Göz kapakları ve göz altlarına güneş kremi sürmek?

damaged lemon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2020
2.812
7.677
Arkadaşlar, şu ana kadar göz kapaklarıma ve göz çevreme güneş kremi sürmüyordum. Göz çevresi hassas olduğu için kimyasallar dokunabilir diyorlar, ama güneş kremi sürmezsen de cilt hızlı yaşlanıyor. Ne yapıyorsunuz bu bölge için, göz çevresi derisine zarar vermeyen bir güneş kremi tavsiyeniz var mı?

Hiç göz etrafına özel kremini bile sürmüyorum. Göz çevresi ile pek sorunum yok çok şükür güneş kremi de genelde göz çevresine sürmeyiniz şeklinde belirtir aslında. Ben çok önemli olduğunu düşünmüyorum göz çevresi için güneş kremini de duymadım sadece kiminde kuruluk fazla olduğu için özel nemlendiricileri var.

Ben sürüyorum çünkü göz çevrem çok çabuk renk değiştiriyor ve güneşte aşırı kuruyor, süremediğimde de kaliteli güneş gözlüğü takmadan dışarı adım atmıyorum + şapka tabiki…

Sürülmesi gerektiğini söylüyor bazı yabancı hekimler gördüğüm kadarıyla ben de denedim ama yok çok hassas gözlerim mahvediyor güneş kremleri kızarıyor yanıyor...
Sadece La Roche Anthelios Age Correct olanla biraz idare edebiliyorum, bu zamana kadar denediklerim arasında gözümü çok rahatsız etmeyen bir o oldu ama onu da çok sık sürersem gün içinde yenileme vs o da rahatsız ediyor biraz...
Genelde büyük güneş gözlüğü ve şapka kullanarak idare etmeye çalışıyorum, güneş kremini göz altına suremiyorum diye 😔😔😔

Tabi ki de göz cevresine günes kremi sürülmeli. Dünyadaki tüm dermatologlara sorun %100'ü bu görüste. Göz cevresi derisi ince oldugu icin günesten daha cok etkileniyor. Ayrica günesin etkisiyle hiperpigmentasyon (gözalti morluklari) olusabiliyor zamanla. Göz cevreniz günesten korunmazsa kirisir. Eger günes kreminiz göz cevresine uygun degilse la roche possay alin, o kesinlikle sorun cikarmaz. Benim cildim yagliya dönük karma, ve göz cevresi en cok günes kreminin sürülmesi gereken yer. Ben bioderma, avene, nivea'nin günes kremlerini de kullandim, hic biri göz cevresinde sorun yapmadi. Sadece sebamed sorun yapmisti bende, o da 10 yil önceydi, belki formüllerini yenilemislerdir simdi.

X