guatr ile ilgili

nur82

Guru
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
2.036
15
arkadaslar dr bana guatr baslangıcın var demişti ama korkulacak bır sey yok. ilaç yazıyorum dedi.ben de ilaçları kullandım.ama geçip geçmediğini takip ettirmedim.2 gün önce baska bir dra gıttım.o na da bu durumdan bahsettim acaba bebek sahıbı olmama engel olur mu gecmemişse diye sordum.o da bana eger hamileliğe engel bir guatrın olsaydı adetlerınde düzensizlik yasardın.test yapmaya gerek yok bu yuzden dedi.test yaptırtmadı.ama benim içimde şüphe kaldı.acaba dediği dogru mu?benzer durumlar yasayanlar var mı?

valla çok katılamıyorum bu doktora ben. 12 yıl önce ilk teşhişim kondu hiç çalışmıyordu benim ve 12 senedir hergün bir tam tefor içiyorum. adet düzensizliğine hiç sebep olmadı teşhisten önce herşey normaldi. ben kalbimde sorun var diye gittim habire taşikardi gibi atak geliyodu. her jinekolog mutlaka ister bu tahlili şaşırdım doğrusu. gebelikten önce kendin için çok önemli bu hormon bence tahlile ve tedaviye devam et derim bu dertten muzdarip biri olarak.

tesekkürler canım ilgilendıgın için.ben o zaman en kısa zamanda tahlillerimi yaptırayım.ne olur ne olmaz.

Bence doktorun Ynaılmış!!! hemen TSH T4 VE T3 İÇin kan vermelisin Troid çok önemli gebe kalamassın...

Kesinlikle TSH, T3, T4 ve Anti TPA ve TPO'larına da baktır. Senin tiroitin demek bebeğin bebek gelişimi demek.. Hormonlar şakaya gelmiyor ne yazık ki. Benim ilk haşimato teşhisi kondu sonrasında prolaktinim yükseldi sonrasında PKO çıktı sonrasında Şeker direncim çıktı şuan 2,5 aylık hamileyim. 1,5 senelik evliliğimde hiç korunmadık. Bütün bu hastalıklar stresten ve kafaya herşeyi takmaktan oluyor. En yakın örnek sahibi benim. Bende birde egzama var. Cildiye doktoru psikiyatra gitmem gerektiğini söyledi. Sadece egzamadan.... karakterimle, psikolojimle ilgili olduğunu düşündü.. Senle ilgilenmeyen başından savan doktorlara bir daha gitme bile bence ben sırf bu yüzden bir sürü doktor değiştirdim.. Düzgün izah edecek ve bütün endişelerine şikayetlerine karşılık test yapacak ve rahatlatacak. Tiroit bütün hormonları bozabilir bu da bebeğinin olmasına engel.

canim kesinlikle dokorun yanilmis guatr gebelige engel olmasada dusuge neden oluyor ben iki kez dusuk yasadim ve doktorum guatr testi istedi cunku buda gebelige engel olabiliyo dedi doktorunu degistir derim ben ve ihmal etme sakin ihmale gelmeyecek bisey degil cunku acil sifalarrr

Canım bak ben uzun zaman gebe kalamadım..Bunun nedenine troidim olması imiş TSH hormonumun 20 lerde nüksetmesi..sonra gebe kaldım 15 lerdeydi ve düşük riski yaşadım..çok önemli kan ver sağlık ocagına verebilirsin ücretsiz hem..
hormonlarına baktır.o doktorunuda değiştirmelisin hemen..Ayrıca benim adtelerim çok düzenli idi.doktorun çok yanışmış..
bak elinin altında internet var troid ve gebelik yaz..engel olduğunu görürsün canım..

arkadaslar sagolun.bir sorum daha olacak.bu hormon testini adetin 3. günü mü yaptırmak gerekiyor.benim adetimin ilk gününden itibaren 13 gun gectı.yarın baktırsam dogru sonuc alır mıyım.

troid vücudun orkestrasıdır demişti bi dr bana
işte düşün artık...

X