günde tek öğünle zayıflayamaz mıyım?

arzuco

Biri Beni Durdursun Canım
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
2.307
15
arkadaşlar bi 15 kilo vermem lazım. diyetlerde hep 6-7 öğün veriliyor. ben huysuz bebeğimden dolayı ne yemek hazırlamaya ne yemeye fırsat bulamıyorum. demlediğim çayı bile 2 saat sonra içtiğim oluyor. sürekli ağlar durumda. uykusuzluktan dolayıda tansiyon sorunu da yaşıyorum.
kızım bunca eziyetine rağmen kilo veremedim. sadece akşamdan akşama yemek yiyebiliyorum. tek öğünle zayıflayamazmıyım ?

Tek öğünle az bile yesen zayıflayamazsın bence. Zayıflasan bile sağlıksız olur. Gün içinde 4 saati geçirip bir şey yemediğinde bünye derhal kendini korumaya alıyor ve yağ yapmaya başlıyor. Onun için azar azar 3 öğün yemek 3 öğün meyve veya ara öğün şart diyorlar uzmanlar.

Ben tek öğünle zayıflayanlardan değil kilo alanlardanım.Tek öğün yediğin zaman arkadaşın da dediği gibi vücut kendine kıtlık alarmı verip depolamaya başlıyor.Senin gibi çocuk sebebiyle yiyemiyordum.Tansyon düşüklüğün yiyememenden de kaynaklanıyordur büyük ihtimalle.Kahvaltısız sağlıklı kalmak ve kilo vermek mümkün değil.Mutlaka iyi bir kahvaltı 3-4 saat sonra daha az öğle yemeği 3-4 saat sonra az ve hafif akşam yemeği olursa iyi olur.Öğle yemeğini biraz geç yersen akşam meyve ile de olur.Ara öğün bence hiç gerekli değil.Şeker hastaları için oluşturulmuştur o tür diyetler.

tek öğünle zayıflarsın yalan değil, ama giden sağlığın olur kilolarla birlikte
sonra da sağlığını yerine getirmek için kullandığın ilaçlar, vs.ler verdiğin kiloları aynen geri aldırır
bir şeyler atıştırmak en fazla yarım saat sürer
zor işin Allah kolaylık versin, ama sağlığın da çok önemli unutma lütfen a.s.

metabolizmanı yavaşlatırsın. öyle bişey yapma. üç ana öğün ye yeter. 6 öğüne gerek yok.

Ara öğün derken genelde yanlış anlaşılıyor. Eni konu yemek kastedilmiyor. Üç öğün yemek şart ama aralarda bir küçük elma veya bir bardak yağsız süt gibi seçenekler de birer ara öğündür. Bunlarla öğün sayısı artıyor.

tek öğünle kilo verilemz hemde çok zararlı metabolizman yavaşlar. sık sık az az yersen daha çabuk kilo verirsin

X