Güzelliğinizle ilgili sorularınız

şimcik sevgili kuzum zati kuzuların cildinin kuru olması normaldir takma kafana böle şeyleri azcık yanaklarını cimcikle renk gelsin başka bişiye gerek yokk

Su iç canım benim boool su iç sonra haftada bir nem maskeleri yaparsın, havuç suyu, badem yağı kuru ciltlere iyi gelir,bir de yağdan sa kuru ciltler için nemlendirici kullanmalısın cildinin yğlanmaya değil nemlenmeye ihtiyacı var.

benim cildim çok kuru alın bölgesi sivilcli ve oğlumun da çilleri var ne yapabilirim.teşekkürler

benimde yağlı bir cildim var.sivilce ve lekeler için bir yöntem yazabilirmisin.çook ürün denedim...ne yapacağımı şaşırdım.şimdi buğday yağı,üzüm yağı,kayısı çekirdeği yağı ve ara kızı kremlerini aldım.bunlar işime yarar mı ki?

benim cildim çok kuru alın bölgesi sivilcli ve oğlumun da çilleri var ne yapabilirim.teşekkürler

beslenmene dikat etmeleisin bence cildin çok kuruysa alnın sivilceliyse sağlıksız bir cilt demektir bol su içerek dengeli sağlıklı beslenme diyorum çünkü vucüdumuzdaki en küçük bir dengesizlik hemen cildimizden çıkarak tepki gösteriyor.Oğlunun çilleri içinse ne yapabiliriz güneşten mümkün olduğunca korumak lazım.canım.

canım benim sivilce ve lekeler için yazdım yöntemler ilk mesajlara bakabilirsin zaten bir çok şey almışsın buğday yağı da cilt lekelerine iyi gelir, kayısı yağı yaşlanma etkilerine iyi gelir arap kızı için tecrübem yok cilt rengini dengesiz bir şekilde açabilir birşey diyemeyeceğim.

Tüm Ciltler İçin Yoğurtlu Ballı Temizleme Kremi:3 çorba kaşığı balı ısıtarak eritin. 16 çorba kaşığı yoğurt ve 5 çorba kaşığı mürver çiçeğini(aktarlarda bulabilirsiniz) hafif ateşte yarım saat kaynatın. Beş saat beklettikten sonra süzün. İçine balı ilave edin ve iyice karıştırıp bir kavanoz veya şişeye koyun. İyice karıştırıp şişeye doldurun. Bu kreme batırdığınız bir parça pamukla yüzünüzü temizleyin.

Kuru cilt: Yatmadan önce yağı alınmış süte batırdığınız pamukla yüzünüzü silin ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suya batırılmış pamukla yüzünüzü silin ve kurulayın. Sonra kremle masaj yapın.

Yağlı Cilt: Eğer cildiniz yağlıysa günde iki defa aşağıdaki gibi temizleyin.Bir kaba sıcak su koyun.İçine bir avuç kadar kuru papatya ufalayın. 5 dakika bekletip süzün. Sonra küçük ve yumuşak bir havluyu bu suya batırarak iyice ıslatıp sıkın ve yüzünüze kompres yapın. Aynı işlemi 5 dakika devam ettirin. Daha sonra yüzünüzü gülsuyuna batırılmış pamukla silin. Not: (En iyi gül suyunu elde etmek için bir şişe veya kavanozun içine aldığı kadar gül yaprağı doldurun ve üstüne arıtılmış su katıp ağzını kapatın. 15 gün sonra doğal gül suyunuz hazır.)

Normal Cilt: Bir avuç üzümün suyunu sıkın ve bu suya batırdığınız pamukla cildinizi iyice silin. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp kurulayın. Çok etkili bir cilt temizleme yöntemidir.

İki bardak yağmur suyuna 10-15 damla gliserin koyun ve karıştırın. Bu su ile yüzünüzü iyice yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın

Küçük bir kaba koyduğunuz suya yumuşak bir traş fırçasını batırıp yüz sabunuyla iyice köpürtün ve yüzünüzü güzelce fırçalayın. Daha sonra yumuşak bir havluyla yüzünüzü kurulayın.

Not: Cilt temizliği için alkol ve kolonya kesinlikle kullanmayın. Çünkü alkol ve kolonya cildin çabuk kırışmasına sebep olur.

Alıntıdır: Link Silinmiştir.

evet sivilce izlerine ve lekelere bugday yağı gayet iyi ben kullandım bir süre sonra izlerin gectigi gözle görülüyor keşke mucize bir formül olsada akşam sürüp sabah kalktıgımızda lekeler geçmiş olsaa:))

zayıf olmama rağmen çatlak ve selülitlerim var.bunların geçmesi için ne yapabilirim.beslenmeme çok dikkat ediyorum buna rağmen çok fazlalar.nasıl kurtulabilirim?

zayıf olmama rağmen çatlak ve selülitlerim var.bunların geçmesi için ne yapabilirim.beslenmeme çok dikkat ediyorum buna rağmen çok fazlalar.nasıl kurtulabilirim?

bol bol su içip spor yapabilirsin böylece sıkı bir vücüda sahip olursun.Çatlakların oluşmadan önce engellenmesi gerekir aslında oluşan çatlakları yoketmek çok zordur.Ama selülitler yokolabilir yeşil çay,masaj,su... sağlıklı olan herşey selülitleri kısa zamanda yok eder.

e vitamini kapsüllerini
ve omega 3 kapsüllerini nereden temin edebiliriz
ne şekilde satılıyolar
belli bir markaları falan varmı

e vitamini kapsüllerini
ve omega 3 kapsüllerini nereden temin edebiliriz
ne şekilde satılıyolar
belli bir markaları falan varmı

eczanelerde satılıyor bir eczaneye gidip bilgi alabilirsin canım.Omega3 ciddi bir yaşlanma karşıtıdır kapsül derken normal bir ilaç şişesindeki kapsüller olurya öyle bir kapsül açıp içindekini boşaltacaksın.E vitamini ise cam kapsüllerde sıvı halde bulunuyor fazlasını saçlarına kullanabilirsin saça da çok iyi gelir.Marka vermek doğru olmaz bence.:1yes2:

merhaba ben kayısı kremi kullanıyorum ve kara üzüm çekirdeği tozu kullanıyorum cildim de normal bir cilt tipi göz altı morluklarım çok belirgin olmasada benimde var sizce işe yararmı:1no2:

merhaba ben kayısı kremi kullanıyorum ve kara üzüm çekirdeği tozu kullanıyorum cildim de normal bir cilt tipi göz altı morluklarım çok belirgin olmasada benimde var sizce işe yararmı:1no2:

canım kayısı kremi ile kara üzüm çekirdeği yaşlanma karşıtıdır.Yani yaşlanma belirtilerine ve kırışıklara karşı göz altı bakımı için önceki yazdıklarıma bakarsan faydalanabilirsin.

selamlar.. benim de farklı bir problemım var. özellikle ne yazık ki yuzumdeki tüyleri aldıktan sonra minik minik sivilceler oluyo.. bunların olmaması için ne yapabilirim.. çok sinir oluyorum yaa..

selamlar.. benim de farklı bir problemım var. özellikle ne yazık ki yuzumdeki tüyleri aldıktan sonra minik minik sivilceler oluyo.. bunların olmaması için ne yapabilirim.. çok sinir oluyorum yaa..

Neyle nasıl alıyorsunuz yüzünüzü bu önemli ve hangi bölgeleri alıyorsunuz; eğer sirle alıyorsanız bu normal bunun önüne geçemeyebiliriz ya da farklı bir sir deneyebilirsiniz her sire aynı tepkiyi vermez cilt.Eğer iple alıyorsanız yanlış bir yöntemle alınıyor olabilir yine alan kişiyi değiştirmekte fayda var,cımbızla alıyorsanız bunu zaten hiç tavsiye etmem kıl dönmesi sivilcelenme kıllarda değişiklik olabilir.

yüz için özel agda bantları var ya onlarla alıyorum. dudaküstünde sorun yok ama onun dışında yuzumun neresinden bir kıl bile kopsa sivilce oluyor.

butterfly84 arkadaşım çiller için sana harika bir ilaç ismi vereyim...bi arkadaşımın yüzü çilden esmer gibi görünüyordu ve doktor ona fiyatı da cok pahalı olmayan(8-10 ytl)bi ilaç vermiş..sonuç inanılır gibi değil emin ol, görünce acyip şaşırdım, resmen michael jacson gibi rengi açılmış:) ilacın adı EXPİGMET... ayrıca hergün cildi korumak için yüksek faktörlü güneş kremi de sürmesini söylemiş....kesinlikle şüphe etme, sonuç mükemmel olacaktır..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…