Güzel hamişler bebeğinizi normalmi yoksa sezeryanla mı dunyaya getırceksınız?

sxuxrmelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2008
362
3
Arkadaşlar ben 21 haftalık hamileyim ama hala normal mi yoksa sezeryanlamı dogum yapacagım karar veremedim?Gönlüm normalden yana ama heyecan meselesınden korkuyorum.Ben bekarken bıle bırı dogumdan bahsetse elım ayagım tıtrer kalbım ınanılmaz hızlı atardı.Dogumdan cok o sancıyı beklemekten hastanedekı o ortamdan korkuyorum.Normal dogumla gıtsem bıle heyecandan tansıyondan benı sezeryana alırlar dıye dusunuyorum.Belkı kafana boyle yerlestırme dıceksınız ama basıma gelcegı bılıyorum dusundukcce bıle bı hos oluyorum:1no2:Ne bıleyım bu konuda destge ıhtıyacım var hakkımda hayırlısı olsun dıyıp cıkıyorum artık ısın ıcınden ama gecelerı bıle aklıma takılıyo.Esımde basta sezeryan olursun dıyodu ama oda hayırlısı olsun kafana takma dıyor artık.Ayy off ya kızlar bıseyler yazın sız ne dusunuyosunuzz?CADIARZU

canım ben normal düşünüyorum diye söylüyorum ama o günkü şartlara bağlı. ilk ağlama sesini duymak istiyorum çünkü. herkes muhhteşem bir duygu diyor. sezeryan olunca en erken 30-40 dk sonra görebliyorsun bebeğini (genel anestezi için geçerli)

selam canım
ben ilk doğumumu sezeryan yaptım bende senin gibi kararsızdım ve korku tedirginlik vardı ama mecburiyetten sezeryan oldum.şimdi ikinci bebişim ve 35 haftalık olduk tabii yine mecburiyetten sezeryan olacağım.şuvarki çok şükür ilk sezeryanım çok rahat geçti korkulacak hiçbiirşey yok ilkgün ilk yürüme dışında ve eve çıktıktan sonra hiç yatmadım hatta hastaneye gelen arkadaşlarım hiç doğum yapmış gibi değilsin demişlerdi umarım bu kezde aynısı olur.Allah sağlıkla bebeklerimizi kucaklarımıza almayı nasip etsin sevgiler:)

ben normal doğumu tavsiye ederim canım doğumdan sonra hiçbişeyin kalımıyo........................

kendi fikrim kesinlikle ve kesinlikle sezaryen
neden diye soracak olursanız maalesef Türkiye'de ikisinin de farkının olmaması
yani sezaryende de dikişiniz oluyo normalde de
ben bunu anlamıyorum neden uğraşmak istemiyolar neden normal doğumu işkenceye çeviriyolar onu anlamıyorum
hayır eskiden sanki 5 kiloluk bebekleri sezaryenle ya da vajinaya kesik atarak mı çıkartıyorlardı
işin kolayına kaçmak sonradan tamamen anneye eziyet oluyor
çok yakın bir arkadaşım normal doğum yapmış epizyotomi uygulaması yapılmış( yani kesik atılmış) ve tam 8 dikişle doğumu tamamlamış
gözünüzü korkutmak değil amacım ama kadıncağız 15 gün popomun üstüne oturamadım diyor. ve dahası oranın temizlenmesi bakımı pansumanı hijyenik olması o kadar zorki
arkadaşım büyük tuvaletimi yaparken ciyak ciyak bağırdığımı bilirim diyor
çevremdeki bir kişiye de dikiş atılmamış olsa
yalnızca bir arkadaşım var dikişsiz normal doğum yapan o da zaten almanya'da yapmış doğumunu
hiç değilse karındaki dikişlerin ve yaranın hem pansumanı hem bakımı hem de iyileşmesi daha çabuk oluyor
tamam sezaryen bir batın ameliyatı ama hijyenini sağlamak son derece kolay
bunların hepsi benim fikrim tabii...
3 haftaya kadar ben de doğum yapacağım ve aksilik olmazsa inşallah genel anestezi ile sezaryen olacağım herkese hayırlı doğumlar dilerim

bılmıyorum arkadaslar buradakı dogum hıkayelerını okudum azonce ve kendım yasamısım gıbı gozlerım doldu emınım cok guzeldır ınsanın bebısının dogumunu canlı canlı gormesı.Sezeryandan yana degılım,dogumdan snr genelde cok sancı cekıyolar ve bebeklerını bıraz zaman gectıkten snr emzırebılıyorlar.Ama dıyorumya sıfır cesaret bendekı yaaasenağlamaUstune ben bıde hamıle kaldıgımı ogrenmeden once merak edıp sezeryan vıdeosu ızlemıstım anam o ne oyleeee normal dogum onun yanında cok cok ıyı,7 kat derıyı kesıp ellerıyle torba acar gıbı acıyolarr:)ınsan hepten acayıp oluyo.Hıcte sanıldıgı gıbı basıt bı ıslem degıl.Kafam karmakarısık,dua edıyorum rabbıme bebegım ve benım ıcın hayırlısı olsun dıye,destegınıze ıhtıyacım var kızlarr..

kendi fikrim kesinlikle ve kesinlikle sezaryen
neden diye soracak olursanız maalesef Türkiye'de ikisinin de farkının olmaması
yani sezaryende de dikişiniz oluyo normalde de
ben bunu anlamıyorum neden uğraşmak istemiyolar neden normal doğumu işkenceye çeviriyolar onu anlamıyorum
hayır eskiden sanki 5 kiloluk bebekleri sezaryenle ya da vajinaya kesik atarak mı çıkartıyorlardı
işin kolayına kaçmak sonradan tamamen anneye eziyet oluyor
çok yakın bir arkadaşım normal doğum yapmış epizyotomi uygulaması yapılmış( yani kesik atılmış) ve tam 8 dikişle doğumu tamamlamış
gözünüzü korkutmak değil amacım ama kadıncağız 15 gün popomun üstüne oturamadım diyor. ve dahası oranın temizlenmesi bakımı pansumanı hijyenik olması o kadar zorki
arkadaşım büyük tuvaletimi yaparken ciyak ciyak bağırdığımı bilirim diyor
çevremdeki bir kişiye de dikiş atılmamış olsa
yalnızca bir arkadaşım var dikişsiz normal doğum yapan o da zaten almanya'da yapmış doğumunu
hiç değilse karındaki dikişlerin ve yaranın hem pansumanı hem bakımı hem de iyileşmesi daha çabuk oluyor
tamam sezaryen bir batın ameliyatı ama hijyenini sağlamak son derece kolay
bunların hepsi benim fikrim tabii...
3 haftaya kadar ben de doğum yapacağım ve aksilik olmazsa inşallah genel anestezi ile sezaryen olacağım herkese hayırlı doğumlar dilerim

canım cok guzel bı konuya degınmıssın,cok haklısın bende anlamıyorum bu dıkıs ısını.bıgun konusu olmustuda arkadaslarla normal dogumdada dıkıs yedıkten snr ne anladım ben bu ısten sezeryandan ne farkı var demıstım ıkısındede kesık var ıkısındede dıkıs.Bu dıkıs konusunda cok ceken var yakınlarımdan.Normal dogumdan yana olmamın tek sebebı bebegınle o guzel paylasımı yasamak o ana tanık olmak,oan kollarına alıp sıcagını hıssetmekk..Bayramdan snr ayın 15 ınde dr.umla randevum var durumumu sorup onada danısıcam bakalım ne onerıyor,artık kafamda kesınlessın ıstıyorum yatıyorum kalkıyorum aklıma gelıyor.stres yapmaya basladı sımdıden.4 ay var dogumuma yolun yarısındayım artık bı karar verme zamanı geldı sanırım,hepınızı opuyorumm..

TABİKİ NORMAL DOĞUM EN SAĞLIKLISI.....
ama doğum normal olursa sağlıklı.....eğer normal doğumu eziyete çeviriyor olmasalardı belki normal doğumu düşünebilirdim....
ben yaklaşık 7 haftalık hamileyim ve tercihim sezeryandan yana...nasipse....
sağlıkla gelir inşallah meleklerimiz:emir_bebek::emir_bebek::nazar:

benim tercihim normal dogum.
büyük ihtimalle de öyle olucak insallah.
35 haftayi geride biraktim kizimin da basi asagida.
sezeryan dogum sonrasi icin beni daha cok korkutuyor.
agrilarim cok olur da bebegime zaman ayiramam diye korkuyorum.
herseyin oldugu gibi dogumun da normal olani iyi diye dusunuyorum.
Allah tum hamisleri bir nefeste kurtarsin insallah...

amin tatlım ınsallah hayırlısıyla bıran once saglıklı bı sekılde kurtuluruz.Eeee buarada kızlar dogum yapcaklar bukadar mııı?Hadı ama fıkırlerınızı beklıyorummm...

Daha 22 haftalık hamileyim. Ama arada sırada kendimi yokluyorum. İkisinden de çok korkuyorum.-tatlicadiarzu-
Normal doğum istiyorum,doğumdan sonra daha çabuk günlük hayata dönebileyim diye. Fakat korkuyorumkafamçokkarıştı Çünkü okuduğum doğum hikayelerinden çıkardığım kadarıyla gerçekten eziyet haline getirebiliyorlar. Sezeryan diyorum;onda da doğum sonrası ağrılarından endişeliyim. Ben de düşünmemeye çalışıyorum.
Sonuçta zahmetsiz rahmet omaz demişler. Anne olmak kolay değil. Rabbim e binlerce kez şükürler olsun ki aratmadan verdi. Rabbim hepimize kolaylıklar versin inşallah..

canım napcazya boyle kararsız kararsızz:):)boyle dusunur dururken cocugun zamanı gelcek cıkıvercek vallaaa:):)

ben de 34 haftalık hamileyim ve hala karar vermemedim sezeryan düşünüyorum ama ya sonrasında "keşke normal olsaydım" demek istemiyorum. allahım ben de çok korkuyorum inşallah hayırlısı olur

canım napcazya boyle kararsız kararsızz:):)boyle dusunur dururken cocugun zamanı gelcek cıkıvercek vallaaa:):)

kaydirigubbakcemile3 valla öyle oluverecek galiba. Ben de bir başka korku da o anı yaşamak. Suyun gelmesi falan filan. Çok panik bir insanım. Ay düşününce bile heyecan basıyorrrrkaydirigubbakcemile3
Canım çok alakasız olacak ama Ordu nun neresindesin? Merak ettim. Annem de Ordu lu da:dance:

Ben epidural sezeryan istiyorum ve öyle olacak nasipse.Normal doğumdan hep korkmuşumdur.Arkadaşlarımın çoğu epidural sezeryan oldular hem doğduğunda bebeği hemen gördüler hem de hiç ağrıları olmadı.Anestezist ve belki bünye ile alakalı bir durum ağrı olması.
Zaten doğum yapacağım hastane 1 saat uzaklıkta, normalin sancılarını uzun süre çekmek istemiyorum...

valla be ilk oglumu normal dogum yaptim ve hala ikincide yapmayi dusunuyorum sezeryanda cok zor oluyor karnin sis kaliyor tam temizlenemiyorsun o yuzden normal dogum diyorum bise olmazsa Insallah
Allahin buyuk bir mucizedir anne olmak kolaymi nasil dunyaya getirecegimize cok buyuk bir nimet

haniml;ar epidural normal dogum cok kolay. Tum arkadaslarim oyle dogurdu ve hic zorluk cekmediler. hemen aldiklari kiloyu da verdiler cunku vucut normal olaninin yolunda gittigi icin sut de zamaninda geliyor vucut da kendini zmaaninda toparliyor. Allah'tan bir aksilik cikmadigi surece insallah normal dogum istiyoryum ben. kismet.

ben de 36.haftama girdim kismet olursa insallah normal dogum istiyorum.
buyuk ihtimalle de oyle olucak insallah...sezeryandan daha cok korkuyorum nedense,,,ilk dogumum olacagi icin sezeryan olmasin istiyorum,,hayirlisi..
Allah tum hamisleri ve beni bir nefeste kurtarsin insallah..

merhaba kızlar bende 25 haftalık hamileyim.ilk doğumum normaldi.inşallah bunuda normal düşünüyorum.beni endişelendirende suni sancı ile doğum yapmak.ilki öyleydi ve baya zordu.inşallah suni sancı almadan kolay bi doğum yaparım ve yaparız kızlar.Rabbim herkesi bi avazda kurtarsın.

merhaba arkadaslar bayram yogunlugu nedenıyle pc acamadım hıc,buaralar dogum konusunda kafamı bıraz dagıtmıs durumdayım cok dusunmedım hatta dusunemedım:)Allahım hepımızı hayırlısıyla kurtarsın,normal dıye gıderız sezeryan olur,sezeryan ıcın gıderız normale gerek duyarlar,rabbım kolaylık versın hepımıze.Buarada konuyla alakasız olcak ama benı buaralar bebegımın varlıgını hıssetmek okadar mutlu edıyorkı 22.haftamdayım su ıkı uc gundur hareketlerı daha belırgınlestı,yerımde otururken bıle hıssedebılıyorum,onceden uzandıgımda daha cok hıssedıyodum tekmelerını.Canım oglumyaaa o her hareket ettıgınde yuzumde kocaman bı tebessum oluyo keyfım olmasa bılee,sızınle paylasmak ıstedım ıcımden geldı...

X