Güzelliğinizle ilgili sorularınız

Merhaba.Benim sorunum yüzümün çok kuru olması,sebamed nemlendirici kullandım,yine de yüzüm pul pul.Bana önerebileceğiniz biraz da ışıltı veren yoğun nemlendirici var mı?

merhaba şehrazat nemlendirici sormuşsun bende kendime uygun bir nemlendirici bulamamıştım bir ay önce neutrogena nın nemlendiricisini kullanıyorum çok faydasını gördüm bende izmirliyim izmirli bayanlar bakımı güzelliği severler güzel günler canım

güneş lekeleri için tavsiye edebiliceniz bir şeyler varmı daha önce trovogen kullandım bi faydası olmadı şimdiden tşk

canım bir tatlı kaşığı yumurta akını ve 2 tatlı kaşığı şekeri iyice köpürene kadar çırpıyosun sonra o köpüğü alıp yavaş yavaş yüzüne sürüyosun kuruduktan sonra ovarak çıkarıyosun hem peeling papmış oluyosun hem lekelerden hemde siyah noktalardan kurtuluyosun ben yaptım denedim faydasını gördüm dene sende bence

Ya kizlar bu cilt lekeleri icin retinol un cok faydali oldugunu soyluyorlar,ben ezczane yapimi aldim tretinoin+c vitamini karisimi bir urun iki gundur kullaniyorum,faydasini gordugum zaman buraya yazacagim,netten arastirdigim kadariylada bu tretinoin(retinol)cilde cok faydali bir urunmus yani bizim anlayacagimiz dilden yazayim retinol+tretinoin+saf a vitamini bunlarin ucu ayni sey,sonucu yazarim artik.

merhaba ben 26 yasındayım dudak cevremde kırısıklıktan öte mimik cizgileri oluştu ayrıca hafif kırmızıyla karısık morarma oldu bunun için maske vs.. öneriniz var mı cok ihtiyacım var tesekkür ederim.

merhaba
benim bi kac sorum daha olucak.cildim hassas oldugu icin,birde kilcal damarlarim belli oldugu icin peeling yapmiyorum.fakat siyah noktalara,sivilcelere ve sivilce lekelerine peeling iyi geliyor,önceleri yapiyordum,ama cildim hassaslastigi icin yapamiyorum.sizce arada yine yapabilirmiyim birde hangi peelingi önerirsin?yada baksa ne iyi gelir hassas ciltlilerde lekelere,siyah noktalara ve sivilcelere?
bide son sorum avene markayi tavsiye edermisin?hep dermokozmetik ürünler kullaniyorum,suanki kullandigim ürünler la roche posayin, avenede hemen hemen ayni,buda termal su iceriyor.birde bu markayi denemek istiyorum..tsklerr...

merhaba insallah soruma cvp bulabılırım.gozumun kenarında burnuma yakın yerlerde ust tarafta yani isilek gibi seyler var acaba bu neden oldu? umarım anlatabıldım derdimi:) tesekkurler

slm canım bende yeni katıldım aranıza bende okudum yazdıklarımı cok güzel seyler yazmışsın bende sigara kullanıyorum cildim normalde karma ama kuruyo çok çabuk cillerim var lekelerde cabası bayagı kötüyüm hatta bu yüzden aynalarla barışık degilim fikirlerini paylasırsan sevinirim

canım benimde hassa bi cildim var oyüzden pütürcüklü peeling yapamıyodum.ama yeni bişey buldum.pütürcüksüz.yüzde 5 dakka bırakıyorsun.sonra parmak masajıyla soyuyosun yüzünden.sonrada yıkıyorsun.ben cok beğendim.body shop un hassas ciltler için shea yağlı peelingi.baska markalarda d avardır.ama ben bunu beğendim.

derdime bi çare kaşlarım dökülüyo kaşsız kaldım bi bilginiz varmı bu konuda nolur yardımcı olun banaaaaaaaaaaaa nasıl durdurabilirim yada çıkartabilirim

arkadaslar cok özür.adını yalnış yazmışım body shop değil loccitane olacaktı beğendiğim peeling....bu aralar cok fazla sey deniyorum karıstırıyorum artık:)

ben19 yaşındayım bir şey sorucam göz etrafındaki çizgiler ve kırışıklar için önerebiliceğiniz bir doğal yöntem warmı teşekkürler

merhaba
cildim normal/karma. yaşım 30.
hem nemlendirici hem de güneş koruyucu içeren bir ürün istiyorum. Önerileriniz var mı marka olarak?
ayrıca göz çevresi için de güneş koruyuculu bir krem istiyorum. yine öneriniz yada önerisi olan varsa çok sevinirim.

BANADA CEVAPPP:)
ben yüzüme sesu kullandın uzun zaman oldu ve delik delik oldu yüzüm napcam .gülsuyu tonik falan sürüyom ama ne biliyim çok canım sııkkılıyo.hüznüm bile yorgun.teşekkürler efem

bende sorularıma yanıt arıyorum. lütfen cevap...
cildim karma, gözenekli ve sivilceli. sivilce izleri ve kızarıklıklarda cabası. cildimi düzeltmek için bir süredir çaba harcıyorum. diadermine pruty serisi kullanıyorum. cildimi temzilemesinden memnunum. ama izler, gözenekler, siyah noktalar ve kızarıklık için ne yapmalıyım. cildime hem aldığım ürün serisini kullansam hemde forumda yazan ayva çekirdeği karışımını kullansam olurmu.

cildimide daha fazla yıpratmak istemiyorum ama şu sorunlardan da kurtulup düzgün bir cildim olsun istiyoırum. neler yapmamı öneririsiniz.

cevabınızı bekliyorum.

sevgiler....

Mrb ben cildimin bi kaç ton açılmadsını istiyorum.Piyasada beyazlatıcı kremler var.Alanlarda var ama ben sağlıklı olmayacağını düşünüyorum.Doğal bir yöntem var mı cilt rengini açmak için?

merhaba benim dişlerimde sararma ve lekeler oluştu ne yapabilirim . çay ve kahveden dolayı.
çok tşk.ler

Dişlerdeki sararmalar için benim bildiğim 2 yöntem var biri adaçayı yaprakları ile fırçalamak ikincisi ise çilek ile dişleri fırçalamak bunları denedim çok beyazlık yapmadı.
Bir de karbonat ile fırçalamayı deneyebilirsin bu gerçekten beyazlık veriyor.Ayrıca dişler düzenli olarak beyazlatmak üzere üretilmiş diş macunu ile temizlenirse beyaz kalacağını düşünüyorum.

morarma neden oluştu bunu anlayamadım biraz daha açıklarsanız düşünelim çözümünü.
Mimik kırışıklıkları zordur çünkü siz onları açmaya çalışırken mimik yaptığınız sürece devam eder.Ancak yaşınıza uygun erken kırışıklık önleyiniz bir gece kremi edinin ve düzenli kullanın kırışıklıkları açma yönünde uygulama yapın.

Sizin cildinize uygun yumuşan ve küçük granüllü pellingler de var her peeling sert ve pütürlü değildir.Bu şekilde bir peeling seçin.Ayrıca derin temizleyici maskeler var bu maskeler içinden seçim yapıp haftada bir uygulayabilirsiniz.Siyah noktaların olmaması için cildinizin düzenli olarak temizliğine önem vermelisiniz.Maske alırken sıcak uygulamalı olanları tercih etmeyin daha çok besleyici ve temizleyici olanları tercih edin.
Markalar konusunda fikir yürütmüyorum.

merhaba insallah soruma cvp bulabılırım.gozumun kenarında burnuma yakın yerlerde ust tarafta yani isilek gibi seyler var acaba bu neden oldu? umarım anlatabıldım derdimi:) tesekkurler

Bunlar küçük içi dolu beyaz sert yağ bezecikleridir adı miladır daha çok dengesiz beslenme ile ortaya çıkar bazen çok büyür bazen kendiliğinden geçer sıkarsanız iz kalır yara olur.Bir doktor yada yapabilen estetisyen bunları enjektör ucu yardımıyla kolayca alır.

Sigara çok çok önemli bir şekilde sizin herşeyinize olduğu gibi cildinize de düşmandır.Sadece sigaradan vazgeçerek bile güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.Eğer yapamıyorsanız toksin atıcı besinler almanız antioksidanlar kullanmanız ve bol su içmeniz de cildinizi canlandırır.Çok kuruyorsa su içmiyorsunuz demektir.Çillerle barışın lekeler ise derinliğine bağlı olarak leke giderici medikal kremlerle çözüm bulunabilir.Ama keşke sigarayı bıraksanız.

derdime bi çare kaşlarım dökülüyo kaşsız kaldım bi bilginiz varmı bu konuda nolur yardımcı olun banaaaaaaaaaaaa nasıl durdurabilirim yada çıkartabilirim

Hint yağı badem yağı gibi kaş çıkarttığını söylenen yağlar var denemedim kimisi zararlı diyor kimisi faydalı kaşlarınız nasıl neden dökülüyor önce sarmısak sürmeyi deneyin en azından sararsız bir yöntem.Sarmısak dişini kesip kaşlarınıza sürün gece uygularsanız kokudan rahatsız olmazsınız.İçerdiği antibiyotik antiseptik özellik sayesinde kaşlarınıza çare olabilir.

ben19 yaşındayım bir şey sorucam göz etrafındaki çizgiler ve kırışıklar için önerebiliceğiniz bir doğal yöntem warmı teşekkürler

Şu anda kırışıklık var mı önlemek için mi soruyorsunuz yaşınız çok genç?

BANADA CEVAPPP:)
ben yüzüme sesu kullandın uzun zaman oldu ve delik delik oldu yüzüm napcam .gülsuyu tonik falan sürüyom ama ne biliyim çok canım sııkkılıyo.hüznüm bile yorgun.teşekkürler efem

Bu soruyu biraz daha açarmısınız sesudan sonra nasıl delik delik oldu yüzün hangi bölgesine kullandınız? ne kadar zaman oldu?

ayva çekirdeğini gece uygulayın, aktif maya yani toz olan mayanın içine biraz meyve suyu ya da papatya çayı, adaçayı, gülsuyu gibi bir besleyici sıvı ile karıştırın maske haline kıvamına getirin ve cildinize maskeyi uygulayın kuruyana kadar bekleyin ve yıkayın bunu istediğiniz sıklıkta yapın kullandığınız ürünleri düzenli kullanmaya devam edin.Hemen çok çabuk sonuç beklemeyin.Su içiminize özen gösterin.

Cilt tonu açılamaz açılmamalı bu çok yanlış herşeyin kanserojen olduğunu konuştuğumuz bir dönemde cildinizin renk veren hücreleriyle oynamak ne kadar doğru sizce?
hele ki bu mevsimde asla tavsiye etmem lekelerle uğraşmak zorunda kalırsınız.Çok rahatsız oluyorsanız aydınlatıcı makyaj yapın biraz açık tonlarda gözaltı kapatıcısı ve pudralarla istediğiniz aydınlığa ulaşın.Asla açıcı kremleri kullanmanızı önermem kendinizle barışın

a.s.

öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim çok sagolun ben arı sütünün arı poleninin cilde çok iyi geldigini duydum maske şeklinde kullanılınca çok iyi geliyomuş cevap verirseniz sevinirim birde cildimize maske yaparken dogal tabiki herşeyi karıştırmak iyi olmaz degilmi şimdiden teşekkürler

arı sütünü duymadım ama mutlaka iyi geliyordur arı sütünün faydalarını düşünürsek ama yemek de faydalı bunları yani faydalı olan her besin tükettiğimiz taktirde cildimize de yarıyor.Doğal maskeler cilt tipine göre uygulanmalı mesela kuru cilde yoğurt maskesi yapılırsa daha da kurur doğal maskelerin de neye iyi geldiğini öğrenip öyle uygulamalı
a.s.

teşekür ederim ya forumdada var bir arkadaş kil maskesi almış aktardan ama ben burda bulamadım cildim karma içerisinde kil arı sütü arı poleni aromatik yaglar varmış oyüzden sordum eger iyi olursa bende karıştırıp kullanmak istiyorumkendim alıp birde kullanıp memnun kaldıgınız ürünlerin isimlerini markalarını verseniz iyi olur ben suan akita adlı gül özlü kremi araştırıyorum en dogalı o gibi geliyor ama bayilikler yeni verilmeye başlamış heryerde yok neyazıkki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…