Guatr hastasi olup düsük yaptiktan ne kadar bir süre sonra tekrar hamile kaldiniz?

Aysuu_kra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2024
44
45
31
Merhaba,

Aralikta 10 ay beklemeden sonra hamile oldugumu ögrendim ama maalesef 9 haftalikken kaybettim. Kontrollerde cok gec kan degerlerimde Guatr degerinin 6 oldugunu farkettiler, daha dogrusu kan degerlerime 6. haftada baktilar, maalesef almanya da 6 hafta domadan kontrole gidemiyorsunuz... Ve bu yüzden cok gec farkedildi, ilac tedavisine basladigim halde bir ise yaramadi ve düsük yaptim. Düsük süreci baya uzun sürdü 2 ay a kadar, düsmesini beklediler ve son olarak kürtaj yaptilar. mart ayinda ilk adetimi gördüm ve o zamandir sürekli ovulasyon döneminde test sayesinde gün asiri deniyoruz bir yandan da guatr icin ilac tedavisi görüyorum ama kan degerlerim sürekli oynuyor... Bi bakiyoruz 0,12 ye düsmüs bi bakiyoruz tekrar 5 e cikmis, sürekli inisli cikisli oluyor. Böyle birseyle karsilasan oldu mu? Ve bu hastalikla hamile kalan, kalmak icin özel birseyler yapan oldu mu? artik gercekten de sabrim kalmadi, piskolojim bozuluyor sürekli adet kanamam gelince...

Merhaba tiroid hamileliğe engel bir durum değil burda 8 9 la hamile kalıp ilacını kullanarak hamileliğini geçirenler okudum. Benim de tiroidim var kullandığım hormon haplarına bağlı olarak artmıştı hamile kalmadan 20 gün önce falan tiroid ilacına başlamıştım ama ben bebeğimi kaybettim çok farklı bir sebepten. Kadın doğumcular hamilelik için ideal olanın 2.5 altı olduğunu belirtiyorlar. Düzenli bir şekilde ya dahiliye ya da kadın doğum doktoru gözetiminde olun bir problem yaşamazsınız ilacın dozajını ona göre ayarlamaları gerekiyor. Birde orda sistem nasıl bilmiyorum ama baktırabiliyorsanız prolaktin hormonunuza da baktırın tiroid artınca o da artabiliyor ve ilaç kullanmanız gerekiyor iki durum için de ilaçla hamileliğiniz devam edr korkmayın

Merhaba tiroid hamileliğe engel bir durum değil burda 8 9 la hamile kalıp ilacını kullanarak hamileliğini geçirenler okudum. Benim de tiroidim var kullandığım hormon haplarına bağlı olarak artmıştı hamile kalmadan 20 gün önce falan tiroid ilacına başlamıştım ama ben bebeğimi kaybettim çok farklı bir sebepten. Kadın doğumcular hamilelik için ideal olanın 2.5 altı olduğunu belirtiyorlar. Düzenli bir şekilde ya dahiliye ya da kadın doğum doktoru gözetiminde olun bir problem yaşamazsınız ilacın dozajını ona göre ayarlamaları gerekiyor. Birde orda sistem nasıl bilmiyorum ama baktırabiliyorsanız prolaktin hormonunuza da baktırın tiroid artınca o da artabiliyor ve ilaç kullanmanız gerekiyor iki durum için de ilaçla hamileliğiniz devam edr korkmayın
Tesekkür ederim, Prolaktin mevzusunu bilmiyordum, kesinlikle baktiracagim. Cok Sagol :)

X