Güne Başlarken Okunacak Güzel Biir Dua

DatluCadu

5 dakkaya hazırım
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
22.576
772
44
Şeddad bin Evs (Radıyallahu Anh)’den rivayetle Resulullah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) şöyle buyurmuştur:
“İstiğfarların efendisi şudur:
“Allahümme ente Rabbî, lâ ilâhe illâ ente halaktenî, ve ene abdüke, ve ene alâ ahdike ve va’dike mestatatü. Euzü bike min şerri, mâ sana’tü, ve ebüü leke bini’metike aleyye ve ebüü leke bizenbî fağfirlî feinnehû lâ yağfiruzzünûbe illâ ent.”
“Allah’ım. Sen benim Rabbimsin. Senden başka ilah yoktur, beni Sen yarattın. Ben senin kulunum. Elimden geldiği kadar sana verdiğim sözün ve vaadin üzerinde duruyorum. Yaptığım kötülüklerden sana sığınırım. Üzerimdeki nimetini ikrar (dille söylemek), günahlarımı itiraf ederim. Beni affet. Çünkü senden başka kimse günahları affedemez.”

Her kim bunları hulusi kalp ile akşamleyin söyler de o gece ölürse cennete girer. Ve her kim de bunları hulusi kalp ile sabahleyin söyler de o gün ölürse cennete girer.” (Buhari, Nesai, Tirmizi)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…