Göz Makyajı göz kaleminizin akmaması için

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

ZireM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2008
28
1
arkadaşlar merhaba. göz kalemlerimizin akmasından birçoğumuz muzdaribiz anlaşılan :) öncelikle nacizane, maybelline black drama göz kalemini şiddetle öneriyorum. sürdükten birkaç saniye sonra adeta çakılıp kalıyor. çok uzun saatler test etme imkanım olmadı ancak 5-6 saati çok rahat gördüğümü belirteyim :)

yalnız tabi ki bu benim göz yapıma uyan bir kalem. ve hemen belirteyim ki hayli hassas bir göz yapısına ve yağlı gözkapaklarına sahibim. ama dediğim gibi bu kalem ben de çok işe yaradı ama belki sizde işe yaramaz. peki o zaman ne yapıyoruz?

göz kalemimizi sürdükten sonra, aynı renk bir far ile üstünden geçtiğimizde ne akan ne de kokan gözlere sahip oluyoruz :) bu yöntemi çok tesadüfi bir şekilde kendim keşfetmiştim, fakat daha sonra öğrendim ki aslında bilinen ve uygulanan bir yöntemmiş. bilmeyen, görmeyen, duymayan varsa umarım işine yarar :)

Ayrıca kalemin ucunu krem eyeliner'a batırıpta üstünden geçebilirsiniz. Krem eyeliner olarak "mac" öneririm.

ben de maybelline nin master dramalarından çok ama çok memnunum-ki pek çok marka denemiş biri olarak söylüyorum, 5 katı para verip üçte biri performansı alamadığım bir dünya kalemim duruyor evde.:KK5:

Ayrıca göz kalemlerinizi iki üç saniye çakmağın ucunda bekletirseniz akması da zaman alıyor. Ben kalem kullanmadığım zamanlar siyah farla alt kirpiklerimi boyuyorum akma sorunu da olmuyor hiç.

ateşle yakma kimyasal bir işlemdir. zaten kimyasal olan kaleme bu işlemi yaparsanız daha zararlı olmazmı kullanılan ürün?

ateşle yakma kimyasal bir işlemdir. zaten kimyasal olan kaleme bu işlemi yaparsanız daha zararlı olmazmı kullanılan ürün?

Ateşin içinden şööyle hemencecik bir iki defa geçiririyorsunuz öyle tutmuyorsunuz yani içine. Tülin Şahin programında söylemişti bunu işe yarıyor :) Ben de yapıyorum bir zararını görmedim ama denemek size kalmış tabi benimki duyduğum kadarıyla bir öneri idi. :)

benimde rimelim akıyor arkadaşlar
şöyle gözümün altı siyah siyah oluyor
bunun için öneriniz var mı

ben genelde goz aaltlarına azcık pudra suruorum ozaman akma olmuor fazla

X