Makyaj Ürünleri GÜZELLEŞMEK VE TARZ SAHİBİ OLMAK İÇİN MAKYAJ VE STİL ÖNERİLERİ!!

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

hayalettimoldu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2014
125
27
Bayanlar merhaba :) Yeni açtığım güzellik,stil,makyaj,kullandığım ürünlerin incelemesi,ünlülerin stilleri,saç modelleri,cilt bakımı,maskeler kısacası bayanlara dair gerekli ne varsa bulabileceğiniz bir blog açtım.
Sizleri bloguma bekliyorum şuan çok heyecanlı ve hevesli yazıyorum bunları ne bileyim içim kıpır kıpır oldu :))
Buradan da günlük olarak paylaşmayı düşünüyorum. Birlikte olursak daha eğlenceli olacaktır. :))
hatunuderya.blogspot.com.tr blogumun adresi.o araya kadınlarkulubu.com da giriyor ama o yok :KK70:hatta onun yerinde blogspot var :KK70: yani hatunuderya nokta blogspot :KK70: ve Sarışın Panda kullanıcı adım :) Sarışın panda tuhaf gelebilir ama hikayesi manası var :))) aynı şekilde hatunuderya nın da bir hikayesi var :)
Aşağıdaki yazı blogumda yer alan Yağsız Nemlendirici ürün incelemesi.Umarım sıkılmazsınız umarım sayfamı ziyaret edersiniz ve tabiki umarım yardımcı olabilirim. :KK22::KK68:

Kullandığım ürünlerden memnun kalıp kalmadığımı, gözlemlediğim kadarıyla eksi ve artılarını sizlerle paylaşacağım.
Bugün Neutrogena Pembe Greyfurt Yağsız Nemlendirici'yi inceliyoruz.
Karma yapıya sahip bir yüzüm olduğundan makyaj yapınca cildim makyajı kusuyordu.Nemlendirici sürmeyince kuruluk oluyordu biraz burun kenarlarımda.Yağsız nemlendirici deneyimimi ilk kez bu kremle yaptım açıkçası devam etmeyi de düşünüyorum.
Neme doymuş bir cilt daha güzel ve aydınlık görünüyor fakat yağlı ve karma cilt yapısına sahip kişiler genelde nemlendirici kullanmıyor.Bu oldukça yanlış bir hareket çünkü biz cildimize nem sağlamadıkça o yağ üreterek bunu yapıyor ve sonuç parıl parıl parlayan daha da yağlanmış bir cilt oluyor.

NASIL UYGULUYORUM?
Öncelikle cildimi temizliyorum.Ardından avcuma iki fındık büyüklüğü kadar döküyorum.Hatta daha azı bile yetiyor. İki elimle kremi avcuma yayıyorum biraz elime sürer gibi yapıp homojen hale getirmeye çalışıyorum ve tampon hareketlerle yüzüme boynuma uyguluyorum.Kremi böyle sürmek en doğrusu bütün cilde eşit dağılması ve emilmesi açısından.Bu şekilde sürünce daha iyi emildiğini hissedebilirsiniz.

Sürdükten sonra greyfurt kokuyor biraz ama rahatsız etmeyen bir koku oluyor.Aksine oldukça ferahlatan bir kokusu var.Boyut olarak çok büyük değil ama az kullanıldığı için hemen biten bir ürün değil ufak bir miktar yetiyor.Fiyatı ben Gratis'ten indirimli olarak almıştım 7,5 TL'ye normal fiyatı da 10-15 olması gerekiyor tam hatırlamıyorum yani uygun fiyatlı ve performans olarak gayet başarılı bir ürün.
Kısacası cildim parlamasın ama nemlensin,makyajım kusmasın diyorsanız size göre bir ürün.
Ben memnun kaldım,umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur. :)

(Kendi imkanlarımla aldığım ve kullandığım bir ürün ve yazdıklarım tamamen kendi görüşümdür.)

Herkese mutlu günler!

YÜZÜ KONTÜRLE İNCE GÖSTERME YÖNTEMLERİ

Yuvarlak yüze sahipseniz zayıf da olsanız hafif bir tombulluk yüzde daima bulunur.Bunu saç modelleriyle de örtebileceğiniz gibi makyajla da daha ince kemikli bir yüze sahip olabilirsiniz.

İhtiyacımız olanlar
ten renginde fondöten (ıslak bitişli olursa yüzünüz daha canlı ve genç gözükecektir.)
ten renginizden 1-2 ton kotu krem bronzer (eğer bulamazsanız krem pudra da kullanabilirsiniz.)
ten renginizden 1-2 ton açık aydınlatıcı
bronz pudra
sabitlemek için transparan veya aydınlatıcı pudra

NOT: Eğer kuru cilde sahipseniz içerisinde nemlendirici etkisi olan ürünler seçmeniz gün içerisindeki kuruluğu önleyecektir.Eğer karma veya yağlı cilde sahipseniz pudra içerikli ürünleri daha rahat kullanabilirsiniz.
1.Yüzümüze fondöteni sürüyoruz.Eğer yüksek kapatıcılıkta bir fondöten seçtiyseniz ya da elinizde o varsa ıslak bir makyaj süngeriyle üstünden hafif tampon hareketlerle geçmenizi öneririm.Bu daha doğal bir bitiş için yardımcı olacaktır.

2.Ardından krem bronzer'ı (ya da krem pudra) elmacık kemiklerinizin altına çizgi şeklinde çekin. (yanakları içinize çektiğinizde kemik belirginleşecektir bu şekilde daha rahat uygulayabilirsiniz.) Ve yukarı doğru yavaşça fırçayla dağıtın.Çizgiyi çok bozmadan netliğini alacak şekilde ve mutlaka yukarı doğru.
3.Krem bronzer'ı çene altınıza hafifçe sürün ve yayın.Boyun ve yüz arasında renk farkı oluşmamasına iyice dağıtmaya dikkat edelim.Amaç çok hafif koyulaştırarak yüz hattınız belirginleştirmek ve bunu farkettirmeden yapmak.
4.Burun kemiğinizin iki yanına ve şakaklara da bronzer uygulayın.Saç diplerine kadar yaymaya dikkat edelim ki bronzer farkedilip sırıtmasın.
5.Bronz pudrayı bronzer sürdüğünüz yerlere sürün hem krem yapıyı sabitler hem de daha da belirginleştirir.
6.Sıra aydınlatmaya geldi.Aydınlatıcıyı kaş altına,kaşların ortasından alnın ortasına doğru olan bölgeye,elmacık kemiklerinin üstüne,burun kemiğinin ortasına,dudakların bitiştiği yere ve çeneye uyguluyoruz.
7.Aydınlatıcı pudrayı veya transparan pudrayı likit-krem formatındaki aydınlatıcımızı uyguladığımız yerlere uyguluyoruz.Sabitlemesi ve daha ışıltılı bir görünüm için.

İşte bu kadar!Yüzünüze baktığınızda eskisinden daha kemikli ve ince göründüğünü görebilirsiniz.
Ama unutmayın ki çok fazla ürün almak sizi mükemmel sonuca ulaştırmaz aşağıda Kim Kardishan'da olduğu gibi daha kötü görünürsünüz.Flaş ışıkta fazla ürün kendini hemen belli ederek hilenizi ortaya çıkaracaktır.Bu yüzden az ürünle doğru bir yöntemle istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

bu arada kontürde marka olarak ürün adı vermemi isterseniz kontür için uygun ve güzel olanların adlarını da söyleyebilirim bu yazıyı detaylı olarak blogumda da okuyabilirsiniz

polyvore adlı sitede yaptığım kombinleri theblondelife kullanıcı adımdan bulabilirsiniz
blogda da kombinleri paylaşıyorum
festivaller yaklaşıyor son kombin festivale hazırlık!!
saç makyaj önerileri ve kombin önerileri var :)

https://www.facebook.com/pofuduk1202
DUDAKLARI NASIL DOLGUNLAŞTIRIZ ?
Dudakları dolgunlaştırmak için illaki estetiğe doğallığı bozmaya gerek yok bayanlar.Evdeki çay bardağınız bile bu işi görebilir.İpuçları için linkte tıklayıp dudak dolgunlaştırma yazımı okuyabilirsiniz :)

Ulaşılmıyor evet.canım sen bence doğrudan bu sayfaya koy.herkesin feysi olmayabilir.
evet canım o da doğru burada da paylaşmaya çalışacağım
siteye ulaşmak isteyenler www . hatunuderya blogspot . com . tr burdan yeni haberleri takip edebilirsiniz :)

YENİ YAZILAR GELDİ KIZLAR!!

BAHAR İÇİN PRATİK GÖZ MAKYAJI YAPIMLARI (ANLATIM VE RESİMLİ)

BASENLİ BAYANLAR İÇİN KOMBİN ÖNERİLERİ

ÜNÜLERİN SOKAK STİLLERİ(ULAŞILABİLİR DÜZEYDE)

VICTORIA SECRET MELEKLERİNİN MAKYAJI VE İPUÇLARI

GELECEK YAZILAR İÇİN DUYURU!!
*SAÇ AÇICI SPREY İNCELEMESİ (JOHN FRIEDA GO BLONDER,Türkiye ye yeni geldi)
*LOREAL PARIS SAÇ AÇICI (SUN KISSED JELLY) İNCELEME
*PASTEL TONLU MAKYAJ ÖRNEKLERİ VE YAPIMI
*GECE İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ VE YAPIMI
*UYGUN FİYATLI EN İYİ ÜRÜNLER
*UYGUN FİYATLI ÜRÜNLERLE MAKYAJ
*YÜKSEK FİYATLI ÜRÜNLERİN UYGUN FİYATLI MUADİLLERİ

TÜM BUNLAR İÇİN SAYFA BEĞENİ SAYISI LÜTFEN ARTSIN DAHA ÇOK YARARLI YAZILAR SİZLERİ BEKLİYOR.

Ben baktım şimdi. Sadece feysbuk çıkıyor.ben göremicem :KK43:(
anlamadım canım nasıl sadece facebook çıkıyor :/ internet sitesini ayrı ayrı yazdım ben birleştirip yazdın dimi çünkü sitenin linki burdan çıkmıyor tatlım :/ facebook sayfasında linke tıklayarak da görebilirsin canım benim

anlamadım canım nasıl sadece facebook çıkıyor :/ internet sitesini ayrı ayrı yazdım ben birleştirip yazdın dimi çünkü sitenin linki burdan çıkmıyor tatlım :/ facebook sayfasında linke tıklayarak da görebilirsin canım benim
Tabi tabi birleştirerek yazdım.sadece hatunuderya yazdım. Sadece feysle ilgili sayfalar çıkıyor.bir daha deneyim.:/

X