Görüşmek istemediğim için beni saplantı haline getiren biri için ne yapabilirim?

Yıllar önce benim de başıma gelmişti. 2 sene peşimden ayrılmadı.
Manyaklığını şöyle özetleyeyim, bundan bunaldığım için telefonumu bir ay kapatmıştım. Çünkü numara değiştirsem de buluyordu. Bir ay sonra gecenin üçünde açmıştım telefonu ve saniyesine çağrı düşmüştü.
En büyük travmalarımdan biridir, umarım rahat yüzü görmez, hayatı acı içinde geçer. Gülüşleri hep gözyaşıyla yıkanır.
Size de vereceğim en büyük tavsiye, korktuğunuzu belli etmeyin. Korkuttuklarını hissederlerse bundan besleniyor bu vampirler. Siz korktukça başardıklarını düşünüp üstünüzde tahakküm kuruyorlar.
Ve şikayet edin, karşılıksız bırakmayın bence. Ben etmemiştim, 2 yıl gitmemişti. Cezasız kaldıkça iyice azıtıyorlar.
yok artık şok içinde okudum :oha:
ben şunu bi türlü anlamıyorum değiştirilen numaraları nası buluyorlar arkadaş
nerden nasıl elde ediyor yani yeni numarayı

yok artık şok içinde okudum :oha:
ben şunu bi türlü anlamıyorum değiştirilen numaraları nası buluyorlar arkadaş
nerden nasıl elde ediyor yani yeni numarayı
Ben çok küçüktüm o zaman 16 yaşındaydım, üstünden 15 sene geçti. O da benden 3-4 yaş kadar büyüktü.
Nasıl bulduğuna gelirsek ben numara değiştirip arkadaşlarıma vs. bilgi veriyordum. Herhalde herhangi birinden alıyordu, bilemiyorum. Şimdiki aklım olsa ağzına mıçardım. Ama 16 yaşındaki ben çok korkmuştu tabi. En son ailem duyunca olay şak diye çözüldü tabi. 2 yıl psikolojik şiddete maruz kaldığım ortaya çıkınca annem ağzına mıçmıştı onun. Keşke daha önce söyleseydim.

ilk önceleri benimle görüşmek istedi normal biri sandım bir kaç kez konuştum bir iki defada yüzyüze konuştum sonrasında bu bizim işterine müşteri olarak gelen bir adamdı sonrasında ben onun anormal olduğunu farkedince mesaj atmayı kestim ve onunla görüşmek istemediğimi nedenini soruncada hareketlerinden hoşlanmadığımı söyledim sonrasında ısrarla aramalar başka numaralardan rahatsız etmeye başladı heryerden engelledim sonra karşıma çıkıp sürekli rahatsız etmeye işyerimin çıkışında beklemeye başladı polise şikayet ettim karakola çektiler ama halen yakamdan düşmedi dün akşam yine pesimden kosuyordu ben kaçtığım halde aileni aradım almaya geldiler zorla durduruyor beni napıcam korkuyorum?
benzer olayları yaşamayan çok az kişiyiz. benzeri bana da 1.5- yıl boyunca oldu. aramda hiç bir yakınlık vs olmadığı halde adam beni kafaya taktı. o dönem sevgilim olduğu halde ayrıl ben daha mutlu ederim gibi saçma düşünceler halindeydi, engelliyorum başka numaralardan arıyordu. öncelikle uzaklaştırma kararı çok hızlı bir şekilde alınıyor, sen korktukça üstüne gelir ama söylemde değil icraatte işi görünce çoğu tırsıyor. ben dayanamayıp bir arkadaşıma aratmıştım nişanlım diye, g.tü tutuşmuştu. o da fayda sağlamasa uzaklaştırmaya başvuracaktım. kadesi indir, aileden birilerine durumu anlat öncelikle biri arasın baktın olmuyor, uzaklaştırma kararı al. hiç bir şey yapmazsan üstüne gelmeye devam edecek.

ilk önceleri benimle görüşmek istedi normal biri sandım bir kaç kez konuştum bir iki defada yüzyüze konuştum sonrasında bu bizim işterine müşteri olarak gelen bir adamdı sonrasında ben onun anormal olduğunu farkedince mesaj atmayı kestim ve onunla görüşmek istemediğimi nedenini soruncada hareketlerinden hoşlanmadığımı söyledim sonrasında ısrarla aramalar başka numaralardan rahatsız etmeye başladı heryerden engelledim sonra karşıma çıkıp sürekli rahatsız etmeye işyerimin çıkışında beklemeye başladı polise şikayet ettim karakola çektiler ama halen yakamdan düşmedi dün akşam yine pesimden kosuyordu ben kaçtığım halde aileni aradım almaya geldiler zorla durduruyor beni napıcam korkuyorum?
Evde salata yaptığın bu sevgilinmi

ayy çok kötü bi durum ya
ben de böyle takıntılı bi deneyimden sonra artık insanlara "ben senle görüşmek istemiyorum" demeyi bırakmıştım
görüşmek istemediklerimi direkt ghostluyorum
yani görmezden geliyorum çok sıkıştıran olursa da aramalarını, mesajlarını çok geç gördüğümü, çok yoğun olduğumu falan söyleyip savıyorum başımdan
yanlış bi yöntem ama bu ülkede kadın olmak zor napayım
çünkü istemiyorum'u da cevap olarak kabul etmeyenler var
ay evet istemiyorum demek sıkıntı. benim de peşimde biri var şuan istemiyorum demiyorum açık açık diyemiyorum çünkü korkuyorum ısrarcı. ısrarcı insanlardan nefret ediyorum.

Benim de başıma gelmişti Allah'ın dan bulsun adi pislik yabancı numaraları açmaya korkuyordum. Bir ilişki için de bile değildik bana göre olmadığını anladım ve uygun dille yok dedim, deyiş o deyiş kafaya takmıştı. şikayet vız geliyordu adam müsveddesine. Herşeyini kayıt altına al mesaj arama vs ne varsa asla korktuğunu belli etme ve dik dur. Umarım tez vakitte kurtulursun.

Uzaklaştırma alın .Mesela şimdi gidin ailenizle karakola dilekçe yazın şikayetçi olun can guvenligim yok tehdit ediyor deyin.Nobetci savcıya çıkmak isteyin.Uzaklastirma alıp yanınıza ilk yaklaştığı anda farkettirmeden kades e basın .Olay bile çıkarsanız sahitli ceza alır

Polise şikayet ettim karakola çektiler olmaz savcıya çıkacaksınız anayasal hakkınız kullanın.

Ki şikayet dilekcesi varsa imzalı karakolda savcı sizi çağırır zaten işleyiş böyle yani daha basit şeylerden bile ifade veriliyor

biz geçen gün böyle saplantılı birinin ifadesini aldik... ahahahah o kurt bir anda oldu mu kuzu.. pislik adiler. üzerine bir de tutuklamaya sevk ettik mi? işte böyle biaey lazım demek ki o adiye de. kesinlikle gidip savcılığa şikayette bulunun elinizde hangi deliller varsa hemde hepsiyle

Aynı durumları ne yazık ki ben de yaşadım. Elinizdeki mesaj arama tüm kayıtları sunup uzaklaştırma kararı alın. Dilekçede özellikle elektronik kelepçe takılmasını talep edin. Kelepçe kararıyla yanınıza yaklaştığı an polis geliyor. İhlal halinde de hapis kararı.
Yaşadığım için maalesef tüm süreci biliyorum. Umarım kısa sürede kurtulursunuz

X