Göz Makyajı Göz kalemi niyetine dudak kalemi kullanan var mı ? sizce doğru birşey mi ?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
Arkadaşlar ben göz kalemlerinde bana yakışan renkleri pek bulamıyordum..bir arkadaşımın tavsiyesiyle dudak kalemlerimden birini gözüme uygulayabileceğimi söyledi..kendisi de öyle yapıyormuş..hakikaten de gözkalemleri kadar sert renk vermedi sonuç hoşuma gitti...dudak kalemi olarak üretilen renkler nedense gözkalemi olarak bana daha çok yakıştı...merak ediyorum aranızda bunu düşünüp de deneyen..yada günlük hayatında sıkça uygulayan var mı ?

Son düzenleme:
Olabilir sonuçta olgunda gstermiş dimi bir şey olmaz bende sürekli yapıyorum herkes soruyor nasıl böyle dolgun ama ben söylemiyorum Sır diyorum düşün sürekli gittiğim kuaföre uğrayıpta zormuşlar ama kuaför kendi kalemlerinden tavsiye etmiş :)

Arkadaşlar ben göz kalemlerinde bana yakışan renkleri pek bulamıyordum..bir arkadaşımın tavsiyesiyle dudak kalemlerimden birini gözüme uygulayabileceğimi söyledi..kendisi de öyle yapıyormuş..hakikaten de gözkalemleri kadar sert renk vermedi sonuç hoşuma gitti...dudak kalemi olarak üretilen renkler nedense gözkalemi olarak bana daha çok yakıştı...merak ediyorum aranızda bunu düşünüp de deneyen..yada günlük hayatında sıkça uygulayan var mı ?

canım göz için kullanılan herşey yüze de dudağa da kullanılır ama tersi doğru değildir... dudak kalemini gözün için kullanma derler ama bazen ben de kullanıyorum....hiç kötü bişiyle karşılaşmadım....aksine bazı göz kalemleri o kadar sert ki,dudağa bile kullanılmaz sürmeye kalksan yani,,,mesela en son aldığım golden rose un mavi göz kalemi keza öyle...böyle sert bişiy görmedim ben.....granit diyorum ona ben:KK37: ama gözaltında asla akmıyor.....işin garibi ben onu gözaltıma sürmek için almamıştım:KK8:

caiz değildir:KK1: göz alerjiye meyilli göz ve dudak kalemlerinin ayrı olmasının bir hikmeti olsa gerek, olmalı:KK23:

valla ben kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.ama zaten ben göz içine pek çekmem genelde dışına çekerim.göz kalemlerinde istediğim tonları bulamayınca alıyorum.Kahve rengi gözler için özellikle kırmızımsı kahveler harika duruyor.genelde hangi kozmetik mağzasına gitsem onlar bile öneriyorlar gözünüze de sürebilirsziniz diye .ayrıca hem dudak hem göz kalemi olanlar var (aynı kalem):KK16:farketmiyo bence

Kırmızı far-göz kalemi bulamadığım için kırmızı dudak kalemini far veya göz kalemi olarak kullanırım yıllardır
Şu ana kadar bir sorun yaşamadım

X