayım ve bu enstitü de cilt bakımı yapılmasını tavsiye etmişsin.Antalya ya yeni geldim sayılır tam olarak bilmiyorum buraları.Önerebileceğin bir güzellik salonu var mı?
Ayrıca banyoda duş jeli kullanmayın yazmışsın banyoda sabun kullanmak ta zararlı diyolar?Banyoda sence ne kullanmalıyız cilt temizliği için.
Birde benim cildim karma yani alnım yağlı ve küçük kabarcıklar var yanaklarım kuru nasıl bir maske kullanmalıyım?Bilgilendirisen çook sevinirim.
Ha bi de Antalya da herşeyi yani aradığım her otu bulabileceğim bir aktar nerde var sölermisin.Teşekkürler....

Her bal üzüm çekirdeğini kilo vermek için mi içiyorsun.Ayva çekirdeği kremi ve kantaron yağını damı lekeler için sürüyorsun? Yani her cilt için uygunmu ayva çekirdeği kremini nerden bulabilirim.cildimde gözle görülür lekeler yok ama hafif kahverengimgi küçük lekeler var güneşten sanırım onlarda. Senin dediklerini yapsak bi yan etki olmaz dimi? e bi de katı meyve sıkacağı almak lazım:uhm:

Antalyaya hoşgeldin canım.Cihazlarla yapılan buhar, peeling, temizleme ve ozon verme gibi işlemlerin yapıldığı ve genelde ayda bir tekrarlanan cilt bakımına enstitü bakımı diyoruz.Ben burada pek isim vererek önerme taraftarı değilim çünkü bana göre fikirler her zaman değişebiliyor.Bunun sorumluluğunu almak istemem.Ama eminim burada da kendine uygun bir güzellik salonu bulursun canım.
Banyoda duş jeli kullanmayın demedim ben onu çok hassas ciltli ve alerjik bir arkadaşıma tavsiye ettim çünkü çok problemli olduğu için herşey sorun yaratabilir medikal ürünler kullanabileceğini söyledim.
Ben de bazen duş jeli bazen sabun kullanıyorum ikisi için de cilt yapısı ve tipi önemlidir genelleme yapıp zararlı ya da çok faydalı diyemeyiz.
Karma cildin için maskeden önce uygun bir jel ile temizlemeyi ve sonra peeling sonra da maskeyi kullanmanı tavsiye ederim.Maske tek başına sonuç vermeyeceği gibi temiz olmayan bir cilde uygulandığındığında daha kötü olur.
Önceki mesajlarda verdiğim yağlı cilt için olan maskelerden kullanabilirsin.
Ayrıca kuru maya ile karıştıracağın herhangi bir bitki çayı adaçayı gibi gülsuyu olabilir krem haline gelince yüzüne maske yapabilirsin.Maskeyi yaptıktan sonra kuru hissettiğin bölgelere nemlendirici sürebilirsin.

sevgiler a.s.

tam gözümün altinda degil elmacik kemiklerinin biraz üstünde göz alti morlugu olurya o kisimlarda yüzümün yan kismi sac diplerime dogru.ne yapacam ? CÜV CÜV LÜTFEN BIR CEVAP YAZ:çok üzgünüm:

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİNİ ANTİOKSİDAN YANİ ZARARLI MADDELERDEN UZAK OLMAK İÇİN İÇİYORUM CANIM. İÇİNİ TEMİZLİYOR. KANSEROJEN MADDELERİ DIŞARI ATIYOR. AYVA ÇEKİRDEĞİ ŞU AN BULAMAZSIN MEVSİMİ DEĞİL. ZATEN LEKELER İÇİN DEĞİL YÜZDEKİ SARKMALARI ÖNLEYİCİ VE SİVİLCE KURUTUCU AYVA ÇEKİRDEĞİ KREMİ CANIM.KENDİN EVDE YAPIYOSUN O KREMİ. MEYVE SIKACAĞI ALMADAN RENDELEYİP SÜZGEÇTEN SIKARAKTA SUYUNU ÇIKARABİLİRSİN. LEKELER İÇİN DÜZENLİ PEELİNG VE GÜNEŞ KREMİ KULLANMANI ÖNERİRİM CANIM.PEELİNG TARİFİ OLARAK SUNA HANIMIN BİR TARİFİ VAR (1TATLI KAŞIĞI BEYAZKİL,1 TATLI KAŞIĞI MISIR UNU, 1TATLI KAŞIĞI SU VE 1 TATLI KAŞIĞI KREM) TEMİZ CİLDİNE MESELA BANYODAN ÇIKTIKTAN SONRA SÜRÜYOSUN YARIM SAAT SONRA YAVAŞÇA OVARAK ÇIKARIYOSUN.) BUNU YAPABİLİRSİN DÜZENLİ YAPINCA İYİ GELİR LEKELERİN GEÇER SİYAH NOKTALARIN GİDER. VE ELMA SUYUDA İYİ GELİR LEKELERE

merhabalar benim sorunum şu ....2 hafta önce denize gittim ve şimdi derim soyuluyo ve izler kalıyo önerebileceyiniz bir krem varmı lütfen bana yardım edin bunun yüzünden depresyona girdim
canım o bir iki hafta içinde normal rengi eşitleniyo derinin iz kalmıyor. ama kantaron yağı sürebilirsin onlara güneş yanıklarına iyi geliyor

cüvcüv arkadaşım,geçen gün bir güzellik merkezine gittim ve orda rejuvi marka ürünler satılıyordu.nasıl oldu bilmiyorum ama 500 ytl lik ürünler aldım.sence bu marka nasıl kazıklandığımı düşünmeye başladım.yoksa fasa fiso mu bu marka?

tam gözümün altinda degil elmacik kemiklerinin biraz üstünde göz alti morlugu olurya o kisimlarda yüzümün yan kismi sac diplerime dogru.ne yapacam ? CÜV CÜV LÜTFEN BIR CEVAP YAZ:çok üzgünüm:

gün batımı canım yeni geldim ben de şimdi merak ettiğim acaba bu tüylenme neden oldu önce sebebini bulmalıyız çözüm üretmeden.
değişen ne oldu durduk yere tüylenme olmaz mutlaka bir sebebi var bana özelden de yazabilirsin.Ayrıntılı bilgi rica ediyorum senden.
Tüylenmeye karşı çözüm onları almak ya da epilasyon çeşitleri olabilir ama arkasında başka bir değişim varsa doktora görünmek en doğru yol.
cevabını bekliyorum.
sevgiler :teselli:

kristina´isimli üyeden Alıntı
merhabalar benim sorunum şu ....2 hafta önce denize gittim ve şimdi derim soyuluyo ve izler kalıyo önerebileceyiniz bir krem varmı lütfen bana yardım edin bunun yüzünden depresyona girdim

canım o bir iki hafta içinde normal rengi eşitleniyo derinin iz kalmıyor. ama kantaron yağı sürebilirsin onlara güneş yanıklarına iyi geliyor

her_bal teşekkürler cevapladığın için a.s.
kantoron yanıklara deri yaralarına çok iyi geliyor.Ayrıca leke kalmaması için sert olmayacak şekilde keselenme,peeling olabilir.Bir de tekrar güneşe sakın çıkma bu aralar kendini çok iyi korumalısın alttan gelen taze deri de yanarsa işte ozaman kötü bir görüntü olur
sevgiler a.s.

Mert canım ben ürün markaları konusunda yorum yapma taraftarı değilim bir ürüne bana çok iyi gelir sana iyi gelmez.Ama cilt bakım ürünleri çok parfümlü,çok renkli olmadığı sürece düzenli kullanıldığı taktirde ve cilt tipine uygun olduğunda mutlaka sonuç verir.Aldığın ürünleri düzenli olarak bir iki hafta kullandıktan sonra sonuç alabilirsin buna göre kararı sen vereceksin.
sevgiler a.s.

cilt doktorum bana sac güclendirici hapla sprey verdi 3 ay kullandim faydasida oldu simdi tedavim bitti.bunlar disindada bir ilac kullanmadim.cok kötü görünüyor sarisin oldugum icin cok belli dayanamiyorum iple almayi düsünüyorum :çok üzgünüm:

anladım acaba tekrar cilt doktoruna göründünmü verdiği hap sebebiyle oldu mutlaka ve kendiliğinden dökülebilir mi tedavin bittiğine göre belki o da geçici bir tüylenmedir.Ama eğer kalıcıysa ve çok ince açık renkli ise o tüyler lazer epilasyona yanıt vermez.Ancak sir ya da iple alabilirsin.Sonra tüy azaltıcı losyonlar çıktı ya ben de kullanıyorum daha yeni başladım aldıktan sonra onlardan kullanabilirsin.şu anda capilex ve bioder var bildiğim.Ben de bir araştırayım bu konuda neler bulabilirim.fisfisfis

cüvcüv ya bir sorum daha olucak.bu güzellik merkezlerindeki cilt bakımlarıyla siyah noktalardan tamammen kurtulmak mümkün oluyor mu?birde siyah noktalar çıktıktan sonra gözenekler kapanıyormu bu tür bakımlarla çünkü siyah noktayı sıktığım zaman sanki o bölge delik gibi kalıyor yani bu tür işlemlerle nasıl bir sonuç elde edebilirim.faydasını görürmüyüm....

Kıvılcımım siyah nokta dediğimiz zaten gözeneğin kir yağ gibi etkenlerle kapanmasıdır sonradan bu nokta sivilce ya da daha kötüsü akneye dönüşebilir.Siyah noktaları sıkmak onların sonradan dediğin gibi delik gibi kötü görünmesine sebep olur sonra bu izleri yok etmek çok zordur.Cilt bakımında siyah noktaların tamamı temizlenir.Hijyenik ortamda temizlendiği için sorun yaşanmaz ama cilt yapına ve yaşam tarzına göre siyah noktalar tekrar oluşabilir o yüzden cilt bakımı genelde ayda 1tekrarlanır.
Cilt bakımında buhar verildikten sonra yumuşak bir şekilde cilde zarar vermeden siyah noktalar, beyaz içi yağ dolu mila dediğimiz lezyonlar temizlenir ve arkasından tonik uygulanır.Daha sonra da maske.Tonik gözenekleri sıkılaştırır.Eğer cilt bakımı yapan kişi işini biliyorsa asla leke kalmaz.O yüzden güvenilir bir yere yaptırmanız önemlidir.Eğer siyah nokta çok yoksa günlük,haftalık temizliğe cildin yağ dengesine önem verildiğinde siyah noktasız bir cilde sahip olabilirsin ama asla ve asla siyah noktalar ne kadar zevkli de olsa sıkılmamalı.
sevgiler.a.s.

canim napan ? önceliknan saolasın bizlere yardımcı oldugun ıcın. cnm benim sorunum şu ; yüzüm hem yağlı hem de kuru özellikle banyodan her çıktığımda yüzüm pul pul derilerim çıkıyor yaaa :uhm: bi de saçımızda oluşan kepeklere çözüm nedir bu da ayrı bir cilp problemi napacaik be guzzum yardimci olursan cok mutlu ve bahdiyar olacam :sm_confused: a.s.

canım benim aslında cildin hem yağlı hem kuru değildir cildin yağlıdır ama nemsizdir.Nem gerekiyor cildine yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı var sana bol su içmeni öneriyorum bunu bir dene bakalım sonucunu alacağına eminim.Ve ayrıca cilt tipine uygun nemlendirici de kullanabilirsin ama su içmek çok önemli unutma.
saçta oluşan kepekler için kepeğe karşı etkili şampuanlar çok faydalı oluyor özellikle yeni çıkanlardan deneyebilirsin.aynı sorunu eşimde şampuanı değiştirerek çözdük.yerimseniben

cüvcüv bu ayrıntılı açıklamaların için çok sağol canım ya beni bu konuda gerçekten çok aydınlattın.yardımların için gerçekten çok sağol...vallahi bu sevaplar sana yeter canım ya :)
a.s.a.s.

selam canim ben üzüm cekirdegi yagi aldim cekirdegini burda bulamadigim icin hem salatalarda kullaniyorum hem yüzüme sürüyorum bununla ilgili bir bilgin varmi bilgi verirsen sevinirim a.s.

selam canim ben üzüm cekirdegi yagi aldim cekirdegini burda bulamadigim icin hem salatalarda kullaniyorum hem yüzüme sürüyorum bununla ilgili bir bilgin varmi bilgi verirsen sevinirim a.s.

üzüm çekirdeği tozu gibi yağı da mutlaka işe yarayacaktır,güçlü bir antioksidan,kan yapıcı özellikleri var.Ama unutmamalıyız ki herşeyin fazlası zarar.yüzüne yağı sürmen belki yağlanma yapabilir duruma göre sürme sıklığını azaltabilirsin.Sevgiler a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…