Granülomatöz mastit konusunda yardım

DARK_ANGELL

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2014
22
0
Arkadaşlar granülomatöz mastit olan veya bilgisi olan varmı yengem bu hastalıkla uğraşıyor birtürlü tedaviler sonuç vermiyor. Son çare olarak göğüslerinin içi boşaltılıp silikon yapılması söylendi

Bende de mastit var ve bu durum 1 senedir devam ediyor! Allah şifa versin bütün bekleyenlere ! Yengeniz nasıl şimdi??

Arkadaşlar granülomatöz mastit olan veya bilgisi olan varmı yengem bu hastalıkla uğraşıyor birtürlü tedaviler sonuç vermiyor. Son çare olarak göğüslerinin içi boşaltılıp silikon yapılması söylendi
Size yardımcı olmak isterim bende aynı ameliyatı 2 kez oldum rip çap kullandım bir dahada olmadı yengeniz sorsanız tüberküloz ilacı kullanmıştı rip cap

Yengeniz protez taktirdimi benimde göğsümün yarısı alındı bende düşünüyorum bilgi verirmisiniz TSK

Bendede yüzde 50 kanser yüzde 50 meme apsesi denildi çok tedirginim sizin belirti nelerdi nasıl teşhis kondu cvp lütfen

Granulomatöz mastit tuberküloz gibi bazı hastalıkların memede görüleni. Görüntüleme yöntemleri kanseri düşündürtebilir. Mutlaka biyopsi ile tanı koymak gerekir. İyileşen ve nükseden bir hastalık. Hastalık olduğunda apse de varsa küçük bir kesi ile drene edilir, antibiyotikler ve steroid (Kortizol türevi) prednisolon ve bağışıklığı baskılayıcı ilaçalar kullanılır. Son zamanlarda memedeki hastalıklı kısıma kortizon enjeksiyonu da yapılmaktadır. Kanıtlanmış bir kansere dönüşüm yok. İyileşirsiniz ama aradan bir süre geçince tekrarlayabilir. Bu hastalıkta nadiren hastalıklı meme dokusu kısmı çıkarılır.

Yan etkilerini merak ediyorum ağrı oluyormu yada vücutta yanma hissi
Biyopsi yeri biraz ağrıyabilir. Granulomatöz mastit ise meme hastalıkları kol ağrısı da vücutta yanma da (İltihabın sistemik etkilerinden) yapabilir fakat çok da sık gözükmez.

Bendede yüzde 50 kanser yüzde 50 meme apsesi denildi çok tedirginim sizin belirti nelerdi nasıl teşhis kondu cvp lütfen
Bende yaklaşık 8 9 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum kol agrisi iltihapli bolgede agri acima halsizlik oluyo.Bi kaç dr a gittim ameliyat keson çözüm diyen de oldu ilacın yaramama boşa kullanmış olmamak için kortizonlu ilaç kullanılcak cunki bende ilk ilacı tercih ettim bakalım.Rabbim size de bana da tüm böyle hastalara da sofa versin.

Bende yaklaşık 8 9 aydır bu hastalıkla uğraşıyorum kol agrisi iltihapli bolgede agri acima halsizlik oluyo.Bi kaç dr a gittim ameliyat keson çözüm diyen de oldu ilacın yaramama boşa kullanmış olmamak için kortizonlu ilaç kullanılcak cunki bende ilk ilacı tercih ettim bakalım.Rabbim size de bana da tüm böyle hastalara da sofa versin.
Merhaba bendede aynı hastalık çıktı geçmiş olsun size ilaçlar işe yaradımı acaba

MERHABA BENDE GECEN YIL AMELİYAT OLDUM YARISI ALINDI ŞİMDİ TEKRAR ÇIKTI YİNE AMELİYAT DİYOR ÖZEL HASTANE
KARARSIZIM HEPSİNİ ldırıp protez göğüs taktırsam diyorum ama bu seferde ya başka yerde ltihap yine çıkmaya devam ederse diye korkuyorum dr larda çok bilinçli değil sanki

MERHABA BENDE GECEN YIL AMELİYAT OLDUM YARISI ALINDI ŞİMDİ TEKRAR ÇIKTI YİNE AMELİYAT DİYOR ÖZEL HASTANE
KARARSIZIM HEPSİNİ ldırıp protez göğüs taktırsam diyorum ama bu seferde ya başka yerde ltihap yine çıkmaya devam ederse diye korkuyorum dr larda çok bilinçli değil sanki
Öncelikle geçmiş olsun şu an nasılsınız ameliyat oldunuz mu bende 2 yıldır uğraşıyorum bu hastalıkla yarın memedeki apseyi boşaltacaklar benimde

X