Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Gri köse takimina hangi renk fon perde uyar

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları

papatyasma

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
159
58
38
Oturma odam da acik gri bir köse takimi var perdelerim ekru renk stor tul cift mekanizmali ve ben yanlarina fon perde istiyorum ama hangi renk fon perde??? halida alacagim onda hangi renkler olmali sizce ?

Son düzenleme:
Oturma odam da acik gri bir köse takimi var perdelerim ekru renk stor tul cift mekanizmali ve ben yanlarina fon perde istiyorum ama hangi renk fon perde??? halida alacagim onda hangi renkler olmali sizce ?
Turuncu, kırmızı, turkuaz, hardal sarısı, mor tonları kullanıbilirsin griyi çok açıyor ama ekru mavinin petrol tonlarını tercih edebilirsin.

Sevgili papatyasma,

Oncelikle kucuk bir bilgi vermek isterim. Acik gri kose takiminiz oldugunu soyluyorsunuz, acik gri demeniz maalesef yeterli degil, grinin alt tonu da cok onemlidir. Yesil gri, mavi gri, mor gri seklinde farkli griler vardir. Oncelikle bu grilerden hangisi oldugunu saptamaniz lazim.

Perdeleriniz ekru ancak bu da yeterli degil. Alt tona bakmak sart.

Tavsiyem, beyaz bir A4 kagidi alin, once grinin ve ekrunun icinde hangi alt ton oldugunu bulmaya calisin. Ornegin yesil gri oldugunu dusunuyorsaniz yesil bir objeyi grinin yanina tutun tam bir eslesme ve uyum varsa yesil gridir.

Bunlara uygun renk tavsiyeleri de bu sekilde olacaktir. Gri renge gri fon perde alsaniz bile cakisik durma ihtimali olur. Ayrica oda kucukse fon perde kullanmamanizi oneririm.

Merhaba,
Benim kendi salonumda koyu gri kırçıllı keten kumaştan köşe koltuk takımım var.. tül perdelerim açık krem rengi güneşliklerim de siyah renk gayet güzel gözüküyor tabi mobilyamda ona göre uyumlu ağaç renkte. Siz renk katsın derseniz hardal sarısı çok güzel duruyor ama işte grinin tonu önemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…