Güzel Hamilelik Geçirenler

Pokahontass

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2013
1.238
1.191
Merhaba arkadaşlar.

Hep bakıyorum forumda genel anlamda hamilelik şikayetleri çok fazla.
Bulantılar, öğürmeler, kusmalar, ağrılar, yemek, parfum kokularına hassaslık vsvs.

Acaba aranızda sıradan normal bir hamilelik geçiren varmı ? Yukarıda ki sıkınıtları olmadan.
Temennim inşaallaah bu tür sıkıntı çeken hamişlerin en kısa sürede normale dönmesi.

Ben şuan 10+4 haftalığım.
Ve sadece uyku problemim var. Yani özellikle sabah uyanırken zorlanıyorum ve akşam yemek sonrası çok uykum geliyor ev işini falan düşünmeden hemen kafam yastığa gidiyor.

Benim de hamileligim iyi gecmisti sukur:)Oyle aman aman hayatimi etkileyecek bisey olmadi.en buyuk etkisi sabahlari acken bulantim olmasiydi,onda da kahvaltiyi gecirmemeye calistim.ama nedense kizim simdi uyandiktan 2 3 saat sonra kahvaltisini yapmak istiyor:))Insanlarin her dedigi olacak diye bir kaide yok.Hamileligimden bu yana anladim ki,genelleme denen seye inanmamak lazimmis.Geneli oyle oldu diye sizin de olacak diye bir kural yok:)ayrica yorgunluk normaldir,bende de oluyordu ilk aylarda.eee sonucta bi bebek olusuyor vucudumuzda,olsun o kadar dimi:)Bebeginizi saglikla kucaginiza almanizi dilerim,tadini cikarin hamileliginizin.Sonradan cok ozleniyor bu gunler:KK15:
Merhaba arkadaşlar.

Bulantılar, öğürmeler, kusmalar, ağrılar, yemek, parfum kokularına hassaslık vsvs.

Acaba aranızda sıradan normal bir hamilelik geçiren varmı ? Yukarıda ki sıkınıtları olmadan.
Temennim inşaallaah bu tür sıkıntı çeken hamişlerin en kısa sürede normale dönmesi.

Ve sadece uyku problemim var. Yani özellikle sabah uyanırken zorlanıyorum ve akşam yemek sonrası çok uykum geliyor ev işini falan düşünmeden hemen kafam yastığa gidiyor.

Tüm insanlığın en güzel en sıkıntısız gebeliğini yaşadığıma dair iddiam var benim :KK53:
İlk zamanlar başımda dönmedi midemde hiç bulanmadı. Kokulardan da rahatsız olmadım. Sadece bi dönem buzdolabını açtığımda gelen hafif birbirine karışmış gıda kokusu rahatsız etmişti sonra geçti. Manevi olarak gecenin bi yarısı uyanıp eşime ablaların neden beni aramıyor diye hüngür hüngür ağlamam dışında bi sıkıntımda olmadı şükür. :KK48:Ama ben öteledim herşeyi. Beni sıkan boğan strese sokacak ne varsa hangi konu varsa hepsini doğumdan sonra halledeceğim diye söz verdim kendime. Yani bende çabaladım kendimi iyi etmek adına. Allahın izniyle gayet rahat bir gebelik geçirdim. Bu kızıma da yansıdı. Ne gaz sancısı ne rutin olarak görülen bazı sıkıntıları yaşamadık kızımda. Şimdi karşılıklı durduk yere kahkaha atıp birbirimizi gıdıklıyoruz. :-) demem o ki alışılmış bilindik şeylere kulağınızı kapatın. Her gebelik kendine özeldir. Olacak tabi ki bel ağrıları uykusuzluk vs ama bunları da şikayet etmeden atlatırsanız sizin yararınıza olur. Şikayet etmek sorunu beş katına çıkarır. Güzel günler dilerim bebeğinizle kocaman olmuş veya olacak göbeğinizle :KK66: tadını çıkarın.:KK36:

Tüm insanlığın en güzel en sıkıntısız gebeliğini yaşadığıma dair iddiam var benim :KK53:
İlk zamanlar başımda dönmedi midemde hiç bulanmadı. Kokulardan da rahatsız olmadım. Sadece bi dönem buzdolabını açtığımda gelen hafif birbirine karışmış gıda kokusu rahatsız etmişti sonra geçti. Manevi olarak gecenin bi yarısı uyanıp eşime ablaların neden beni aramıyor diye hüngür hüngür ağlamam dışında bi sıkıntımda olmadı şükür. :KK48:Ama ben öteledim herşeyi. Beni sıkan boğan strese sokacak ne varsa hangi konu varsa hepsini doğumdan sonra halledeceğim diye söz verdim kendime. Yani bende çabaladım kendimi iyi etmek adına. Allahın izniyle gayet rahat bir gebelik geçirdim. Bu kızıma da yansıdı. Ne gaz sancısı ne rutin olarak görülen bazı sıkıntıları yaşamadık kızımda. Şimdi karşılıklı durduk yere kahkaha atıp birbirimizi gıdıklıyoruz. :-) demem o ki alışılmış bilindik şeylere kulağınızı kapatın. Her gebelik kendine özeldir. Olacak tabi ki bel ağrıları uykusuzluk vs ama bunları da şikayet etmeden atlatırsanız sizin yararınıza olur. Şikayet etmek sorunu beş katına çıkarır. Güzel günler dilerim bebeğinizle kocaman olmuş veya olacak göbeğinizle :KK66: tadını çıkarın.:KK36:

Allaha şükür benim yemeklerden kokulardan bulanatılardan yana bir sıkıntım yok henüz. Nedense olaccağınada pek ihtimal vermiyorum zaten :)
Genetik olarak anneme ve onun tarafına çekmişim heralde. Annem iki hamileliğindede çok güzel geçirmiş.
Teyzem ve kızıda öyle :)

Çalıştığım için sadece uyku yetmiyor bana. Çünkü gece yarısı en az 2 3 kere tuvalete çıkıyorum ve uykum bölünüyor :)

Ha birde ağlamalarım var benim ara ara tutan ve 1 saat kesintisiz ağlarım hıçkıra hıçkıra.
Mesela dün tam dışarıya çıkıcaz hiç bir pantalonum olmadığı için yarım saat kesintisiz ağladım.
Makyajım aktı, gözlerim kan çanağı oldu :)

Allaha şükür benim yemeklerden kokulardan bulanatılardan yana bir sıkıntım yok henüz. Nedense olaccağınada pek ihtimal vermiyorum zaten :)
Genetik olarak anneme ve onun tarafına çekmişim heralde. Annem iki hamileliğindede çok güzel geçirmiş.
Teyzem ve kızıda öyle :)

Çalıştığım için sadece uyku yetmiyor bana. Çünkü gece yarısı en az 2 3 kere tuvalete çıkıyorum ve uykum bölünüyor :)

Ha birde ağlamalarım var benim ara ara tutan ve 1 saat kesintisiz ağlarım hıçkıra hıçkıra.
Mesela dün tam dışarıya çıkıcaz hiç bir pantalonum olmadığı için yarım saat kesintisiz ağladım.
Makyajım aktı, gözlerim kan çanağı oldu :)
Çok güzel yaaa hey yarabbim gözlerim yaşardı şu an :KK5: o ağlamalar çok tatlı oluyor sonra düşününce :KK48: bende çizgi filmde tom un jerry yi yemek için uğraşmasına çok ağlamıştım :KK70:sizi mutlu edecek ne varsa yapın siz gebesiniz öncelik sizindir herzaman :KK24: mesela benim aylık memlekete gezmeye anneme gitme aşermelerim oluyordu :KK48:

Öyle ilginç ağlıyoruz ki birdee gülerek ağlamak nedir yaa :KK70: ben ağlarken eşim kıyamam dayanamıyo gülüyo bana :KK70:

Konu cok eski ama bende ekleme yapmak istedim
Benim de cok rahat geçiyor. Masallah masallah masallah masallah diyorum
Ben bunu reiki enerjime bağlıyorum.
Asiri yorulmuyorum. Bulantim cok yok. Duygusal dalgalanmada yasamiyirum. Kaygilanmiyorum da.
Ufak bir dusuk tehlikesi yasadim sebebu belli değil ama. Oda gecti cok şükür.

Ufak tefek kasık ağrım oluyor. Sorumsuz geçiyor cok şükür.

Birde b12,b6 vitamin destegi aliyorum belki bunlarinda faydasi vardir.

Bence herkes reiki ile tanisma. Gebe kalmamda cok etkili oldu.

Benim annem ve ailemde tek rahat geciren benim 😁
Stressiz yasamdan kaynakli sanirim.
Strese girmekte bulanti yapiyor sanirim

Merhaba arkadaşlar.

Rabbim tüm hamilelere benim hamileliğim gibi nasip etsin. Bir kere bile kusmadım. Bir kere bile bir yerim ağrımadı. Eşimlede yatak için sorun olmadı. 9. Ayda sadece bacak krampları oldu o kadar. 9 ay boyunca hep keyifliydim ve gezdim.

Ama doğumum gibi kimseye nasip olmasın inşaallah. Çünkü çok kötüydü. 😪

Dilimi ısırıp popumu kaşiyim :KK66: bende iyi gidenlerdenim. Uyku falan oluyor biraz eklem agrisi sirt agrisi falan cok sikayetlik degiller yani

X