Göz Makyajı Göz Makyajı Temizleme Tavsiyeleri

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Mehparenet

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2014
3
0
34
Göz çevresi çok hassas bir bölgedir onun içinde makyajımızı çıkarmak için çok dikkat etmeliyiz. Göz makyajınızı temizlerken özellikle biraz daha dikkat etmeliyiz. Çünkü göz çevremiz çok hassas bir bölgedir. Göz makyajını temizlemek için değişik ürünler satılmaktadır bunlardan cildimize uyan bir ürünü alıyoruz, bir pamuğa temizleme ürününden döküyoruz ve kirpiklerimizin üzerinde bir süre bekletiyoruz. Bu ürün rimeli temizlemeye yarayacaktır.

Daha sonra yan tarafa doğru tek taraflı hareketler ile pamuğumuzu gözümüze sürüyoruz. Tek bir tarafa doğru çok yumuşak hareketlerle göz makyajımızı temizliyoruz. Pamuğunuzdaki ürün biterse eğer pamuğunu değiştirin ve tekrar yeni pamuğunuza üründen bir miktar alın. Gözünaltında kalan makyajkalıntılarını temizleyerek göz makyajınızı çıkartın. Aynı şekilde yine ürünümüzü pamuğa döküyoruz ve gözümüzün üzerinde bir süre bekletiyoruz.

Daha sonra da dışarıya doğru yumuşak hareketlerle göz makyajınıtemizliyoruz. Gözünüzün üzerine fazla bastırmayın, gözünüzü yıpratabilirsiniz. Mümkün derece yumuşak hareketler uygulayın yine göz altındaki kalan kısımları ürününüz ile temizleyin ve temizlediğiniz yerde göz çevresi kremi kullanın. Daha sonra makyaj temizleme kısmını bitirebilirsiniz.

Kaynak: ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Göz temizleme ürünlerinde çift fazlı ve tek fazlı olanlar var. Hangisini önerirsiniz?
Çift fazlı olanlar yağlı bir doku bırakıyor hoşlanmıyorum ve gözlerimi yakıyor. Tek fazlı olanlarsa yetrince temizlemiyor gibi.

Goz makyajinizi cikartirken gozunuzu cok ovalamayin.goz alti kaslari ince olduklari icin erken kirisiklik olacaktir.nacizane tavsiyem :)

nivea çift etkili göz makyaj temizleyici derken, temizler ve gözü acıtır yakar demek istemiş olmalı..!! normalde LOREAL PARİS MAKYAJ TEMİZLEYİCİ GÖZ VE DUDAK ( ) bunu kullanıodum, ama marketteki kız o yok, nivea var deyince hadi dedim onu kullanıyım bi kere de. demez olaydım yanii 1 şişe bitmek üzere ama, ben makyajı siliyorum her gece gözümde bi acıma yanma var, sanki göz kuruluğu çekiomuşum gibi.. sonra dikkat üzerine bunun niveadan kaynaklandığını farkettim. lanet olsun nivea, gıcıksın .. LOREAL, love u baby

slmlar, kendi yorumumdan sonra sizinkini okudum ve cevaplamak istedim. lorealin türkiye şubesi gibi hissediyorum kendimi şu an. ben uzun zamandır hep lorealin çift fazlısını kullandım, ilk ihtiyaç duyduğumda şans eseri elim ona gitti hi değiştirmedim, taa ki geçen aya kadar. loreal kalmadı nivea var deyinceler e hadi dedim bu sefer de o olsun ne fark eder! çok şey fark ediomuş. nivea maafetti gözlerimi, temizliyorum gözlerim yavaş yavaş yanmaya başlıo bi garip ayrietten sizin de bahsettiğiniz o yağ kalma durumu var. sonra lorealin değeri anladım işin açıkçası. ve lorealin üzerin şu yazıo ''oftalmolojik olarak test edilmiştir, YAĞ KALINTISI BIRAKMAZ'' ve gerçekten doğru söylüyor. gözümü şimdi sildim, ve ardından başka bir şeyle temizleme ihtiyacı hissetmiyorum. yağ kalıntısı falan hiç yok. yaniii işin sonucu, loreal paris makyaj temizleyici göz ve dudak candır ! kesinlikle tavsiye ediyorum.

Makyaj temizleme suları çok kullanışlı. Ben Garnier kullanıyorum. Hemen çıkarıyor ve akma vs yapmıyor. Önemli olan hussus şu biraz az ve çok sık makyaj yapan biriyseniz çok çabuk bitiyor. ML olarak bilmiyorum ama bir küçük boyları var bir de büyükleri. İndirime girdiğinde büyük boylarını 10TL'ye falan alabiliyorsunuz. Bu da uzun bir süre sizi idare edebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…