**Gülhane askeri tıp akedemisine giden var mı hamişler sizlere sorum**

SiremimS

İremim~Eslemim
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
11.270
1.279
merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ankarada bulunan GATA askeri hastaneye giden var mı aranızda kontrollere biz eşimin tayini dolayısıyla ş.urfada görev yapmaktayız ama doğumu ankarada Gatada yapmak istiyorumm sizlere sorum giden varsa muayane randevuyla mı çalışıyorr doktorlarıı kim isimlerii ve benim doğum muhtemelen mayıs sonunda olcakk kadın doğumun beni doğuma alması için önceden bi gidip dosya falan açtırmam gerekiyor mu doğumumu yapmalarıı içinn gerekiyorsada bi ara gitsem ankaraya gülhaneye muayane olsam sonra doktora sölesem doğumada bidahaki gelişim mayısta gelsem desemm doğumdan bi 20 gün önce falann desemm kabul ederlermi bilgisi olan var mıı bu arada sivil değiliz tsk mensubuyuz
bilgisi olanlar okuduktan sonra boş geçmezse sevinirimm

Canım tsk mensubuysanız bildiğim kadarıyla önce herşeye rağmen hekime görünmen gerekiyor eğer durumun varsa gel görün bi baksınlar anlat derdini sana yardımcı olacaklardır sivil hastalardan daha şanslısınız muayene olsun randevu olsun öncelik TSk mensuplarının. Ayrıca ewt dosya açtırman gerekli canım inş doğumun GATA da olurr senin sevinç çığlıklarını ben evimden duyarım GATA ya çok yakınımda

canım bende bi ara gelmeyi düşünüyorum çünküü bi konuşayım doktorlaa urfada yapmak istemiyorum hastanemz varkenn doğuma da biraz kala gelsem 2.kontrole yeterli sanırımm doğuma almaları için ..ayy çok sağol canımm inş o zamn gelirdee hayırlıısylaaa bu arada sende yenisin canım hamişliğee hayırlı uğurlu olsunn

doktorun özeline gitmeyeceksen bi kart çıkarıyolar onunla muayene olabilirsin yanlız sana tavsiyem erken gidip sıra alman yoksa işin öğleden sonraya kalır bide bildiğim kadarıyla her ayın 1 i gibi hocalardan randevu alınıyomuş asistanlara görünmek istemiyorsan hocadan randevunu alıp gidebilirsin hayırlı doğumlar

gittiğimde asistanlara görünsem yine dosyam açılmış olur herhaldee yine doğum zamanıı hocalar yapacak herhalde dimiii aycannn

canım ben ilk 2 ayımda asistanlara gittim zaten kayıt işlemi yapılırken sana hamile kartı veriyolar onda bebeğe ve sana ait bilgiler yazıyor her gittiğinde onu çıkarıyosun ben oranın hocasına gidiyorum çünkü öbür türlü fazla ilgilenmiyolar ben ali beyin hastayım diyorum bütün kapılar açılıyor tahliller hemen hızlanıyor doğum konusunda da vallahi 3 kere gata da yattım genelde normal doğumlara asistanlar girmişti tabi hocaların hastalarını bilmiyorum o konuda bişey diyemem doktorumla daha doğumu konuşmadık bu kadar zamandır ona gidiyorum herhalde doğumuma da girer diye düşünüyorum

aycann ssenin bahsettiğin ali bey gözlüklü ali beyin özeli nerde çok merak ettim

canım bende askeri hastaneye gidiyorum ama mutlaka dosyası olan hastalara doğumu yaptırıyorlar.kendilerinin takip ettiği hastalara yönelik çalışıyorlar özele gittiğimizi görür yada kağıdını bulurlarsa garip ama kızıyorlar. ben özelede gidiyorum ama.

benim sezeyan olcak ona kim giriyor peki canımm

Canım hayırlı dogumlar sana inşallah. Bende TSK mensubuyum ancak başka yerde dogm yapacakken ankarada oldugumuz bir sırada suyum gelmesi nedeniyle erken doguma mecburen GATA da alındım. Şunu söyleyebilirim Allah kimseyi oraya düşürmesin özellikle hemşireler insanlık dışı tavırlar sergiliyorlar ben 2 gün kadar sancı odası diye bir yerde (kadınlar burada sancı cekiyorlar sonra yan odada dogum oluyor) tuttular, bir sürü doguma şahit oldum. Hemşirelerin, asistan doktor denen kişilerin dogum yapanlara yapmadıkları hakaret kalmadı. Ağlaya ağlaya gözümde yaş kalmadı beni ailemden kimseyle görüştürmeden yatırdıkları yerden alıp sezeyana aldılar ısrar etmeme ragmen aileme haber vermeme fırsat bile vermediler, kimsesizler gibi doguma girdim cıktım yogun bakıma aldılar oradada kimseyi almadılar bebegimi soruyorum öyle bakıyorlar daha sonra biri geldi de bebek kuvözde iyi deme lütfunda bulundu.u arada tavırlarının çirkinliğini söylemiyorum bile.Biz TSK mensuplarına böyle iseler sivillere nasıllar kimbilir. Bu acı deneyim yüzünden doğumdan sonra bunalıma girdim kızım 11 aylık hala çıkabilmiş diilim rüyamda bile görüyorum.Sana tavsiyem mutlaka bir prof un hastası olarak torpilli git oraya.bide normal dogumda refakatçi yok sezeryan olursan refakatçi veriyolar.Şu an tekrar hamileyim ve gata da değil özelde dogum yapmak için para biriktiriyorum. Allah sağlıklı doğumlar ve bebekler nasip etsin hepimize....

hadi ya korkuttun beni canım ne kadar acı durumlar yaşamışın öyle alla alla şaşırdım doğrusuu ben daha önce yani 2005 yılında gatada ortapedi servisinde bir ameliyet geçirdim yaklaşık 1 haftada yattım ama öyle şeylerle karşılaşmadım hiçç acaba kadın doğuma has bişeymi ki buuuu bak şimdi aklım karıştıı benimde canım çok ttalıdırr nazlıyımdırda hiç gelemem öle davranışlara peki canım sezeryan doğumda ne kadar yatırıyorlarr hastanedeee birde dikişi estetik mi yapıyorlar birde kaç senesinde oldu canımm doğumunn

canım üzüldüm yaşadıklarına valla şimdi özelde yapmakla iyi yapıyorsun bende korktum şimdi bak bende çok hassasım çok etkilenirim böyle şeylerden

Canım benim aslında ben sadece yaşadıklarımı anlatmak istedim gözünü korkutmak istemedim şimdi üzüldüm ama GATA diyince kendimi tutamıyorum cok doluyum.

Dediğin gibi Kadın Dogum biraz böyleymiş duydugum kadarıyla diger bölümler nispeten daha iyi dediler.İnan ben hiç nazlı ve canı tatlı biri diilim ama dediğim gibi cok etkilendim ilk dogumumdu ne hayaller kurmuştuk eşimle beraber.En cok, apar topar ameliyata götürürken (sadece suyum geldiği fakat rahim acılmadıgı için doğumun ne zaman olacagı belli degildi.Müşaade altındaydım) "ailemin haberi yok haber veriyim" dediğimde "zaman yok. ameliyat edecek doktor cıkacak biz sana VİP hasta muamelesi yapıyoruz rahim acılmaya başlamış şimdi ameliyat olmazsan akşam asistan doktorların elinde normal dogum yaparsın karar senin imzala şu kagıdı" demelerini hazmedemiyorum.Maalesef kuzu kuzu imzaladım kagıdı. Neyseki şükürler olsun Rabbime kızım 33 haftalık lakin 2220gr dogdu cok saglıklı bir bebek.
Başka bir ülkede yaşadıgımız için (gecici görevle) gatada bir doktora takip ettirmemiştim kendimi gerçi son dakikada güya başhekimin hastası diye torpilli gittik ama yetmyo demekki arkadaşım Ali Ergününhastasıydı her ay özel muayenehanesine gitti ayrıca orada sezeryan oldu bide o da hemşire nispeten daha iyi geçti onun dogumu o yüzden sana mutlaka bir profun (tercihan Ali Ergün) hastası olarak yat oraya. ben 31.1.2008 de dogum yaptım daha bir sene olmadı ameliyatı da başhekim yardımcısı bi doktor yaptı valla dikişlerim estetik falan diil bir cok yeni dogum yapan arkadaşımdan daha kalın uzun ve koyu renkte. Cok şükür iltihaplanma falan olmadı ona dua ettim estetik zaten beklemiyorum bunlardan.Ama Ali Ergün cok iyi imiş.süreye gelince perşembe akşam 4 de sezaryen yaptılar cumartesi günü 12 de bebekle birlikte cıkardılar bebegimide ilk o zaman gördüm.cünkü bebek yogun bakım ünitesi başka binada imiş yani anne olarak bebegini görmen için ameliyatlı halinle başka kat diil başka binaya geçmen lazım.o kadarda süper yapmışlar organizasyonu kadın dogumla bebek yogun bakımı ayırarak.Tabii bebegi normal doganlar için gecerli dil bu onları hemen veriyolar anneye ama bence bizim gibileride düşünmeleri lazım bide burası koskoca GATA ve biz TSK mensuplarının başka alternatifi yok malesef. resimleri ile avundum yavrumun.
Dogumda en önemli sey seni takip eden doktor eger o iyi ise ilgili ise herkes dize geliyor iyi bir doktor sana kendini kraliçe gibi hissettirir.
Ben yaşadıklarımı dogumdan sonra bizzat Kadın Dogum başhekimine giderek anlattım ve sözlü olarak sikayet ettim ne kadar yararlı oldu Allah bilir.İnşallah kendilerini toplamışlardır biraz.
Hepinizi cok öpüyorum. Sevgiler.......

arkadaşım eline ağzına sağlık herşeyii detaylıca anlatmışsınn işte bizde şuan ş.urfada olduğumuz içinn sürekli gidemem kii ali ergüne
bu ayın sonunda gtcem ankaraya dosya açtırmak içinn mayısda doğuma alsınlar diyee işte bölee bakalım ben nelerle karşılaşcammm
klava:

canım bende ali ergünün hastasıyım ve çok memnunum çok ilgili ve titiz bir doktor geçen hafta sancım vardı hemen kendisini aradım hastaneye gitmemi söyledi oradaki asistanlar ali ergünün hastayım dediğimde çok ilgilendiler hemen ali beyi cep telefonundan arayıp durumumdan haberdar ettiler eğer bi doktor tavsiyesi istersen kesinlikle ali ergün derim hayırlı doğumlar canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…