güzel söz paylaşma mekanı :)))

Sen beni seversen ben güzel olurum, gül olurum, papatya olurum.
Hangisinin kokusu burnuna cennetse o olurum.
Şiir olurum, öykü olurum.
Hangisini okumak dudaklarına lezzetse o olurum.
Çay olurum, kahve olurum, hem kalabalıklığın hem yalnızlığın olurum.
Sana en güzel kitapları yine en güzel ben okurum.
Dün olurum, bu gün olurum, yarın olurum, yarin de olurum lakin, yaran olmam.
Şimdi tüm bunları okuyup “seni sevmenin oluru yok” demek çok iğreti bir yalan.
İyi düşün, bozma böyle güledur.
Bak ben çok “sana ne de güzel olurum.”:KK37:

Ben birşeyler yaşadığıdım insanlardan kolay kolay kopamam.Önceden güldüğüm dostlarıma sonradan hiç tanımıyormuş gibi yada bir düşman gibi davranamam.Uzaktan gördüğümde içim acır benim.Bana denilecek en kötü şeyleri söylemiş olsalar bile bir tebessümlerinde özlediğimi hatırladım, geçer nefretim.Ben kolay duygusallaşırım kendim gibi görürüm herkesi.Birisi bana dertlerini anlatırken zayıf noktalarını kazımam aklıma. Küsünce suratına tüm rezilliklerini püskürtemem.Gider küs olduğum insana bile önceden kardeşim dediysem birşey olduğunda uçar gelirim onun yanına.Korurum onu."Bak ben çok güçlüyüm hiç ağlamam" gibisinden hiç davranmadımda ben. Yada gururumu ve egolarımı hiç sevgimden üstün tutmadım.Böyle olmam,çok değer vermem belki çok yıprattı beni. Belki kimse sevgimi haketmedi. Ama o kalbi taş olanlar gibi olamam ben. Asıl acınacak olan ben değil onlardır.Benim hala bi ruhum olduğu için mutluyum ben. Doya doya ağlayabildiğim için mutluyum. Sizin kalbinizi gururunuz ve egolarınız çoktan bitirmişsiniz.Siz "yaşanılmış"ların, "hatıraların" nasıl hissettirdiğini öğrenmelisiniz bence.Hoppa

Kırk kere söyledim bir daha söylerim
Savaşta ve barışta, karada ve denizde,
Düşkünlükte ve esenlikte
Zamanımız apayrı bize göre
Yanyana olduk mu elele
Aç kalsak ağlamayız biliyorum.

tumblr_n8rq5kEDym1s8jerno1_1280.jpg

Bazı kadınlar sol göğsünün altında mayın taşır beyler. Ve oraya ilk ayak basan adam, ayağını çekip gitmeye kalkışırsa eğer; mayın patlar,kadın dağılır,adam ölür, kadının sol göğsünde.

Sonra bir daha kim gelip giderse gitsin sol göğsün altındaki kente,asla aynı etki yaşanmaz. Bir mayın bir defa patlar beyler. Bir kadın, gerçekten, bir defa sever.”Bir şiir bir kez yazılır, bir kitap bir kez okunur” gibi çürütülebilir bir tez değildir bu.Bir insan bir kez ölür, türündendir.Hatta düpedüz eşdeğerdir ikisi.Ve sevgilim, sana gelince:Eğer bir gün uğrarsan sol göğsümün altındaki kente,hüzünlü bir sesle:”Buralar bir zamanlar hep benimdi” diyeceksin kendine.

Onu tanıdım ve dedim ki,
"Bu adamdan baba olur,
Ve öyle ki ölsem gitsem, benim yerime anne de olur.”:KK37:

Her şeyimi sana borçluyum. Sana rastladığım sıralar yıkıntılıydım. Sen onardın beni. Tuttun elimden kaldırdın. Ben de ekmek gibi öptüm alnıma koydum seni, kutsadım..

Korkma beddua etmiyorum. Tutar biliyorsun, ben de biliyorum. O yüzden dudaklarımdan sana ait tek bir kötü cümlem yok. Ne de olsa bir zamanlar sevmiştim seni, yüreğime olan saygımdan; mühürlendi sesim. Hakkında tek bir kötü cümlem yok. Hırsım, intikamım, öfkem, kinim, hiçbiri yok. Merhametim de yok! Bu bile öldürebilir aslında adam olanı: neyse ki sen adam değilsin, sıkma canını

Bazen birisine güveneceğim zaman, geçmişteki hayal kırıklıklarım ensemden tutup fısıldıyor; "Ne çabuk unuttun!?"

Bir bebeğimiz olacak seninle burnu sana, ağzı bana benzeyecek. Erkek olursa çok iyi laf yapacak ağzı babası gibi, kız olursa ağzı değil gözleri konuşacak annesi gibi. Kavgalarımız olacak seninle hayır önce 'anne' dedi, yok yok 'baba' dedi. Erkek olursa annesini daha çok sevecek herkess gibi, kız olursa sen olacaksın sanırım ilk aşık olacağı adam tipi. Küçücük elleri ile saracak tüm benliğimizi ismini ben vereceğim, soyadını senin verdiğin gibi.

işte bazen öyle bakakalıyorum sana.Hayran hayran izliyorum seni, sen farkında değilsin. Bana baktığında tabii ki kaçırıyorum bakışlarımı, sana öyle baktığımı anlama diye. Bilme acı çektiğimi, seni nasıl sevdiğimi. Bilme istemiyorum.

Hani bazen burnun çok üşür , kıpkırmızı olur , hissetmezsin ısınana kadar , sanki kopmuştur.
Kalbim de öyleydi işte ısıttığında hissettim .

Çok yoruldum sevgili; daha fazla yorma beni. Ben fazlasıyla ödedim zaten, uğrunda kaybettiklerimin bedelini

Halbuki dünyada bana ”ne istiyorsun?” diye sorsalar hiç düşünmeden vereceğim cevap şudur: “Anlaşılmak istiyorum.”

Sen artık bu kitapta: noktaları, virgülleri, satırları taşımıyorsun..
Sen artık bu kitapta: koşmuyor, bağırmıyor, alnını kaşımıyorsun..
Sen artık bu kitapta yaşamıyorsun.

Sonra içime ve hatta dışıma kapandım. Küsmek gibi bir şey. Bir çeşit gölge fesleğeni. Bir çeşit olmayan hayat. Zaten hiçbir şeyi kararında bırakamamak ve ortasını bulamamak gibi bir sorunum var benim. Epeyce göçebe yaşadım, sadece iki valizim oldu. Bir yığın insan tanıdım ama hep yalnızdım.

Ne tuzsuz şeydi şu dünya be. geldin, buldun, şenlendirdin, insan ettin beni.
Yemeyip-içmeyip, yatmayıp-uyumayıp, seni anlatmalı bu yürek.

X