Gsmde kistt kt yardmm

YusNes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
2.704
8
arkadaşlar dün ultrasona girdim sağ göğsümde kist çıktı fakat fazla ilgilenmediler bu kist sizce önemli bide göğsünde kist olan war mıııa.s.

canım bendede var 4 yıldır 6 ayda bir yapısında değişme varmı diye kontrol ettiriyorum ultrason bakılıyo kistinin önemli olup olmadığını biz söyleyemeyiz buna doktor karar verir eğer doktorun ultrason isteyip bakıp bi sorun yok basit kis veya fibroadenom dediyse mesele yoktur kafaya takma yılda 1 kez kontrol ettir kistin zamanla büyümesi veya küçülmesi önemli değil benim ilk başıma geldiğinde sadece sağda 1 tane vardı sonra 2 yıl sonra soldada oldu ikisinde toplam 6 kistim vardı ama önemsemedim hepsi basit kistti kötü huylu değildi şimdi 1 tane kaldı takib ettiriyorum korkmana gerek yok bu konuyla ilgili tek bi ilaç bile vermediler geçmiş olsun tek yapman gereken iyi bir genel cerrahi uzmanı bulup muayne olup dediklerini yapman sağlıkla kal....

öncelikle geçmiş olsun.. böyle bi durum yaşamadım ama hastanede çalıştığım bölümde kist için yatan hastalar oluyordu.enjektör yardımıyla kistin içerisini boşaltıyorlardı.. ama hangi seviyede böyle birşey yapıyorlar bilemiyorum..ürkütmekte istemem.

arkadaşlar dün ultrasona girdim sağ göğsümde kist çıktı fakat fazla ilgilenmediler bu kist sizce önemli bide göğsünde kist olan war mıııa.s.

Geçmiş olsun canım. 24 yıl önce ben de elle muayenede göğsümde bir kitle hissedip
doktora gittim. Doktorum alınmasını teklif ettmişti ve aldırdım. Patololoji temiz çıktı ve bunca yıl çok şükür sorun çıkmadı.
O tarihte iki arkadaşımda daha vardı. onların doktoru alınmasına gerek görmedi. yıllar içinde kendiliğinden kaybolmuşlar.
Tıp çok gelişti canım. artık ultrason görüntüsünde doktorlar anlıyorlar.
Bu durumlarda ben 3 değişik doktora görünmeyi uygun bulurum. 2 teşhiş biribirini tutarsa
buna inanarak doktor tavsiyesine göre hareket ederim.

fibrokist çıkmış sende canım..
sağlık bölümünde bu konuda bilgi mevcut
birde oraya bak istersen...
geçmiş olsun

geçmiş olsun öncelikle bende bayramdan önce gittim doktora sağ koltuk altımda bi şişlik var diye kontrol etti ultrasona girdim sağ koltuk altımdaki yağ bezesiymiş sol göğsümde de kist çıktı korkulcak bişey değil dedi doktor 6 ayda bir gelip ultrasonla kontrol ederiz dedi takibi açısından tekrardan geçmiş olsun

geçmiş olsun canım. benimde annemde teyzemlerde vardı. genetik galiba benimde son günlerde çok ağrım var. ama doktora gitmekye çekiniyorum. 21 yaşındayım ve bir yıl öncede aynı ağrıdan gittiğimde gülmüştü doktor bana. sende kist ne arasın diye. bunun yaşımı varki

geçmiş olsun canım 2 ay önce bendede çıktı dr.gittim bana hormon ilacı verdi aksatdığın zaman ara kanama falan yapar dedi geçmezse genel cerraha yönlendiririz dedi bende ona güvenmeyip başka bir doktora gittim önemsiz bir şey olduğunu ilaca bile gerek olmadığını söyledi sen o kisti unut dedi sadece göğsümde süt vardı ve adetimde azalma olduğu için ilaç verdi bence başka bir dr.daha görün ve bu kez iyice sor tekrar geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…