Görücü usulü ile nasıl red edilir

mihrace91

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2023
352
450
Çalıştığım yerdeki bir bayan bana bir akrabasini önerdi görüştüm ama hoşuma gitmedi zaten evlenmekte istemiyorum ama ısrarı ile görüştüm şimdi ise ısrarla bizi yemekli ortamlara davet ediyor. Ben kibarca red etmeme rağmen bu ısrarı anlamış değilim nasıl red edebilirim. Ve kadın beni manipüle ediyor bu yaşta da evlenmez sen artık hiç evlenemezsin diyor.
Yeni tavsiyelere ihtiyacım var. Çevremde evlilik baskısı var o yüzden beni tanımayanlardan görüş fikir almak istiyorum. Teşekkür ederim
(En yakın arkadaşımın sorusudur)

Çalıştığım yerdeki bir bayan bana bir akrabasini önerdi görüştüm ama hoşuma gitmedi zaten evlenmekte istemiyorum ama ısrarı ile görüştüm şimdi ise ısrarla bizi yemekli ortamlara davet ediyor. Ben kibarca red etmeme rağmen bu ısrarı anlamış değilim nasıl red edebilirim. Ve kadın beni manipüle ediyor bu yaşta da evlenmez sen artık hiç evlenemezsin diyor.
Yeni tavsiyelere ihtiyacım var. Çevremde evlilik baskısı var o yüzden beni tanımayanlardan görüş fikir almak istiyorum. Teşekkür ederim
Görüştüğü çocuğa beğenmediğini açık açık söyleyerek olayı bitirecek.

Görüştüğü çocuğa beğenmediğini açık açık söyleyerek olayı bitirecek.
Söylemiş ama ısrar ediyorlar. Ve sürekli iş sonrası akşam davet ediyorlar. Kızın ailesi öldüğü için kimsesiz ve benden başka kimse bilmiyor o kişiler zengin ve güçlü aile olduğu için kız korkuyor sert davranamiyor

Söylemiş ama ısrar ediyorlar. Ve sürekli iş sonrası akşam davet ediyorlar. Kızın ailesi öldüğü için kimsesiz ve benden başka kimse bilmiyor o kişiler zengin ve güçlü aile olduğu için kız korkuyor sert davranamiyor
Görüşmeleri kabul etmeyecek. Keserler bir süre sonra. Baktı olmuyor. Uydursun biri ile tanıştım diye olsun bitsin

İstemiyorum beğenmedim diycen o kadar.

Hayatda en sevmediğim şey ısrar birinci dir ikincisi kırıcı hadsiz bir şekilde bana konuşan insan Şimdi ben insan kırmayı sevmem ya hani ona derimki eşini boşa sen al çok iyi ise.Bak normalde böyle değilim hak ediyor olduğuna emin olursam böyleyim.Konudaki kişi bunu hak ediyor.Sonrada selamı sabahı kes.Birine birşeyi önermek başka zorlamak başka istemiyorum dediği halde terbiyesizce evde kalldin gibi (. Alt metin o) birşeyi rahatça söylemek bambaşka.Arkadasiniza söyleyin böyle saygısız insanlardan uzak dursun milletin evlenmesi onun derdi olmasın gitsin yardıma muhtaç bı dolu insan var onlara yardım etsin işe yarasın.Fikrim bu

Amanın yapışkan bir kadına denk geldiyseniz zor.
Laftan anlamaz, gelirler kırıcı kırıcı da konuşurlar.

Ya seni burda parçalarım git kadın kıvamına getirirler insanı…

Anlamıyorsunuz galiba beğenmedim diyecek ya da anlamadı iseniz başkalarına söyliyeyim beğenmediğimi onlar size söylesin diyecek.

Bu arada çok terbiyesiz bi kadın ne demek evlenmedin bu yaşda evlenmezsen artık hiç evlenmezsin ne demek…

Benim bir arkadaşım kız çok güzel ama evlenmedi şu an 45-46 yaşında. 2 yıl oldu evleneli. O kadar mutlu ki anlatamam. Resmen aşk sarhoşu.. Kendi fikirlerini kendilerine saklasınlar.

Demekki o oglani kabul ettirecek birine ihtiyac var. Bu kizcagizda kimsesiz diye hadsizce bu yastan sonra seni kimse almaz diye baski kurabilecegini sanmis eksik akıllı kadin. Ciddi bi sekilde, israr etmeni artik istemiyorum ben istemedigimi belirttim uzatmanin anlami yok desin. Bu ne ya begenmedigi halde birde manipülasyon yaparak kabul ettirtmeye çalışmak nedir. Bugun bu kadına sınırını hemen koymayı basaramazsa hayatta bu konuda sınanır arada bir farkli konularla. O yüzden bunu bi ogreti gibi gorup bu adimi atsin bir an once bence.

Madem korkuyor evlensin öyleyse.

Yahu arkadaş sizin hiç mi kendinize saygınız yok.
Ondan kork bundan kork.
İstemiyorum daha fazla üsteler iseniz, hoş olmayacak demek de mi zor.

Anne babası yok diye, onun bunun sorunlu oğullarını kakalanmaya çalışırlar devamlı…

Bu yaşta derken? Kaç yaşındasınız?

Çalıştığım yerdeki bir bayan bana bir akrabasini önerdi görüştüm ama hoşuma gitmedi zaten evlenmekte istemiyorum ama ısrarı ile görüştüm şimdi ise ısrarla bizi yemekli ortamlara davet ediyor. Ben kibarca red etmeme rağmen bu ısrarı anlamış değilim nasıl red edebilirim.
açık açık çocukla birbirinize uygun olmadığınızı, elektrik alamadığını, istemediğini ve onunla evlenmeyeceğini söyleyecek.
Ve kadın beni manipüle ediyor bu yaşta da evlenmez sen artık hiç evlenemezsin diyor.
ben hangi yaşta evleneceğimi bilirim sorun yok diyecek dan dan.
manipüle ediyor diye bişey yok arkadaşlar.
bu yazdığım cevapları versin biter gider konu.
ezik duruyor belli ki arkadaşın. terslemesi lazım.
eğer kadını kırmadan terslemek istiyorsa şunu diyecek:
"beni düşündüğün için teşekkür ederim ama ben bu kişiyle görüşmeyeceğim, ayrıca insan her yaşta evlenebilir, her yaşta mutluluğu bulabilir. sırf yaş yüzünden hiç beğenmediğim biriyle evlenip ömrümü çürütmem. kararım kesin. benim için bu konu kapandı, lütfen bir daha bu konuyu açma, kalbini kırmak istemiyorum. "
bu kadar.

açık açık çocukla birbirinize uygun olmadığınızı, elektrik alamadığını, istemediğini ve onunla evlenmeyeceğini söyleyecek.

ben hangi yaşta evleneceğimi bilirim sorun yok diyecek dan dan.

manipüle ediyor diye bişey yok arkadaşlar.
bu yazdığım cevapları versin biter gider konu.
ezik duruyor belli ki arkadaşın. terslemesi lazım.
eğer kadını kırmadan terslemek istiyorsa şunu diyecek:
"beni düşündüğün için teşekkür ederim ama ben bu kişiyle görüşmeyeceğim, ayrıca insan her yaşta evlenebilir, her yaşta mutluluğu bulabilir. sırf yaş yüzünden hiç beğenmediğim biriyle evlenip ömrümü çürütmem. kararım kesin. benim için bu konu kapandı, lütfen bir daha bu konuyu açma, kalbini kırmak istemiyorum. "
bu kadar.
Teşekkür ederim arkadaşıma ilettim

X