Kontakt Lens Gözlükten lense geçmek istiyorum

goksu3512

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2016
160
246
Ben 2-3 yıldır gözlük kullanıyorum artık lens kullanmak istiyorum fakat nasıl kullanılır? Zor mudur? uyurken illaki çıkarmak mı gerekir? bir de bunun 3 aylık-aylık-haftalık olanları falan varmış siz hangisini önerirsiniz? Birde denize girerken bişey olurmu çıkarmamız mı gerekir? Aklıma gelmeyen bir çok soru var aslında. Bu konu hakkında bilgisi olan, kullanan varsa anlatırsa sevinirim :)

bende 8. sınıftan beri goz bozuklugu var. Uzagı goremıyorum . Suan 12. sınıftayım lense gectım bu senenın ocak ayında. Dedıklerı kadar zor degıl. Ben cok rahatlıkla kullanıyorum hatta bır cok kez uyuya kalmıslıgım bıle var lenslerle ve hıcde oyle gozumde yanma falan olmadı. Yanı bence gozluklerden kurtulmak onlardan bıktıysan dırek lenslere gecmenı onerırım. Soguk ortamdan sıcak ortama gecınce gozluklerde bugulanma oluyo ama lenslerde oyle bır derdın yok mesela, Gozluklerle her yerı net goremezsın cerceve ıcındekı yerler senın gorus acındır ama lesnlerle oyle degıl her kısım net.

Bende 3 aydır kullanmaya bşladım. Süper rahat.
ilk bir hafta özellikle sol gözüme uzun sürüyodu takmak.
Ama şuan saniye bile sürmüyo ikisinede takmam.

Bausch lomb purevision 2 hd aldım. cok güzel bi ürün ve marka.
denize girerken cıkartıyosun. ama cıkartılmayan lenslerde varmış.
henüz almadım onu.
cıkartılmayandan ama lensim. gece yatarken cıkartıyorum ben.

Valla bende acuvue oasys var 2 gun hıc cıkarmadan gezdım ne gozumde yanma nede kuruma oldu hıcbır sıkıntım yok. Kalıtelı urun :)

X