Güneş Kremleri Güneşten Korunmanın Yolları

Güneş kremleri, bronzlaşma

tulipbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
378
2
Güneş ve solaryum gibi suni ışın kaynaklarının zararlı etkilerinden korunmak için dermatoloji uzmanları dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralıyor:

* Bir yaşın altındaki çocuklar direkt güneş ışınlarına maruz bırakılmamalı.

* Altı yaş altındaki çocuklar, güneşten en yüksek koruma faktörlü ürünlerle korunmalı.

* Çocuklar için seçilecek tüm güneş ürünlerinde 'pediatrik kontrol altında test edilmiştir' ibaresi bulunmalı.

* Güneş ışınlarının yeryüzüne dik geldiği 11.00-15.00 saatleri arasında güneşle direkt temas halinde bulunulmamalı.

* Güneşten koruyucu sütler ve kremler, güneşlenmeden 30 dakika önce kullanılmalı ve belli saatlerde tekrarlanmalı.

* Vücudunda fazla beni olanlar ve ailesinde deri kanseri olanlar daha fazla dikkat etmeli.

* Güneşe çıkmadan önce, doktora danışarak beta karoten ve C ile E vitamini gibi besin takviyelerinden faydalanılmalı. Bu takviyeler; güneş ışınlarıyla oluşan serbest radikallerin nötralize edilmesine ve bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur.

* Güneş ve yapay ışınlara maruz kaldıktan sonra cildi besleyen bir nemlendirici kullanılmalı.

Evet kesinlikle. Ben geçmişte öyle hatalar yaptım. Umarım acısını sonradan çekmem. Bir de çok beyaz tenli olduğum için çok kolay yanıyorum. Yazın öğle saatlerinde dışarı bile çıkmak istemiyorum.

Bende esiden o hatayı yaptım ve şuanda acısını çekiyorum :KK5: Güneş lekeleri !!!!!
paylaşım için çok teşekkürler...

Yazın sıcak günelerinde en çok cildimiz etkılenır bu nedenle güneşin zararlı ışınlarından korunmanın krem vs gibi bir çok yöntemleri olduğu gibi kendımızı gölgede tutarak korunabılırız elde taşınabılır küçük ve büyük boy güneş şemsiyeleri bu sitede mevcuttur herkesi beklerim arkadaşlar :))) http://

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaa, benim ablam clinique'te çalışıyor. Onun ürünlerinin çok kaliteli olduğunu söyledi. Mesela güneşe çıkmasına engel olan bir ilaç kullanıyodu, dermatoloğu direk clinique dedi bi kaç yabancı markayla birlikte bence gerçekten bir deneyebilirsiniz :KK70:

X