Güzelim eteğim gitti:( yardım lütfeen!

yelmirne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2007
38
0
36
kızlar benim renkli bi eteğim vardı bi gün yıkanırken araya koyu renk bişe kaçmış herhalde ki rengi koyulaştı yani beyaz kirli beyaz pembe koyu pembe oldu benim aklıma şöyle bişey geldi: biraz suya çamaşır suyu koysam azcık eteği de biras o suda bekletsem rengi açılır mı eski haline döner mi acaba?
kızlar noolur yardım edin o en sevdiğim eteğimdii:'(

leke çıkarma konusunda en son konuşcak insan belkide benim ama sana kosla oxi action dene diyebilirim. iyi olur bi kuaförde boyayı bile çıkardığına şahit oldumda ....

çamaşır suyu eşit şekild çamz sanmıyorum.şu an öyle deneyeceğine kosla renkliler için al önce ona ıslat bekle bakalım ne oclak. ama yine d tecrübesi olnalr yazarsa daha iyi olur. benim ki sadece fikir

çamaşir Suyu Koyma Sakin Eteği Iyice Berbat Edersin Yani Alacalibulacali Bişi Olur Bunun Yerine Renkiler Için Uygun çamaşir Sulari Var Onu Kullan

hayatım üzgünüm ama koyu renk bir çamaşır boyadıysa
onun rengini hiç bi şekilde eski haline getiremessin
çamaşır suyu dediğin klorak yani aman sakın ha
daha berbat olur alaca bulaca bi renk alır
tecrübeyle sabittir :bbo:

amway diye bişeyler okudum başka bi konuda renk açıcı gibi birşeymiş..onla ilgili bilginiz var mı acaba?

annem bu gibi durumda bir kova suya 1 fincan çamaşır suyu koyar karıştırı sonrada kulamı içinde biraz bekletir..ama malsef kumaşın renkleri açılıyorda soluyor:S:S

ılık suda beyaz sabunla bir kaç kez bol bol sabunu sürerek yıka suyunu değiştirerek tabiki,

sonra bol bol yine sabun sür ve sabunlu suda beklet bir gece sabahleyin yıka ve iyice durula bence en iyi sonucu alacaksın yalnız çitileyipte kumaşı yıpratma,

sakın deterjan vs kimyasal bir şey sürmeden bunu dene kolay gelsiiin.

kızlar benim renkli bi eteğim vardı bi gün yıkanırken araya koyu renk bişe kaçmış herhalde ki rengi koyulaştı yani beyaz kirli beyaz pembe koyu pembe oldu benim aklıma şöyle bişey geldi: biraz suya çamaşır suyu koysam azcık eteği de biras o suda bekletsem rengi açılır mı eski haline döner mi acaba?
kızlar noolur yardım edin o en sevdiğim eteğimdii:'(
Ben de camel rengi gömleğimi renklilerin içinde unutunca benzer sorunu yaşamıştım.
Kosla Vanish Max li suda beklettim. Sonra da benzer renklilerle makineye attım. Ön yıkama bölümüne su alma esnasında yine kosla ekledim. Aynı rengine döndü.
Ama camel rengi ile renkli etek aynı sonucu verir mi bilemiyorum.. Nasıl olsa giden gitmiş, denemekte fayda olabilir.. yerimseniben

çamaşır suyu asla koyma yıpratır

suyun içine kosla koy 1 gün beklet veya kosla yoksa kir çözücü deterjan kullan

üzgünüm ama sanmıyorum geri geleceğini renginin
bi dünya seyin canına okuyan bendeniz Cadı :-)

eteğinin rengini hiçbir şekilde düzeltemiyorsan poşetlerde elbise boyama tozları satıyorlar onlarla başka bir renge boyayabilirsin canım

ben de bu gün eşimin krem rengi pantolonuyla kızımın pembe tisörtünü birlikte yıkadım. Krem rengi pantolonda pembe lekeler oluştu. Koslaya koydum çıkartmadı. Acaba bu kumaş boyama nasıl olur??? Daha önce böyle bir şey olduğunda çamaşır suyuyla suyu karıştırıp içinde bekletiyordum. Sonrada 90 derecede yıkıyordum. Eşimin bir sürü beyaz pantolonu oldu :))) Bu sefer böyle yapmak istemiyorum. Kuru temizleyici çıkarabilir mi? Kumaş boyama hakkında bilgisi olan var mı???

yapacak bişi yok bacım üstüne soğuk su iç yenisini alyerimseniben
benim başıma çok geldi bende hep soğuk su içmişimdir:mymeka:

X