Göz Makyajı Göz makyajımı yanlış yapıyorum sanırım , belkide sizde öylesiniz

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

CuteMom

Dünya vazgeçenleri değil,azmedenleri hatırlar
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
45.778
24.641
Selam kızlar dün fark ettiğim bir konuyu paylaşmak istiyorum
yaklaşık 1-2 senedir eyeliner ile makyaj yapıyorum yani olmazsa olmazım farın üzerine veya farsiz zemin üzerine
beyaz tenli sarı saclıyım yüzüm aydınlıktır prüz filan iyi durumda
ancak dün sabah kalktım gayet gıyındım ettım makyajımı yaptım baktım hmm harıka gozukuyorum
daha sonra ısteyken aynda uzaktan kendımı tesadufen gordum yzuum nasıl yorgun gozlerım boyle kararmıs gıbıydı yuzum

daha sonra fotograflara bakmaya basladım baskalarınada dugun nısan fılan makyajların gecıyorum gunluk maykalarda hatamı edıyorum dıye dusundum , dun aksamda tesaduf o kı tv da shov tv de romantık komedı bekarlıga veda 2 vardı
hatunların makyajklarına bakıyorum tamam eyelınerlı makyajlar ancak gunluk olmaz cunku farlar daha genıs tutulmalı fılan
ben merak edıyorum ben sımdı ya eyelıner surmemeyı yada cok cok ınce cekmeyı dusunuyorum gunluk bırde aydınlık renklere gecmelıyım sanırım :)

benım gıbı dusunen kendınde bunu fark eden varmı ? yoksa benım tarzmmı degısıyor

Bazi farlar gozleri yorgun gosterebilir bence yanlisiniz burada.Goz renginiz ne bilmiyorum ama goz renginize uygun bir ton secebilirsiniz.Eyeliner'in gozleri yorgun ve kararmis gosterecegini sanmiyorum aksine gunluk makyajda tercih edilen bir sey zaten.

Son düzenleme:
ben sadece gözümün ustune göz kalemı yada eyelıner surerım..
hayatta bılmem far surdugumu..

gelgelelim bazen bende senın o gördüğün goruntuyu görüyorum kendımde..
bı cırkınlık,bı karaltı çöküyor sankı yüzüme..
hemen çıkarıyorum eyelınerı ozaman..
bu sefer hastalıklı,soluk benızlı bişeye dönüşüyorum..

baştan suruyorum napiiiiiiim
belkı ten,belkı sacın o ankı durusu..yanı ogunlerde bıkac sey bırlesıp bızı cırkınlestırıyor
sorun eyelıner olsa,cıkardıgımda güzelleşmem gerekırdı

Son düzenleme:
eyeliner ı ince sürmeyı beceren hatunlara bayılıyorum.
ve ınanılmaz yakıştığını düşünüyorum.
en cirkin kıza bıle yakışıyor gözleri böyle kocaman bakımlı gösterıyo.
lakın ben nadıren sürebılıyorum...
oda acık renk far üstüne.

Bazen bana da öyle geliyor gözlerim ve ben bunun çaresini şöyle buldum

Öncelikle eyeliner sürmüyorum.
Gözlerim ela ve elaya yakın mavi yeşil koyu bir farı göz altıma geçiyorum güzelcee.
Ondan sonra siyah kalemi yoğun bi şekilde sürüyorum ve göz üstündeki o malum çukura da bronz renk veya hafif pembik bir far ile gölgeleme yapıyorum.
Bir de göz pınarına aydınlık bir far sürdüm mü tamamdır mis gibi pırıl pırıl gözler.
Allık ve dudak nemlendiricisi sürüyorum bu kadar günlük.
Bazen de eyelineri çooookkk ince sürerim o da güzel olur ama favorim bu makyaj.
bende senin gibi sarışın ve renkli zannedilen gözlerim var daha da renkli sanıyorlar öyle yapınca
eyeliner sürmeye üşeniyom ben ya

Beyaz tenli siyah saçlıyım bende .
Saçlarım kızılken eyeliner sürerdim sadece gözlerime yeterli olurdu .
Ama şimdi siyah saçlıyım buğulu makyaj yapıyorum .
Bazen bana da öyle gelir fakat göz altlarımı iyi kapatıyorum sıkıntı olmuyor .
Gözlerinin fotoğrafını atsan daha net bir şeyler söyleyebilirim sanırım .

Daha iyi bir eyeliner edindim dagılmıyor :) genıslemıyor ve de göz farımı ten rengıne uygun sekılde suruyorum veya krem beyaza kacan tonlarda sımdı daha aydınlıgım :)

Eyeliner çekerken göz yapınıza dikkat edin. Youtube üzerinde hangi göz tipine nasıl eyeliner çekileceğine dair videolara göz atın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…