Göz Makyajı Göz Etrafına Düzgün Çerçeve

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Derin_01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2011
94
0
Gözlerin etrafına çekilen çerçeve çok hoşuma gidiyor sanırım yumuşak uçlu göz kalemi ile yapılıyormuş. Elizabeth Arden adlı markanın bu konuda çok başarılı olduğunu duymuştum. Bildiğiniz daha hesaplı ancak performansı çok iyi olan yumuşak uçlu kalemler var mı? Ayrıca bu makyajı yapmanın tekniklerini de paylaşırsanız sevinirim :)

Son düzenleme:
Gözlerin etrafına çekilen çerçeve çok hoşuma gidiyor sanırım yumuşak uçlu göz kalemi ile yapılıyormuş. Elizabeth Arden adlı markanın bu konuda çok başarılı olduğunu duymuştum. Bildiğiniz daha hesaplı ancak performansı çok iyi olan yumuşak uçlu kalemler var mı? Ayrıca bu makyajı yapmanın tekniklerini de paylaşırsanız sevinirim :)

Beğendiğin makyajın resmini de paylaşsan tam anlayamadım sanırım ben çerçeveden kastını :44:
Eye liner canlandı gözümde

cabuk_makyaj.jpg

Hemen hemen bunun gibi birşey.Alt ve üst çizgiler göz çukurunda birleşiyor yani :KK70:

Eklentiler

• $cabuk_makyaj.jpg
    $cabuk_makyaj.jpg
    39,1 KB · Görüntüleme: 299
Çok özür dilerim şimdi gördüm resmi, yumuşak uçlu göz kalemi artık flormardan tutun da en pahalı olan markaya kadar hepsinde var ama tabi göze sürülüecek şey sonuçta o yüzden bütçeyi çok zorlamadan en kalitelisini almak lazım.
Alırken elinizde denersiniz yumuşaklığını aşırı yumuşak kalemlerde de sürerken sorun olabiliyor özellikle de sıcak havalarda bende Pastel'in yumuşak uçlu göz kalemi var mesela o çok rahat sürülüyor. Sürme şekline gelince de video vardı şimdi bakıp buraya linkini yazarım oradan bakarak uygulayabilirsiniz sanırım.

Teşekkür ederim videoyu izledim taktikleri aklımda tutmaya çalışacağım.
En son eyeliner çekerken gözü çekiştirmediğine de dikkat ettim. Eyeliner ile denesem sanırım koyu olacak ve daha siyah bir görüntü yaratıcak. Ben yumuşak uçlu kalemden yanayım açıkçası.
Bir de sanırım üstte de göz içine yani kirpik ile göz arasındaki kısma sürülüyor ben hiç cesaret edemem açıkçası bir de benim gözümde alerji oluyor yani çok hassasım bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum sanırım üst kısma kirpik üstlerine süreceğim. alerjiden dolayı biraz parayı kıyıp çok iyi bir marka (doğal,içinde kurşun olmayan) seçmem gerekiyor.
Bir de işin kolaylığı açısından yumuşak yani değdiği an hemen boyayan bir kaleme ihtiyaç var.

Son düzenleme:
Benim gözlerim de çok hassas o yüzden bıraktım gibi bir şey gözlerime bir şeyler sürmeyi ama tekrar boyanasım gelirse organik ürünler tercih ederim kesinlikle.
Göz pınarına yakın sürünce zaten içeride akıp birikiyor çirkin gözüküyor hem de o kadar boyamaya gerek yok göze yazık

X