Tatlı Tarifi Güllü Tatlı

T

tılsım33

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi tılsım33
kızlar bunun yapılışını aşama aşama resimlermisiniz şekil veremiyomda

YAPILIŞI:

Bir tencerede su ve şeker kaynatılır.Soğumaya bırakılır.Yoğurt,sıvı yağ,irmik,margarin karıştırılır.İçerisine irmik,un ve kabartma tozu ilave edilir.Hamur oklava ile açılır.Çay bardağı ile hamurdan daireler kesilir.Dairelerden 3 tanesi alınır.Yanayana sadece uçlarının birazı üstüste gelecek şekilde konur.Rulo gibi sarılır.Ortadan bıçakla kesilerek iki parçaya ayrılır.

MALZEMELER:

1 çay bardağı sıvı yağ

1 çay bardağı yoğurt

1 çay bardağı irmik

1 paket kabartma tozu

Yarım paket margarin(katı,oda sıcaklığında)

Alabildiği kadar un(yaklaşık 2,5 su bardağı)

ŞURUBU İÇİN:

2 su bardağı şeker

3 su bardağı su

Şekilli kısımları üste gelecek şekilde yağlanmış tepsiye dizilir.Üzerine pembeleşinceye kadar fırında pişirilir.Fırından çıkartılıp üzerine soğumuş şerbet dökülür.Afiyet olsun.

• Konu Sahibi tılsım33
kızlar tarifi nette buldum ama şeklii nasıl vercegimi anlamadım bilen bi arkadaş nasıl yapıldıgını resimlermi

• Konu Sahibi tılsım33
kızlar tarifi nette buldum ama şeklii nasıl vercegimi anlamadım bilen bi arkadaş nasıl yapıldıgını resimlermi

gül tatlısı olarak bende eklemiştim hamurdan çay bardağıyla yuvarlaklar kesiyorsun onları dörder üst üste kaydırarak koyuyorsun sonra yuvarlayıp ortadan ikiye kesiyorsun kestiğin kısısm alta geliyor üst kısmıda gül gibi oluyor umarım anlatabildim

• Konu Sahibi tılsım33
yaww resimli anlatan bi arkadaş yokmu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…