Güzelliğinizle ilgili sorularınız

merhabalar. ben 23 yaşındayım karma bir cildim var . bu sıralar dudak altı ve çenemde ağrılı ucu belirsiz geniş akneler oluşmaya başkadı. sıkmasam geçmiyo sıksam da ucu olmadığı içn kendi canımı yakmaktan öteye gidemiyorum. bunun için öneriniz var mı . cevap için şimdiden teşekkür ederim.

merhaba benim sorum yeni bir krem aldım bugün galenic nasıldır sizce

merhabalar benim cildime salatalık özleri çok iyi geliyo yumuşacık yapıyo.bana önere biliceğiniz,içinde salatalık özleri olan temizleyici jel ve nemlendirici ürün varmı,a.s.

Ürünler konusunda şu ürün iyidir bu kötüdür gibi bir yorum yapmak çok yanlış olur bu konunun başından beri aynı düşünceyi savunurum her ürün kişiye özeldir kişisel kullanıma, doğru ürün seçimine kadar herşeyle ilgilidir.Bu yüzden siz cildinize cebinize en uygun ürünü aldıktan sonra düzenli kullanım sonucunda her zaman sonuç alırsınız.Hiç bir kozmetik (pazarda satılanlar dışında) doğru kullanıldığında cildinize kötü gelmez.Ürün seçerken güvenilir, çeşitli testlerden geçmiş mümkünse dermatolojik ürünler seçiniz.

Yüzümde hamilelikten kalma kahverengi renkler ve cillerim var ayrıca gözeneklerimde co acık ne yapmamı önerirsiniz

cilt lekeleri için ve gözenek sıkılaştırıcı formüller bu konu içinde bir çok kez yazıldı ancak arama şu an için sonuçlanmıyor daha sonra bu konuda arama yaparsanız bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.Ben bulduklarımı eklemeye çalışacağım

cildi canlandıran bir maske tarifiniz varmı

Bu konu içinde çok fazla miktarda canlandırıcı maskeler var arama yaptığınızda hepsine ulaşabilirsiniz.Ancak sadece dışardan uygulamalarla değil yediklerinizle de cildinizi canlandırabilirsiniz.Su çok önemli.Ve bol bol meyve sebze yemelisiniz.Bunları yüzünüze sürmektense yediğinizde maksimum faydalanmış olursunuz.Bunun dışında kuru maya (instant maya) ile karıştıracağınız bir bitki çayı (adaçayı, gülsuyu vs) ile maske kıvamına getirdiğiniz karışımı yüzünüze maske olarak kullanabilirsiniz.

Çenede çıkan sivilceler için nedeninin bulunması gerekir.Sıkmak asla çözüm olmamakla birlikte sivilcelerin de devamını getirir.Ağrılı büyük iltihaplı olmaya yatkın olanlar aknedir ve aknelerin doktor kontrolunda dahili tedavisi gerekebilir.Beslenmenizi gözden geçirin ve bol bol su için.

selam cüvcüv önceki sorumu yanıtladığın için sağol. bi sorum daha olacaktı ;
benim yüzüm çok alarjik. yüzüme süreceğim herhangi bir nemlendirici bile alarji yapabiliyor. büyük kızarıklıklar oluşuyor ve geçmesi nerdeyse 2 günü buluyor. vishy nin Purete Thermale Ferahlatıcı Arındırıcı Solüsyonunu yüz temizlemek için , yine vishy nin Thermal FİX UV adlı nemlendirici bakım kremini aldım ama bunları kullandoığımda yüzümde kızarıklıklar oluşuyor. sanırım arındırıcı solüsyon alarji yapyor. bana önerebileceğin alarji yapmayacak bakım tonikleri vs var mı. birde cilt tipim karma.

merhaba benim de sorunum sivilceler.ağzımın etrafında,çene ve dudak üstü bölgemde çok sık sivilceler çıkıyor buralarda siyah nokta da çok var.kışın haftada bir yazın hergün temizlik jeliyle temizliyor,gülsuyu ile tonik yapıyor ve ardından da nemlendirici krem sürüyorum.bunu daha sık yaptığımda cildim çok kuruyor onun için haftada bir yapıyorum şuan.sivilcelere engel olmak için öneriniz ne olabilir?

Göz makyajımı bebek yağı ile siliyorum bu doğru? Birde cildimde çok hafif sivilce lekeleri var önericeğiniz birşey var mı? KAntaron yağı olur mu? Şimdiden teşekkürlerr :) :*

Bu kadar ciddi alerjik tepki gösteren bir cilde ancak bir uzman dr medikal ürünler tavsiye edebilir bence. a.s.

Hergün cildi jel, tonik ve nemlendirici ürünlerlerle temizlemek uygun olur.Her sivilceli cilt yağlı değildir.Öncelikle sizin cilt tipinizi belirleyip buna uygun ürün kullanmanız gerekir.İlk anda jelle temizlenen cild sanki rahatlamış gibi gelir ama cildin yağ dengesi bozulduğu için cilt daha fazla yağ salgılar ve olduğundan daha yağlı olur.
Herşeyden önce temizlik çok önemli uygun ürünlerle günlük temizlik haftada bir ise peeling ve maskeler ile düzen sağlayın.Ve beslenme durumunuzu gözden geçirin hiç bir ürün tek başına sivilceli cildi dışardan düzeltemez. a.s.

Göz makyajımı bebek yağı ile siliyorum bu doğru? Birde cildimde çok hafif sivilce lekeleri var önericeğiniz birşey var mı? KAntaron yağı olur mu? Şimdiden teşekkürlerr :) :*

Göz bölgesi cildin diğer bölgelerinden farklı bir dokuya sahiptir oldukça hassastır ne yağlanmaya ne de fazla kurutulmaya gelmez.Bebek yağı, kantoron yağı ile göz makyajınızı temizlemeyin.Yağ göz makyajını çıkarır ama göz çevrenizde kısa süre sonra beyaz yağ bezeleri oluşabilir.Bunun için oldukça uygun fiyatta göz makyajı temizleyicileri var bunlardan kullanın özellikle çift renk olanlar çok başarılı bir şekilde makyajınızı temizler. a.s.

selam benimde yüzümde siyah noktalar var çok çirkin durmuyo ama rahatsız oluyorum yardımcı olursan sevinirim tşk

teşekkür ederim cüvcüv önerinle bundan sonra hergün temizlik,haftada bir de maske yapacağım.Yalnız temizlik ürünlerinde avon pure porfection kullanıyorum sizce uygun mudur?siz hangi ürünü önerirsiniz?(cilt tipimi test ettirmedim ama yağlı olduğunu düşünüyorum)

cüvcüv merhaba
geçenlerde pencerenin önünde güneş ışığında yüzüme bakarken yüzümün kenarlarında alın bölgemin yanlarında ve yanak kısmıma doğru ama tam yanaklarıma gelmeden çok küçük iğne ucu kadar delik gibi gözenekler olduğunu farkettim..çok yakından bakılmadığı sürece farkedilmez zaten benden başka kimse farkedemiyor fakat ben onların orda olduğunu bildiğim için rahatsız oluyorum..daha çok büyük gözenek haline gelmelerinden korkuyorum..ne yapmam gerekir sıkılaştırmak için..sabahları soda ve içine limon sıkılmış buz kalıbını gezdirmeye başladım..bu yeterlimidir?başka önerebileceğin birşey varmı?

selam benimde yüzümde siyah noktalar var çok çirkin durmuyo ama rahatsız oluyorum yardımcı olursan sevinirim tşk

Çok değil bir kaç mesaj öncesindeki cevaplarımı okursanız bile bu soruların cevaplanmış olduğunu görebilirsiniz a.s.

O kadar incelersek herkesin cildinde gözenek vardır gözeneksiz cilt olmaz ancak o gözeneklerle nefes alıyor cildimiz.
Dikkat etmemiz gereken şey o gözeneklerin içinin kir ve yağ ile dolmasına engel olabilmek o zaman gözenekler büyür tıkanır sonucunda sivilce çıkar sıkılırsa da iz bırakır siyah nokta dediğimiz budur.Siyah noktanın çaresi temizliktir.
Senin yapabileceğin akşamları cildine uygun ürnlerlerle temizliğini yapmak ve ardından uygun bulduğun bir tonik ile gözeneklerini sıkılaştırmak sabahları da buza devam edebilirsin.Toniklerin amacı gözenekleri sıkılaştırmaktır. a.s.

canım cüvcüv benim cildim çok hassas ve kılcal damar problemi var kullanmadığım krem kalmadı hiç biri işe yaramıyor ve yavaş yavaş ince çizgilerim oluşmaya başladı ne önerirsin öptm....

arkadaslar yüzünüzde delikler varsa bir bardak suya bir seker kasıgı kekik atıp kaynatın ve yüzünüze kompres yapın gözenekleri toparlıyor ve yaglı ciltlerde oluyor genelde yagıda aza indiriyor bende bu meslekle ilgileniyorumm

yuzumde olusan minik yag bezeleri icin napılabilir? doktorum banyodan sonra sık dedi ama sıkamıorum ( cok feci acıyo baska bi yol varmıdır?

Merhaba.Benim güneş koruyucu ve cildin beyaz kalmasını sağlayan kremler hakkındadır sorum: kaç faktörlük,hangi markalar krem kullanmalıyız?shiseido nun spf 50-55 olan kremleri nasıllar?lancome spf 50 korumalı kremlerde vardır.Bu hakta bilgiler verirseniz sevinirim

canım cüvcüv benim cildim çok hassas ve kılcal damar problemi var kullanmadığım krem kalmadı hiç biri işe yaramıyor ve yavaş yavaş ince çizgilerim oluşmaya başladı ne önerirsin öptm....
Kılcal damarların oluşmaması için cildinize çok nazik davranmalı sert uygulamalardan kaçınmalı özellikle güneşten sakınmalısınız.Kılcal damarların tedavisi ancak medikal yöntemlerle olabiliyor.İnce çizgiler için kırışıklık etkili yaş durumuna ve cilt tipine uygun özellikle gece uygulanan kremler etkili olur.Çünkü geceleri cildimiz protein üretir kendini yeniler.

yuzumde olusan minik yag bezeleri icin napılabilir? doktorum banyodan sonra sık dedi ama sıkamıorum ( cok feci acıyo baska bi yol varmıdır?

Bunu nasıl dedi ben de anlamadım doğrusu onlar genellikle dengesiz beslenmeyle ortaya çıkan "mila" adı verilen küçük sert beyaz yağ bezeleridir.Bir güzellik uzmanı ya da bir doktor enjektör yardımıyla onları kolaylıkla çıkarır.Siz sıkarsanız iz kalır banyoda cilt yumuşasa da bunların ucu açık olmadığı için sıkılması sakıncalıdır.

Her yorumda aynı şeyi söylerim marka ismi vermeyi doğru bulmuyorum benim nasıl bir bilgim olabilir ki şu ürünler iyidir şu ürünler kötüdür diyebileyim.Böyle bir yorum yapmam için bütün ürünleri kullanmış olmam gerekir o da kişisel yorumumu yaparım ancak.Size de ürün tavsiye edenlerden çok kendinizi dinleyip ihtiyacınıza göre karar verin derim.
İstediğiniz bir güneş koruyucusunu kullanabilirsiniz.Güneş koruyucuları cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korur cildin yanmasını bronzlaşmasını istemiyorsanız mümkün olduğunca güneşe çıkmamak lazım.Renk tonuna göre çoğu kremin açıklaması yazar 10 faktörden başlayarak 60 faktöre kadar kullanabilirsiniz.Renginiz ne kadar açıksa faktör o kadar yüksek olmalıdır.

a.s.

Merhaba,

yüzdeki lekeleri yoketmek ve cildi beyazlatmak, parlak açık temiz bir görünüm kazandırmak için ne yapmak gerekir?

merhaba benim karma ve hassa bir cildim var yüzümde burun çevremde kırmızılıklar var krem fln kullandım doktor tavsiyei il ama tam olarak geçmedi.şimdi kayısı sabunu kullanıyorum doğrumu sizce yada sizin bi tavsiyeniz olurmu bana cvp verirseniz sevinirim.

merhabalar lekelere buğday yağının iyi geldiğini duymuştum tecrübesi ya da fikri olan varsa paylaşabilir mi???
teşekkür ettim şididen

Son düzenleme:
benim hassas ve sivilce izleri olan bi cildim var yüzüme herşeyi süremiyorum o yüzden cildim için gerekli bakımı yapıyorm ama tonik kullanmıyorm, buaralar gözeneklerimin açıldığını farkettim ve tonik kullanmaya başlamak istiyorm, kıslar bana tavsiye ediceğiniz bi ürün var mı (marka ismi vermekte sakınca yoksa ya da sakınca görmeyenler diyim) cevaplarınızı bekliyorm :))

Son düzenleme:
Merhaba,

yüzdeki lekeleri yoketmek ve cildi beyazlatmak, parlak açık temiz bir görünüm kazandırmak için ne yapmak gerekir?

Hamile olduğunuzu görüyorum doğum olana kadar lekelerle ilgili bir uygulama yapmamanızı öneririm hamilelikte zaten hormonlar yüzünden lekelenme artabilir siz güneşten koruyun kendinizi bu çok önemli. a.s.

Kayısı sabununu ben de yeni duydum sanırım yeni çıktı aslında cilt bakımında sabun pek kullanılmamalıdır.Hele ki hassas bir cildiniz varsa sabun cildin doğal yağ dengesini bozabilir daha zor bir cilt haline dönüştürebilir.Siz doktorunuzun tavsiye ettiklerinden pek uzaklaşmayın bence.Ayrıca kayısı yağı , kayısı çekirdeği gibi yağlar cilde iyi gelse de tek başına çözüm oluşturmaz sadece yardımcı olur. a.s.

merhabalar lekelere buğday yağının iyi geldiğini duymuştum tecrübesi ya da fikri olan varsa paylaşabilir mi???
teşekkür ettim şididen

Lekelere buğday yağı iyi gelir, ancak yağ olduğu için gözaltına yakın bölgelere kullanmamanız ve çok fazla kullanmamanız önemlidir.Geceleri yatmadan ince bir tabaka halinde kullanabilirsiniz aşırı yağlanma farkederseniz bırakmanız gerekir haftada bir olarak aralıklı kullanabilirsiniz bu durumda da a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…