Bahçe Bakımı ve Çiçekler güzel çiçekçiklerim

niluferarda

muhatabım olamazsınız
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2010
4.025
28
bunlarda benim yetiştirmeye çalıştığım çiçeklerim
katlı begonya
şeker çiçeğim ve
plazadan verdiklerinde küçücük olan fıstık çamım
fıstık çamımın bu ay 2.ayı bakalım büyütüp kocaman bi ağaç yapabilecekmiyim
daha balkonumda bir çok çiçeğim var hele bitaenesi çok güzel ama daha çiçek vermedi çiçeklensin onuda eklicem

Eklentiler

• $10 May 2012 08_38_06.jpg
    $10 May 2012 08_38_06.jpg
    34,1 KB · Görüntüleme: 226
  • $10 May 2012 08_38_30.jpg
    $10 May 2012 08_38_30.jpg
    31,5 KB · Görüntüleme: 219
  • $10 May 2012 08_39_48.jpg
    $10 May 2012 08_39_48.jpg
    27,7 KB · Görüntüleme: 248
  • $10 May 2012 08_47_36.jpg
    $10 May 2012 08_47_36.jpg
    27,5 KB · Görüntüleme: 208
  • $10 May 2012 09_01_36.jpg
    $10 May 2012 09_01_36.jpg
    20,8 KB · Görüntüleme: 186
  • $10 May 2012 08_48_25.jpg
    $10 May 2012 08_48_25.jpg
    27,6 KB · Görüntüleme: 180
Son düzenleme:
ayy benımde bi camgüzelim var daha mini mini ama çok şekeyy eve ilk getirdiğimde

bi soldu yapraklarını büktüü üzüldüm solucak diye sonra bi toparlandı canlandı sımdı

birsürü tomurcugu var acmıs bir tanede çiçeği var pembeli beyazlıı :)

bir de minyatır gülüm var ama kuruyo mu ne yaprakalrını döktü çiçekler

yesıl yaprakalr duruo ama bılemıorm napsam kı acaba ona :26:

Nilu bunlar cooooooooooooook guzel:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
bak ben de heveslendim simdi acaba ben de saksida cicek alsam mi:26:
baka bilirmiyim bakimi zor mu:26:

bakabilirsin tabi canım
şeker çiçeği en kolay çiçek istersen ondan başla
hem çok çiçekleniyo hemde çok güzel renkleri var ben beyazını
düşürdüm ve bi daha canlanmadı bu hafta sonu yine alıcam

çok güzeller maşallah... ben de çiçekler aldım ikisi soldu lale almıştım çok iyi gidiyordu birden sararmaya başladı nereye koyacağımı şaşırdım yerini mi beğenmedi acaba diye işe yaramadı:KK50: bir de gül fidanı aldım çok iyiydi o da yeni saksıya taşıdık alır almaz iyi gidiyordu bir sabah kalktım bir baktım boynunu bükmüş nasıl üzüldüm balkonda duruyordu güneş almıyor balkonum dediler ki rüzgar güle iyi gelmez aldım tek güneş alan yere arka odamda fransız balkonum var oraya koydum ama hiç bir düzelme yok konuşuyorum çiçeklerimle seviyorum vs. ama gül kötüye gidiyor böyle giderse bahçeye vereceğim napim:110:

çok güzeller maşallah... ben de çiçekler aldım ikisi soldu lale almıştım çok iyi gidiyordu birden sararmaya başladı nereye koyacağımı şaşırdım yerini mi beğenmedi acaba diye işe yaramadı:KK50: bir de gül fidanı aldım çok iyiydi o da yeni saksıya taşıdık alır almaz iyi gidiyordu bir sabah kalktım bir baktım boynunu bükmüş nasıl üzüldüm balkonda duruyordu güneş almıyor balkonum dediler ki rüzgar güle iyi gelmez aldım tek güneş alan yere arka odamda fransız balkonum var oraya koydum ama hiç bir düzelme yok konuşuyorum çiçeklerimle seviyorum vs. ama gül kötüye gidiyor böyle giderse bahçeye vereceğim napim:110:

canım lalelerin ömrü kısa olur
şimdi lalelerin soğanlarını alıp kurut seneye yine ekersin
laleler
türüne göre
senede 2 kere çiçek verirlermiş
bende soğan aldım kurular şimdi seneye ekicem mor ve sarı soğanlar
gülün için üzüldüm bende bu hafta
karanfil alıcam şu küçük çiçekli olanlardan sarmaşık gibi uzun uzun olanlar çok hoşuma gidiyo
geçen yaz vardı camdan aşağı sarkmışlardı hemde bayağı çok çiçekliydiler ama kışın kökü kurudu

canım lalelerin ömrü kısa olur
şimdi lalelerin soğanlarını alıp kurut seneye yine ekersin
laleler
türüne göre
senede 2 kere çiçek verirlermiş
bende soğan aldım kurular şimdi seneye ekicem mor ve sarı soğanlar
gülün için üzüldüm bende bu hafta
karanfil alıcam şu küçük çiçekli olanlardan sarmaşık gibi uzun uzun olanlar çok hoşuma gidiyo
geçen yaz vardı camdan aşağı sarkmışlardı hemde bayağı çok çiçekliydiler ama kışın kökü kurudu

laleleri bir görseydim keşke sarı sarı eşimle nasıl da heveslenmiştik neyse bari evet soğanlarım var seneye denerim bir daha şansımı:KK31:
karanfil için arsız derler yani iyi tutarmış annemin terası var ne çiçekleri var bir görsen ondan biliyorum:) gülüme de bir iki gün daha mühlet vereceğim eğer düzelmezse ölmeden bahçeye diktireceğim artık... menekşem var bir de öyle tatlı ki şirin şirin duruyor öyle çiçeklere bayılıyorum her sabah uyanınca ilk işim onlara bakmak işte solunca falan çok üzüyorlar beni neyse bakalım

laleleri bir görseydim keşke sarı sarı eşimle nasıl da heveslenmiştik neyse bari evet soğanlarım var seneye denerim bir daha şansımı:KK31:
karanfil için arsız derler yani iyi tutarmış annemin terası var ne çiçekleri var bir görsen ondan biliyorum:) gülüme de bir iki gün daha mühlet vereceğim eğer düzelmezse ölmeden bahçeye diktireceğim artık... menekşem var bir de öyle tatlı ki şirin şirin duruyor öyle çiçeklere bayılıyorum her sabah uyanınca ilk işim onlara bakmak işte solunca falan çok üzüyorlar beni neyse bakalım

evet canım bazı çiçeklerin bakımı çok zor oluyo hava ışık
herşeyden etkileniyo
ben çok para veripte bakamadığım çiçeklerime yanıyorum
eşim bakamıyorsan niye alıyorsun diye kızıyo
geçen dr margerita diye bi çiçeğim vardı ağa bibi olandan bi akşamda yanlız sopası kaldı hepsi ni attı yapraklarının çok üzüldüm çiçekçiğe gösterdim abla o soası kalmış bidaha canlanmaz at gitsin dedi ama netten araştırdım kestim yerlerene cam macunu kapattım nette öğle diyodu bayağı bi baktım suladım hayat yok sonunda sopasıda kurudu gitti :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Eklentiler

• $S053-o.jpg
    $S053-o.jpg
    88,1 KB · Görüntüleme: 978
Son düzenleme:
çekebilirsem odanın camından bi çeçeğim daha var
adını bilmiyorum ama çok arsız
nasıl mor çiçekler açıyo
o yeşil uzun kısımların hepsi çiçek oluyo
kaya ve taş aralarında çeşitli renkleri oluyomuş
bunuda aldığımda çok küçüktü anneme bak çiçek aldım dediğimde one bide ona paramı verdin dedi ozaman çiçekleri yoktu şimdi yüğklicem gibi küçücük yeşil 2-3tane ottu adam çiçeklisini satmıyor yanlızca gösteriyodu
hepsi çiçeksiz küçük cılız otlardı
şçiçekli halini görünce annem kendinede almamı istedi ama yok birdaha gelmedi o çiçekten şimdide çoğaltmaya çalışıyorum
ama olmmuyo bajkalım adını biliyorsanız yazın bende netten çoğaltma sına bakarım

az önce yukarıda bahsettiğim çiçeğim ama daha açmadı bu gördüğünüz yeşil uzun kısımların hepsi mor çiçekler açıyo çok güzel bi görüntüsü oluyo
çiçek açtığındada resimlerini çekerim adını bilen varsa yazsın bende netten çoğaltma şekillerini araştırayım

Eklentiler

• $10 May 2012 10_44_00.jpg
    $10 May 2012 10_44_00.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 122
  • $10 May 2012 10_43_22.jpg
    $10 May 2012 10_43_22.jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleme:
az önce yukarıda bahsettiğim çiçeğim ama daha açmadı bu gördüğünüz yeşil uzun kısımların hepsi mor çiçekler açıyo çok güzel bi görüntüsü oluyo
çiçek açtığındada resimlerini çekerim adını bilen varsa yazsın bende netten çoğaltma şekillerini araştırayım

Canım, çiçeğinin adı "Acem Halısı". Bende de var, benimkisi ufak ufak açmaya başladı.

Çoğaltmak içinse, bir dalını koparıp sakısya dikmen yeterli olur. İstersen suda da köklendirebilirsin. Ben geçen yıl saksıya kalemle yer açıp, kopardığım kısmı dikmiştim, suladım hemen tuttu. Ama şöyle birşey vardı: biz günlük bir gezideydik o zaman, akşam eve geldiğimizde kopardığım dalın solduğunu gördüm. Dikince suya da aç olduğundan hemen tuttu. İstersen bi de öyle dene.

Canım, çiçeğinin adı "Acem Halısı". Bende de var, benimkisi ufak ufak açmaya başladı.

Çoğaltmak içinse, bir dalını koparıp sakısya dikmen yeterli olur. İstersen suda da köklendirebilirsin. Ben geçen yıl saksıya kalemle yer açıp, kopardığım kısmı dikmiştim, suladım hemen tuttu. Ama şöyle birşey vardı: biz günlük bir gezideydik o zaman, akşam eve geldiğimizde kopardığım dalın solduğunu gördüm. Dikince suya da aç olduğundan hemen tuttu. İstersen bi de öyle dene.

bir dal kopardım suya attım bakalım olcakmı
sağol önerin için

benim bildiğim bu çiçeğin adı kedi tırnağı.ben de bu yaz edindim,iki saksım var,güneş görünce çiçekleri açıyor.

Çiçeklerin çok güzel:nazar:Bende balkonda çiçek beslemek istiyorum acaba çiçek toprağında minink minik böcekler olmaması için nasıl bir toprak seçmeli yada ne yapmalıyım?

Çiçeklerin çok güzel:nazar:Bende balkonda çiçek beslemek istiyorum acaba çiçek toprağında minink minik böcekler olmaması için nasıl bir toprak seçmeli yada ne yapmalıyım?

canım bende toprağa deyemem en korktuğumda solucan çıkmasıdır
o yüzden ben hazır poşetli marketlerde satılan topraklardan alıyorum
pazarlarda satılan menekşe toprağınlada
az karıştırıyorum
en iyisi market toprağı
bahçeden felan almayın sakın
heryeri solucan böcek oluyor toprağın
zaten solucanlı toprakta çiçeğinizin ölmesine neden olur

benim bildiğim bu çiçeğin adı kedi tırnağı.ben de bu yaz edindim,iki saksım var,güneş görünce çiçekleri açıyor.

Benim bildiğim kadarıyla kedi tırnağının değişik renkleri var, diğer adı da ipek çiçeği. Bende de turuncu, pembe, kırmızı ve sarı olmak üzere 4 çeşidi mevcut. Ama sanırım konu sahibesinin çiçeği sadece pembe-mor arası açan acem halısı; sarkıcılığı daha uzundur. Kedi tırnağı, çiçeğinin tohumlarıyla çoğalır ertesi yıla bir sürü yeni kök çıkartır. Sap kısımları kahverengi ve canlıdır. Acem Halısı tek kökle büyümeye devam eder sap kısımları kuru gibi görünür ama koparıldığında içi yeşildir.
İsim konusunda yanılıyor da olabilirim ama eklemek istedim :26:

X