gün'ün sözü ( beğendiğim sözler)

Özleyeceksin!

Kızıyordu,
kıskanıyordu,
küsüyordu,
çok soru soruyordu;
ama beni seviyordu diyeceksin!

/Nazım Hikmet Ran/”

Gün olur ki mertliğin uğrar kahpe bir hınca,
Namert bir el arkandan seni vurur kadınca !!!

Gözlerin takılır kalırsa uzaklara,
hele kulakların deli gibi çınlarsa zamansız;
bil ki bir yerlerde özleniyorsun.

Sahip olduğunuz tek şey bir çekiçse, herşeyi bir çivi olarak görmeye başlarsınız. {Abraham Maslow}

Bil ki; Yaşadıklarınla değil, yaşattıklarınla anılırsın. Ve unutma; Ne yaşattıysan elbet birgün onu yaşarsın ! {Lev Tolstoy}

• Öğrendiklerini bir saat gibi cebinde taşı; ikide bir saati olduğunu göstermek isteyen insanlar gibi ortaya çıkarma; eğer birisi sana saati sorarsa söylersin; ama her saat başında saat kulesi gibi ötme!
​
{ Lord Chesterfield}​

• Başkalarının terbiyesizliğine karşı en emin silah, bir insanın kendi terbiyesidir.

{ Lord Chesterfield}​

Son düzenleme:
Fidan dik, kuş besle, evlat büyüt, umut ve sevinç aşıla... İnsanlar, senin yanındayken kendilerini cennetteki gibi kınanmayan, yadırganmayan, dışlanmayan biri gibi hissetsinler kendilerini. Ödüllendirilen, yüceltilen, hoşnut edilen, ikramda bulunulan biri gibi. Onlar böyle özgür hissederlerse kendilerini, sen bulunduğun yeri cennete benzetmişsin demektir.

Eğer öldürürsen, yaşatmazsan, beslemezsen, yaşama azmi aşılamazsan; insanlar senin yanında kendilerini cehennemin dumanında boğulur gibi hissederler. Öyle sıkıntılı, üzgün, baskılanmış, boyunduruk altında, kısıtlanmış, suçlu, mahcup, rahatsız, cezalandırılmış, mahrum... Çevrende böyle insanlar varsa, sen kendine cehennem kurmuşsun demektir.

Eğer iki insan her konuda anlaşıyorsa; emin olabilirsiniz ki düşünen yalnızca bir tanesidir. {Lyndon Baines Johnson}

Son düzenleme:
Giydikçe açılır" diyen tezgahtar "uzadıkça şekil alır" diyen kuaför ve "zamanla unutursun" diyen arkadaş Bunların hepsi aynı örgüte üye. {Sunay Akin}

Kadınlar orgazm taklidi yapabilirler, ama erkekler bütün ilişkiyi taklit edebilirler.

Şeftalimi istemiyorsanız, ağacımı sallamayın.

Bir vajina ve akıllı bir kafa herşeyi yapabilir.

{Sharon Stone'dan ozlu sozler. Bu kadarini beklemiyordum}

Bazı insanlar için boşa çektiğim kürekleri denize inip çekeydim 3 günde hint okyanusa varmıştım

İstediğin kadar kalmak iste hayatına giren bir insan sana gitmeyi,
İstediğin kadar isyan et araya giren zaman sana kabullenmeyi öğretir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…